Lajmi për survejimin e Bashës, reagon Rama: Le të qeshim me babalepërgjimin e shpikur sot për Lulëzimin, shpejt del e vërteta

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi lajmin e shpërndarë nga kryedemokrati Lulzim Basha se survejohet nga Policia e Shtetit 24 orë në 24.

Për shefin e qeverisë kjo është një sajesë duke garantuar se shumë shpejt do të dalë edhe e vërteta e audio-përgjimit të sjellë nga “selia blu” ku pretendon se është implikuar vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj.

“Babalepartitë e babaleopozitës kanë shpikur sot një përgjim të Policisë së Shtetit për babalekryetarin e Partisë Babalokratike🙈Shpejt do të dalë e vërteta e babalepërgjimit të shpikur dje për ministrin e ndërkohë le të qeshim me babalepërgjimin e shpikur sot për Lulëzimin😀” shkruan Rama në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Lajmi për survejimin e Bashës, reagon Rama: Le të qeshim me babalepërgjimin e shpikur sot për Lulëzimin, shpejt del e vërteta”

 1. Gardisti i 1998 says:

  Eshte e vertete qe “Shtabi Babale” i Babalepartise eshte ne kerkim te ndonje sebepi per te dale nga kriza ku kane rene, por ti Zoti Kryeminister, mos e merr me sportivitet kete ceshtje. Kuptohet qe nuk i perket rraces se babalokrateve, pra nuk te shkon mendja se cfar mund te prodhojne “babalet” e PD-se, jane vec ata qe nuk e kan problem t ja heqin koken ndokujt per t ia lene dopio-gjashten ne dore Qeverise.
  Ne jemi te bindur se ti nuk merresh me keto lloj pergjimesh.
  Por Zoti Kryeminister, eshte detyre e Juaja te vleresoni te gjitha situatat. Merreni ne mbrojtje Babale Bashen sipas te gjitha rregullave qe percaktohen per sigurimin e personaliteteve. Caktoni njerez serioz dhe te ndershem per sigurimin fizik te tij apo edhe te familjes dhe te mos lihet asnje shteg “dikujt” qe do te tentonte qe ti cenonte nje fije floku, per ti hequr “kujtdo” mundesine qe duke hequr qafe Bashen te mund te krijonin rremuja ne Shqiperi.
  Nje prove eshte bere me vrasjen e Hajdarit.
  Jane grahmat e fundit te organizatave kriminale e sidomos te jakave te bardha prandaj kujdes maksimal dhe asnje shkujdesje.
  Ruset dhe UDBasheti ke brenda.

  1. Timi says:

   z. Rama mos e angazho qeverine, policne, dhe vetveten ne mashtrimet e ketyre neo-esadisteve. Fakti qe ju i pergjigjeni eshte nje sukses per ta. Ju lutem, shpenzojini energjite ne punet qe ju kane ngarkuar votuesit shqiptare. Nese keta maskarenj kane te dhena per pergjime le ti shpien ne Prokurori dhe ajo ti provoje ose ti hedhe poshte. Qeveria s’ka pune te angazhohet me mashtrimet e ketyre maskarenjve. Keta mesa duket kane marre ne pune skenariste, noveliste, dhe shkrimtare qe rrine dhe shpikin skandale. Sigurisht qe i paguajne mire. Le ti shpien ne Prokurori. Kjo duhet te jete pergjigja e juaj. Nese keta hedhin akuza, duhet ti bazojne ne fakte. Nese kane fakte le ti cojne ne Prokurori. Eshte e njohur taktika e angazhimit te qeverise dhe pozites (mazhorances) me genjeshtra dhe mashtrime. Keshtu qe keta po aplikojne skenare te njohura qe jane aplikuar me sukses ne vendet e Amerikes Latine nga keshilltare te huaj. Kam frike se ju z. Rama nuk keni keshilltare te mire. Prandaj, falas po ju jap kete keshille: Mos u angazhoni dhe mos angazhoni Policine dhe Qeverine me keto akuza te gatuara ne halet e SHQUP-it.

 2. Zigur Qarri says:

  Ju e larguat Agron Xhafajn,nje nga dy deshmitaret kryesore!Perse?
  Dy dit pas skandalit,deklaruat se audio pergjimi eshte i montuar!!!

  1. Kruja says:

   ate e futen ne burg urgjentisht, analiza e zerit u be ne moment sepse nje software i tille ekziston ne zyrat e FBI-se ne Tirane, keq e kini punen
   cte hedhesh do presesh
   populli nuk ju do, as amerika, keni marre fund perfundimisht

   1. Zigur Qarri says:

    Kush jan keta ju?Perse,po kritikove Kryeministrin apo Qeverine,je patjeter i opozites?!!!
    Rama nuk ka ndonje ndryshim me Berishen.Berisha i doli ne krah Ilir Metes ne skandalin
    e videos paraqitur nga Dritan Prifti,ndersa Rama mbron Xhafajn!Ilir Meta i perfolur,Ilir
    Meta aleat i Berishes,Rama e beri jo vetem aleat,por edhe President!Cilin nga ketra te tre,
    eshte bindes?Per mua asnje,per militantet tjeter gje!Eshte veshtire te akceptohesh jasht
    kornizave te militanzmit?!

  2. nuk kam faj une says:

   Vazhdo Zigur se e bere çamur tani. Edhe pordha e gjen nje shtek neper breke qe te ikij, ndersa ju ngelet me keq se pordha. Nuk e di si e duroni veten, pa lere si u durojne te tjeret. Jeni jashte orbite.

 3. I pandehuri Basha says:

  Ore idiot….mos e merr me te qeshur se keta plehra jane gati te bejne gjithçka!
  Jam teresisht dakort me komentin e Gardisti i 1998……thirri mendjes e rrasi brenda ata qe e meritojne se perndryshe do të të bejne gropen ty e gjithe Shqiperise!!!!!

 4. Toni says:

  Kujdes z. Rama se hapi tjeter i ketyre neo-esadisteve mund te jete ekzekutimi i Babales dhe do t’ja u lene dobicin ne dere dhe do te bejne namin. Tani ne Kosove, Babale eshte shume prane agjenturave sllavo-ruse (UDB dhe KGB). Per ta bere Shqiperine pershesh dhe per te rrezuar ty mund te bejne edhe vrasjen e Babales. Babalja ka ikur duke patur frike se mos e vrasin. Por ai nuk e di qe ata qe do ta vrasin jane ata qe e paguan dhe qe kerkojne te bejne lemsh Shqiperine per te shpetuar veten nga vetingu. Dhe sigurisht, ne keto perpjekje, kane gjetur mbeshtetjen e Moskes dhe Beogradit. Kij kujdes sepse keta jane djalli vete dhe kane provuar qe ta lene kopilin ne preher. Po aplikojne te gjitha skenaret qe aplikopnin serbet ne Kosoven e pushtuar. Kane mbeshtetje financiare per mediat e tyre qe hedhin ne treg lloj-lloj genjeshtrash dhe mashtrimes. Edhe Zheji, ish shoku juaj me i afert ua ka shitur shpirtin parase serbo-ruse. Dhe po hedh balte cdo dite kunder teje, duke peshtyre veten cdo dite. Njerez te pacipe, pa komb, pa baza – qe adhurojne vetem paranme jeshile. Babalja duhet mbrojtur me bodigarde dhe mos e nenvlefteso. Sepse aq duan dhe do te nisin e-maile ne cdo kancelari europiane dhe do te paguajne mercenare ti vene flaken dhe tritolat Shqiperise. Dy duar per nje koke. Gjarpri esadist me shtate koka (Berisha) nuk do te vetedorezohet ne burg dhe nuk do te fale pasurite qe i ka fituar me gjak. Do te beje Shqiperine edhe nje here gjak me forca mercenare. Good luck!

 5. Lond says:

  Ja dhe zigur kurva, te shkerdhefsha ku ti kesh, ti do vrar i pari o buce se nuk paske gale gjith ato te shame qe ha, dhe pas teje kta byth qimat qe duan ti ven flaken vendit tone, o kurva

  1. Zigur Qarri says:

   Ik ore klysh kurve!

 6. Gjyshja e mire per keto tipa thoshte....... says:

  I dashur BABALE-Zigur Qarri !!!
  Shpesh e lexoj kete portal…..
  edhe pse me shume mangesi, mbetet me i pelqyeri per mua…..
  I lexoj edhe komentet tuaja BABALE-Zigur!
  Por tani je kthyer ne PABOLE-Zigur !!!!
  Per tipa si ti, gjyshja e mire e fshatit tone thoshte :
  “LESHI I PAJDHIT TE PALARE 5 VJET ”
  Po qelbni edhe vendet me te virgjera te ketyre trojeve !!!!!

 7. Lulushziu says:

  Une Lulush ziu ankohem tek Baba Rama se si femije i parritur qe jam, shoket e klases Mul teneqja, Koke loqja Strazo, byth turtulli Alibeaj, luftekari i paepur kunder komunizmit çuni Fahriut dhe shoqja ime Grida Suma me rrine nga prapa bythe dhe duan te ma bejne nga prapa pasi i kam shalet te ngjitura.Me nderime,Lulush ziu nga babale partia dhe babale shqupi

 8. pergjusi says:

  Po cinters ka te pergjojme ty.Sherbimin me te madh mazhorances po ja bene ti me ato demostrimet deshtake dhe autopergjimet babale

 9. LIKJA says:

  Per koken e PD ky Sala ka per ta ber kurban Lulushen i perserit historit Sali krimineli do mare seriozishte kjo pune,Sala pabesin e ka treguar Luli ti therras mendjes te mos perfundoi me arkivol ne rruge si lane te ndjerin Azem.Luli te ruhet nga soi i tij se nga Edi e ka jeten e gjate.Ruju lul se Sala eshte SaDISTE. O burr KURVE.

 10. Liu says:

  O Edi, o mobster, o merr nje gje seriozisht or burre. Eshte pune serioze te jesh Kryeminister o trap! Nuk eshte stand up koqe , eshte pune me perhjegjesi ndaj nje kombi tere

 11. nga paris. says:

  Europ in Alerte Rouge.Edi Rama avec Mafia de trafic drogue,menace la Europe.

 12. alphade says:

  Shpejt po del e “verteta” zoti Kryeminister por e verteta nuk po del kurre !
  Problemet e Shqioerise hallemadhe dhe te popullit te saj nuk “kapen nga
  deget ” por nga ” rrenjet” ! U harrua,sic harrohen ne kete vend problemet
  e medha dhe politikanet tane kapen pas bistrave,ngjarjeve te rendomta dhe
  “harrojne”problemet kapitale: Nje shembull ilustrues: Si u harrue kaq shpejt
  “biznesi i Lul Bashes me ruset ?! dhe nuk u qendrua mbi kete problem kaq te
  rendesishem. Per te mbuluar mutin me shurre banda e Bashes dhe Saliut
  ringjallen ceshtjen Xhafaj dhe kjo vetem e vetem per terhequr vemendjen nga
  problemi kryesor korrupsioni me shkronja te medha qe ka kapur ish-pushtetaret
  e djeshem e pse jo edhe te sotmit. E pra, deriku ka arritur cinizmi dhe hipokrizia
  e bandes se Vicidoli qe c’nuk sajojne per t’i shpetuar vettingut dhe reformes ne
  Drejtesi . Gjithemone banda e Saliut gjendet ne sulm. Ndersa socialistet e TEP-
  SISE gjithenje ne mbrojtje. Reforma ne Drejtesi po ecet me hapin e breshkes. Kete
  don dhe deshiron banda e Vicidolit, te fitoje kohe se mbase duke e sabotuar Refor-
  men ne Drejtesi dhe Vettingun pret dite me te mira dhe tash qe po iken edhe
  ambasadori LU e Vllahutin. Kaq miope politike jane keta politikanet tane qe ende
  nuk e dine apo bejne sikur nuk e dine politiken e SHBA-s dhe BE-s e cila eshte kur-
  dohere konstante pavaresisht nga ndrrimi i diplomateve te tyre. E matin cdo gje me
  nese jane apo jo miqt e tyre,nese vijne nga PPE apo Republikanet ! Ky eshte nje
  mediokritet me dashje ne qendrimet e bandes pedeiste. Ne politike ,nuk shkohet
  me “ISHALLA” si ne fabulat e Ezopit me ” Dhelpren dhe ‘hallatet’ e Dashit” !!! Me
  gjeni nje shtet ne bote duke perfshire edhe ISHUJT PAPUAS qe te mos e denoje ko-
  rrupsionin dhe te korruptuarit ?! Por nje tjeter e keqe e madhe qe ka mberthyer
  banden pedeiste dhe leseiste eshte brezi i ri qe eshte futur ne kete bande. Duket
  sikur Berisha u ka hedhur te gjithve trute e gomarit ! Jane bere me “katolike se Pa-
  pa” me nje agresivitet e mllef te papare ndaj kundershtareve politike duke ndjekur
  nje politike kaq destruktive sa po na habisin kur del nje fare Kellici e disa te rinj te
  tjere qe japin intervista me nje agresivitet gebelsian e naziskin. Paraqiten me agresi-
  ve se sa fashistet e Duces !!! O tempora,o mores !!! Quo Vadis ???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *