Besnik Mustafaj: Protesta e opozitës ishte shumë e mirë, pas tubimit Xhafaj është më i dobët

Besnik Mustafaj ka vlerësuar protestën e opozitës më 26 maj.

Teksa bëri analizën e tij ai tha se opozita meriton përgëzime.

Ish-ministri tha në News 24 se tani ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, moralisht është më i dobët pasi ndikoi protesta.

“Protesta është një tregues që matet forca e pakënaqësisë, po jo forca e shpresës. Cilësia e protestës meriton përgëzime, ishte një protestë e organizuar mirë, ku kishte dhe shoë brenda, me parullat e pikturat. Moralisht ministri i Brendshëm është më i dobët pas kësaj proteste. Nuk e di si e lexon Xhafaj këtë.

Duhet të provohen figurat e ndryshme të opozitës apo dhe vetë liderit sa kanë aftësi artikuluese e propozimeve që sjell, se një opozitë që vetëm denoncon kthehet në sindikatë. Më vjen mirë që opozita nuk e braktis parlamentin, kam qenë kundër karrigeve bosh gjithmonë. Besoj se opozita do ta vijojë betejën në Kuvend”, tha Mustafaj. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Besnik Mustafaj: Protesta e opozitës ishte shumë e mirë, pas tubimit Xhafaj është më i dobët”

 1. xx says:

  Sa bukur qenuk e paska braktisur parlamentin? Per cfare? per skece? Paska ikur edhe ky qe mendon se opozita po ben pune ne kuvend.

 2. Loku says:

  Fjalen me te bukur per ty e ka thene Sali Berisha qe ti je nje buke shkal ! Ku e gjeni forcen dhe pafytyrsi qe kerkoni te largoni Xhafen se ka vllain te denuar !? Po ju keni vrare ne 97” ju keni vrare ne Gerdec ju vrat ne 21 janar ju keni vjedhur sa nuk ka det dhe oqean qe ju lan o tropojan besprere.

 3. peoples says:

  Nuk je i besueshem..Je nga Tropoja/Je shembelltyre e Saliut.Shpesh bej pyetjen.A ka njerez te mire ne Tropoje apo jane te gjithe si Saliu?A ka patriote te vertete apo jane lidhur me Serbet?

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Cfare beteje ne Parlament?!?! Uzurpim te foltores?!?! Ti ke rrjedhur si Gelbaza.. Fosile te paperdorshme..

 5. topuzi says:

  Hajde .ar, hajdeeeeee. Mjere ne ke kemi patur Minister te Jashtemmmmmmmm.
  Proteste i thencin, me 2000 lapangjojze qe provuan te benin grusht shteti si njehere e njekohe. Xhafajt i rruajten trapin keta pisanjoset e PD-se. Po te jete per keta, Xhafaj rri si Minister deri sa te dale ne pension.

 6. Grigor says:

  Eej, çfare vlere ka se çfare mendon ky palla, Besniku i Salisë?
  Mero, je shumë i keq per zotin. Pse ja nxjerr bojen kaq shumë ketyre kungujve te Saliut mor burrë?
  Domethene ky e ka survejuar Xhafën, e ka parë që mban dietë, dhe natyrisht ka nxjerre perfundimin se Xhafa eshte me i dobet. Sa qenka lodhur mor zot?

 7. pena says:

  Po qe nga Tropoja m.. nxjerr nga goja

 8. Sandrij says:

  O BESNIK !
  UJKU QIMEN E NDĒRON, ZAKONIN E SPIUNIT, SERVILIT,
  HAJDUTIT, SE HARRON!
  NAKATIRË !🤮

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *