Miqësorja me Shqipërinë, Shevchenko refuzon stadiumin

Kombëtarja shqiptare pas miqësores së Kosovës do të ketë dhe një tejtër sfidë kundër përfaësueses së Ukranies. Një ndeshje që do të luhet më datë tre qershor që do te jëtë e fundit për kuqezinjtë në prag të ndeshjeve të “National League”.

Ndeshja kundër kombëtares së Ukrainës që drejtohet nga ish-ylli i Milanit Andriy Shevchenko është planifikuar për tu zhvilluar më datë 3 qershor. Por Andriy Shevchenko ka kërkuar së fundmi të ndryshohet stadiumi.

Kërkesa e teknikut ukrainas ka shkuar deri në FIFA dhe tashmë po diskutohet me organizatorët e të dyja palëve, por ende nuk ka një vendim se kur do të zhvillohet kjo ndeshja.

Kjo kërkesë disi e çuditshme nga Shevchenkos nuk është arsyja e terrenit të stadiumit të Evianit, por numri i vogël i kapacitetit dhe siguria që ka ky impiant. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *