Portali i Lulzim Bashës “zbulon” kush e spiunon: Janë ca tipa që rrinë ulur në një stol buzë Lanës

Lajmi se Lulzim Basha survejohet bashkë me familjen nga policia, ka marrë përmasa qesharake.

Portali i Lulzim Bashës ka nxjerrë foton e nja dy të rinjve që qendrojnë ulur në një stol buzë Lanës, dhe thotë se ata janë personat që e ndjekin kreun e PD-së këmba-këmbës.

“Më datë 17 maj, një burim ka kontaktuar Politiko.al duke konfirmuar një prani të shtuar dhe të çuditshme personash pa lidhje me Partinë Demokratike rreth orës 19 të mbrëmjes. Sipas burimit këta persona, rreth 10 vetë, qarkullonin në dy trotuaret përballë selisë blu. Ata uleshin në stolat përballë në breg të Lanës apo bënin ecejake në perimetrin që kufizon selinë e Partisë Demokratike.

Politiko nuk i dha rëndësi lajmit duke e konsideruar ‘trafikun’ e shtuar përballë PD pjesë të kureshtjes për zhvillimet intensive politike, apo një rastësi. Tri ditë më pare, më 14 maj, ‘dëshmitari X’ kishte ‘folur’ nëpërmjet një materiali audio, që u bë publik për herë të parë në mjediset e PD me praninë e Bashës.

Nën dritën e publikimit të lajmit të Panoramës, Politiko e sheh me interest ë ri praninë e atyre që mbrëmjen e 17 majit u dyshuan si ‘policë civilë’. Qëllimi i Policisë ka qenë pengimi me çdo mjet i dëshmive të Albert Veliut dhe, duke dyshuar për kontakte të ‘dëshmitarit X’ me kryetarin e opozitës, përgjimi duhet të ketë qenë ideja e pare në kokën e strukturave policore të drejtuara nga ministri Xhafaj, vëllai I të cilit ishte personazhi tjetër i audiopërgjimit të Veliut.

Sa i takon përgënjeshtrimit të Policisë, në asnjë rast nuk pritej që blutë të thoshin “po, e kemi bërë ne përgjimin’”, shkruan portali i financuar nga Lulzim Bashës.

T’i kishin thënë Kastriot Myftarajt më mirë, se do ua kishte përgatitur më të besueshëm skenarin e kësaj historie, që për nga humori po ia kalon edhe asaj të Babales.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Portali i Lulzim Bashës “zbulon” kush e spiunon: Janë ca tipa që rrinë ulur në një stol buzë Lanës”

 1. Leka says:

  Po eshte e vertete qe po e pergjojne po nuk jane ca tipa por jane qente buze lanes qe kur shohin lulzimen i vjene per te dhjere jo vetem per te shurrosur ndersa lulzimja kujton se e perndjekin!

 2. Flutura says:

  Po kujt i hyn ne pune Lulezim Basha?
  Ai e PD s’kane asnje interes te survejohen, cfare kane ne bark e mendje, cdo gje ua nxjerr Saliu me dixhitalet e vet.
  …dhe bota qeshet e mileti tallet…

 3. Miri says:

  E perndjek hija e atyre që vrau në 21 janar.

 4. shqip says:

  Nje gje nuk arrij ta konceptoj . Per çfare i duhet
  pd-ja Shqiperise . Dakort , e krijoi
  “Katovica ” e Ramizit se ashtu e kerkonte situata ne 90en . Por Duke pare rrugetimin e kesaj partie ” sekt kriminal ” , vendi ka pare ti dale uji i zi . Vetem nen pushtetin e Sali Babales nga Vicidoli ku ha pula gure , vendi eshte djegur e vjedhur si asnje pushtues me pare . Tani keta Kane 5 vjete ne opozite . Kush nga ju me thote qe nje Here , nje Here te vetme , keta te kene zhvilluar nje seance plenare per te debatuar mbi ligjet . Kete vend vetem nje gje e nxjerr nga situata . Pd te shpallet e jashte ligjshme . Eshte imediate , eshte kusht i vetem qe Shqiptaret te jetojne pese dite te bardha . Vendit i duhet nje alternative . Po kush ta beje ? Edi Rames i intereson Basha . Me Bashen ne Shqup, socialistet mund te rrine ne pushtet deri sa te behet edhe Zahua per politike . Kuptohet , lapsus . Ndersa plaku Dogzboru ( Sali dixhitali )i duhet per parakolp makine . Duke qene Saliu ne politike , per Ramen eshte me e lehte . Eshte me e lehte , pikerisht per keto Ba-bolet e pergjimet . Kush e ka mendjen te taksat , te çmimet , te parate publike , te arsimi , shendetsia etj . Gazetaret mezi presin te intrevistojne nje te rrjedhur . Prandaj te jeni te sigurte , edhe une bashke me turmen . Per sa kohe do kete nje Force regresive si pd-mp ,(partia dru me pre ) , vendi do jete peng i Flamur koke shkembit , Balliu jr , Salianji i mesazheve erotike , deri te defiçentet Paloka , Nard Ndoka e Lubonja . Ndersa Edi do ti kenaqe shqiptaret me shakate plote kripe nga fb . Pa e prishur gjumin fare . Sepse ne lufte , plagosja eshte gjithnje me mire se vdekja . Batute qe le te kuptohet konteksi .

 5. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare says:

  merre vesh o popull,degjoni xhevairet e portalevete pd dhe panorames.me kujtohet nje skene nga komedia prefekti e besim levonjes.ndalohet qarkullimi me teper se dy vete dhe me xhepa te mufatme,ndalohet qendrimi para ,anas dhe siper pd qofte edhe ne mjedise publike.le ta quajme kete komedi”babaleria”.po kush i humbi mente qe ti gjejne babalet e pd.?ishte nje kohe kur ne disa lulishte apo rruge afer bllokut nuk lejohej te kalonim.sic duket,pas grabitjesse shqup kerkohet zgjerimi i i pallatit te enderravete lulzim bashes.

 6. mikojani says:

  NË DORËN E KUJT K…….I,KA RËNË E VARFËRA PD,NGA MUTI U KRIJOVE,NË MUT DO SHKOSH,E PJELLË E KOMUNIZMIT,O DËSHTAKE E PPSH,TË KRIJUAN,RAMO,SALUKU E TOS MARMALATA,TU SHPFTË FARA SE MORËT NË QAFË SHQIPËRINË DHE KËTË POPULL.

 7. Bedrija says:

  sa rende qe jane. dhe aroma e sjetullave te mia pas vrapit nga liqeni nuk u bo derman

 8. JANE BANDA E BABALES
  QE DO MARRIN HAK SE E PREU NE BES PUTANA HOLLANDEZE

 9. Shikoni se ary te gardhi shqupit eshte edhe nje burre i vjeter me peshore dhe te lutet qe te peshohesh dhe ka mundesi te kete qene komuniste dhe survejon.
  Nga ana tjeter eshe edhe nje qe shet libra 100% komunist se ata meren me veprat e enverit dhe saliut.
  Nje dite une pashe tek xhamija e re 4 snajper dhe saliu me paticke italiane nga koleksioni i gjyshit te tij.

 10. kasem gahinji says:

  sic del nga me siper,sipas mendimit tim,kane qene ditet kur u organizua ndjekja e trafikimit te babales me taksi ,organizuar nga pdsh,e cila u parandalua ne milot.nisur nga datat e mesiperme.por kjo nuk presupozon ndjekje te lulushit e familjes se tij.gruaja e lulushit fle ne pd?jo,ne shtepi.a ka te dhena se gruan e lulit e ndjekin asgane si keta qe shohim ne foto?se mos dekospironi ndonje lidhje jashte marteses mor aman.keshtu e dhisni fare pastaj.do prishni nje familje.ose korigjohuni,thoni se eshte ndjekur vetem lulushi,jo familja.tjeter gje.po mire,eshte e ndaluar te ulesh me shoke ne lulishte buze lanes.po pse u bene ato investime?per njerezit.te ulen,te clodhen,etjpo ku di pd nga krijiimi mjediseve clodhese.deliri ipersekutimit i ka zene prej gryke.se eshte frika se po vjen pergjigja nga roma dhe do te dalin pergjegjesite.prodhimi dhe perhapja e dokumenteve dhe informacioneve te rreme me qellim destabilizimi te vendit eshte dicka serioze dhe me pasoja per autoret.mua nuk me intereson fare nese u hapen apo jo bisedimet.ne mos sot,mot do te hapen.ka te drejte vucic kur thote se nuk trokas ne dyert e europes.jane keta qe trokasin ne serbi nga frika ruse.keshtu do vine dhe ne shqiperi.ne ketu jemi,per te izoluar veshtire.por ajo qe eshte e rendesishme eshte stabiliteti i vendit.kjo eshte ne doren tone.keto perpjekje te pd jane per destabilizim.keto nuk duhen nenvlehtesuar.qeni i plagosur behet me i eger.keshtu edhe pd.cdo dite qe kalon do te degjojme cudira te reja nga bota e lulushit.

 11. Jimi says:

  U bere me hije Lule ziu! Te parit tend po i del gjumi naten, pasi i dalin ne ender te gjitha bemat e gjemat, ty po te del diten!?

 12. Loku says:

  Jane ca tipa nga Elbasani qe dun me qi Lulin por ai e ruan nderin qiet vetem me Mulin dhe Paloqen

 13. Alban Dega says:

  HIQU DREQ PREJ NESH !?

  – Larg perndjekjes se kryepeshqve
  te Shqiperise !

  – Stop pergjimit te Sali Lul Xen Like
  Cizme Fatmir… Gerdec, Otranto,
  21 Janarit … !?

  – Kryepeshqit ne miiarda…! Fakirat
  ne burg !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jo vetem Lulezim Basha, por edhe Sali Berisha, Like Floriri, Xeni Madihoxha, Mona Cizmja… ndiqen ne cdo hap nga Fantazmat e :
  1- Arben Brocit e tre heronjve te 2 prillit 1991, te vrare me plumba e arme serbe e me urdhera shqipfolessish edhe me serbe se vet serbet …
  2- Remzi Hoxhes se rrembyer, keqtrajtuar, ekzekutuar ne tortura pa vendim gjykate e pa dijeni e hetim prokurorie e zhdukur pa nam e pa nishan nga SHIK-u i Ajatollah Gazidedes e Sali Berishes …. !
  3- mbi 10 mije viktimave te vrare, plagosur, sakatuar e te vetvrare nga piramidat kusare e vrastare te Sali Berishes e vjerrit te kollovarit Basha, te dy multimilionere
  4- Azem Hajdarit te nxjerre ne prite per se gjalli nga hjekesi e te vrare per se vdekuri me 12 e 14 shtator 1998 nga Sali Berisha ne grusht shtetin, per te cilin rrah gjoksin edhe sot e ndjehet krenar me zerin e figuren e tij, ne sy te prokurorit te krimeve te renda Besim Hajdarmataj e co. pa i hyre ferra ne kembe e as prangat ne duar !
  Eshte teper i zene i gjori kamikaz dixhital i Berishes me hetimin e Byzylykeve te Saimirit dhe pordhave gojore te narkotrafikanteve te kanabisit dhe me mbulimin e 90 plus 613 kilogrameve Kokaine te X-it dhe bodigardeve te tij !
  6- 600 milione eurove djerse e mund te paster shqiptaresh te vjedhura nga Lulezim Basha e Gangsteret e Bandes se Sali Berishes nga autostrada e Kusarise se Kombit, ku vetem per nje inaugurim elektoral te saj nga Sali Berisha u bene rrush e kumbulla 26 milione euro ose 130 Benza te Gruevskit i cili vetem per nje prej tyre u denua me dy vjet burg ditet e fundit !
  7- 26 viktimave: foshnjs te palindura ne barkun e nenes e pleq me nje kembe ne varr, bebe e vajza ne orag dasme, gra e burra te Gerdecit u ekzekutuan nga babezia e Xen “ Sypeshkaqenit “ dhe nje qeverie te tere ne sherbim te nje familjeje 4 anetareshe me dollibash Fatmir Mediun, kengatarin e Festes se Baftjarit te Like Floririt e Mona Cizmes !
  8- kater protestuesve paqesore e aspak fajtore te ekzekutuar pa gjyq nga Sali Berisha e Lulezim Basha nga pas xhamave te blinduara te Kryeministrise sikur te ishin kater zogj pule e jo 4 prinder qe lane 11 jetime ne ate bulevard ku nuk kishin guxuar te ekzektonin as nazi- fashizmi e as komunizmi !
  9- Mbi te gjitha nga fantazmat e Reformes ne Drejtesi e Vetingut qe po u ngjallin panik e cmenduri me Perendeshen symbylluar te drejtesise qe ia kishin qorruar per 13 vjet me pandeshkueshmerine, me paprekshmerine dhe me pacenueshmerine e tyre absolute perballe cfaredolloj krimi te rende e teper te rende te kryepeshqeve dhe te Bandes se tyre te Gangstereve, qe Per 13 vjet ekzekutuan dyfishin e viktimave te komunizmit per 46 vjet te plota !
  Ndaj ne cdo hap qe hedhin ne cdo veprim qe bejne shohin fantazmat e tyre e u duken se po i pergjojne, po i perndjekin, po i i rregjistrojne … tamam si tek Makbethi i famshem i Shekspirit te madh !
  Pse !?
  Sepse besojne tek vetvetja dhe kujtojne se te gjithe jane si ata!
  Sepse qyrkun e tyre orvaten tua veshin te tjereve !
  Sepse kopilat e vet duan tua lene ne dere te tjereve !
  Paniku dhe cmenduria nga ligji dhe drejtesia, qe po ecin teper ngadale, kryesisht per shkak te intrigave dhe komploteve te tyre, per shkak te minave me sahat qe Sali Berisha e Mafia e tij kane lene te kurdisura anembane Shqiperise, i kane cakerdisur keqazi dhe te gjithe u duken Babale ala Enkeled Gebels Alibeaj , Ervin Qelbes Salianjin, ala Havale= Fatkeqesi e katrahure e Shqiperise ala Sali Berisha e Lulezim Basha !
  Po te keni dyshim shihni deklaratat e cartuna e vetakuzuese deri ne nivel Hage te Sali Berishes per ekzekutimin e Edi Rames dhe per grushtin fashist te shtetit te 14 shtatorit 1998, thirrjet e hapura te tij dhe Flamur Nokes per revolución bolsheviko- stalinist e per permbysjen me dhune te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike, ku te gjitha kycet e kontrollit te tyre i kishin ministrat e Partise Babale, kukamat e kukuvajkave te tyre per te mos hapur bisedimet per pranimin e Shqiperise dhe shqiptareve ne BE, cka nuk ka ndodhur me asnje opozite ne adnje vend ish komunist te Evropes Lindore !
  Shohin e degjojne se si shkon ne burg ish- Presidenti i Frances dhe miku i Berishes Sarkozi, ish kryeministri i Maqedonise dhe miku i tij dhe Ilir Metes Gruevski per nje tender Benzi, kur vetem CEZ-i e ARMO, RAPISCAN-i i Sali Berishes u ka kushtuar shqiptareve e Shqiperise rreth 2 miliarde Euro, kur vetem Autostrada e Kusarise se Kombit e Lulezim Bashes e Co. u ka kushtuar shqiptareve mbi 1.5 miliarde euro dhe terbimi kalon cdo kufi !
  Nga shkuan mbi 25 miliarde Euro te vjedhura ne vetem 13 vjet Salikraci politike, familjare, mediatike, Shqiperifikje!?
  Shqiptare pa asnje dallim! Bejani keto pyetje vetes dhe hidhni nje sy nga Gjiri i Lalezit apo Farka, Ksamili apo Valbona, Velipoja apo Dardha, Jala apo Vajni….. para se te beheni kamikazet e mishi pet topat e kesaj “ Bande Gangsteresh e “kesaj Mafia krejt jashte kontrollit” te ciles po lebetitin nga fantazmat e krimeve te tyre pa fund e paane !?
  HIqu dreq prej meje !
  Boll me! Enough it’s enough !
  Ia keni pru shpirtin ne maje te hundes ketij populli e ketij shteti qe e zhbete dhe e rrenuat me themel e keni pafytyresine qe ti kerkoni ti hipni perseri mbi kurrizin e kerrusur nga mali i megakrimeve e megahajnise suaj, nepermjet “ mosbindjes civile” qe e imituat si majmuni nga “ fillimi i luftes civile ne Shqiperi “ te Sputnikut te Vladimir Putinit dhe nepermjet revolucionit me dhune te Vladimir Ilic Stalinit !
  Hiqnu dreqer prej ketij populli me sy e zemer nga Evropa e Bashkuar e Shtetet e Bekueme te Amerikes, si asnje popull tjeter ne Bote !
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  – E duam Shqiperine si Amerika Demokratike !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *