“Shqetësimi” i PD për survejimin e Bashës, reagon Berisha: Duhet revoltë, hajde ta hedhim Ramën në koshin e plehrave

Sali Berisha ka shprehur shqetësimin personal mbi disa lajme që kanë dalë nga mediat pranë “selisë blu” se kryedemokrati Lulzim Basha po survejohet nga policia e shtetit.

Ish-kryeministri thotë se ky është një akt i shëmtuar policesk duke i bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen për të protestuar.

Ai thotë se tashmë duhet një revoltë e madhe popullore për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama dhe kabinetin qeveritar.

Ndër të tjera, Berisha shkruan:

“Edi Rama perdor narko-taskforcen operacionale per survejimin e kundershtarit te tij politik!

Te dashur miq, me urdher te Norieges, Fatmir Droga dhe Ardi Xhafa apo Geron Veliu, siç e therrasin rendom ne Vlore dhe ne mbare policine e shtetit drejtorin aktual te narkopolicise, kane vendosur ne ne survejim kryetarin e opozites nje akt policesk kriminal te shemtuar.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt gangsteresh te Edvinit dhe klikes se tij ne krye te narkoshtetit, ju bej thirrje qytetareve, qe me revolten tone te hedhm ne koshin e plehrave ata dhe narkoshtetin e tyre te kalbur! sb” nënvizon ish-kryeministri. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...