“Survejimi i Bashës pas denoncimit të Babales”, Policia përgënjeshtron lajmin: Spekulim mediatik për qëllime të mbrapshta

Policia e Shtetit përgënjeshtruar lajmin e shpërndarë në media se kryedemokrati Lulzim Basha është duke u mbajtur në survejim.

“Blutë” e koniserojnë si një spekulim të pastërt mediatik duke dhënëshpjegimin mbi situatën e përcjellë në media.

Reagimi i Policisë së Shtetit

Përgënjeshtrim rreth lajmit se familja Basha mbahet nën survejim përmbajtja e shkrimit, një spekulim mediatik për qëllime të mbrapshta

Lidhur me shkrimin e botuar në gazetën “Panorama”, të datës 1 qershor 2018, me titull “Hije skandali, Policia mban në survejim familjen Basha”, sqarojmë se:

Nuk është aspak e vërtetë që familja e z.Lulzim Basha, kryetar i PD-së, apo familjarë të tij, të mbahen nën vëzhgim nga forca policore.

Përmbajtja e shkrimit është tërësisht një spekulim  mediatik me synim mashtrimin dhe keqinformimin e opinionit publik për qëllime që i gjykojmë të mbrapshta. Me keqardhje konstatojmë se lajmi në fjalë duket i fabrikuar nga zyrat e një partie politike dhe jo nga redaksi serioze.

Informimi i publikut rreth veprimtarisë së institucioneve të shtetit është një e drejtë e garantuar me ligj, prandaj nëse dikush do të kishte interes rreth së vërtetës, do ta merrte informacionin lehtësisht në rrugë zyrtare.

Fakti që asnjë nga institucionet e përmendura nuk është kontaktuar nga media në fjalë, na krijon dyshimin se në këtë rast kemi të bëjmë me keqpërdorim flagrant të një gazete nga ana e politikës.

Me këtë rast theksojmë se z.Basha përfiton nga statusi si kryetar i opozitës, masa shtesë dhe shoqërohet nga forca të Gardës së Republikës.

Por nuk ka në asnjë moment dhe në asnjë rrethanë, monitorim survejues të tij nga strukturat e Policisë së Shtetit.

Duke vlerësuar rolin e medias, Policia e Shtetit është e gatshme për t’iu përgjigjur çdo çështjeje me interes publik, në funksion të mirinformimit të qytetarëve.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në ““Survejimi i Bashës pas denoncimit të Babales”, Policia përgënjeshtron lajmin: Spekulim mediatik për qëllime të mbrapshta”

 1. Azio says:

  Kjo eshte e qarte.
  Te gjutha keto manipulime jane skenar totalisht i projektuar nga Sali Berisha.
  Ky monster e ka manifestuar skenarin e tij disagree here.
  Te permendim ketu Azem Hajdarin,Trebicken,Sokol Olldashin,Remzi Hoxhen e sa e sa te tjere qe jane ekzekutuar nga dora e tij e zeze mafioze.
  Qellimi:Destabilizimi i vendit,krijimit i nje situate anarshie,per te realizuar qellimet e tij kriminale ndaj kundershtareve te tij.
  I njejti skenar po gatuhet edhe tani nga guzhina e tij,ne rastin e lajmit se Lulzim Basha po kercenohet me survejim nga elemente te policise,dhe se jeta e tij eshte ne rrezik.
  Keshtu ka bere e keshtu do te veproj ai edhe ne te ardhmen.
  Dhe mos te Ju duket cudi qe dhe Lulzim Basha do te jete viktima e mafias Berishjane.
  Prandaj,nje kujtese ose thirja Lulit:Hap syte.Kujdes.Bruti mbetet Brut.Qendro vigjilent.Nje dite e keqe mund te ndodhe edhe ty,nga plumbi helmues i dale nga kazani kriminal i mafias drejtuar nga krimineli Sali Karaxhici.

 2. Franci says:

  E gjitha kjo eshte loje e berishianit te thekur Rakipllari.Ky gazetar ka kohe qe ka degraduar ne nje militant i zjarrte i PD.
  Ne studio televizive eshte me i flakte se vete deputetet e PD, mesa duket kane filluar ta paguajne goxha mire.Ky individ duhet te jete objekt i vetingut.

 3. Lili says:

  Mod u merziteni:cdo shtet do t’i pergjegjet PDse se po eshte normal qe n1 i opozites te kete nje ‘mbrotje ligjore’ nga shteti

 4. Lili says:

  Mos u merziteni:cdo shtet do t’i pergjegjet PDse se po eshte normal qe n1 i opozites te kete nje ‘mbrotje ligjore’ nga shteti

 5. Gimi says:

  Nese ka shtet kryeredaktori i Panorames sebashku me gazetarin te japin burimin e lajmit ose perndryshe te perballen me ndjekje penale per dezinformim te qelimshem te publikut vetem keshtu ju mbyllen gojet e shpifeseve baboleve te kesaj media te peshtire

 6. Dimeri says:

  Rama po e survejon,ka frik se mos i merr per vllaznine,trajnerin e Realit. !

 7. Alban says:

  HIQU DREQ PREJ NESH !?

  – Larg perndjekjes se kryepeshqve
  te Shqiperise !

  – Stop pergjimit te Sali Lul Xen Like
  Cizme Fatmir… Gerdec, Otranto,
  21 Janarit … !?

  – Kryepeshqit ne miiarda…! Fakirat
  ne burg !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jo vetem Lulezim Basha, por edhe Sali Berisha, Like Floriri, Xeni Madihoxha, Mona Cizmja… ndiqen ne cdo hap nga Fantazmat e :
  1- Arben Brocit e tre heronjve te 2 prillit 1991, te vrare me plumba e arme serbe e me urdhera shqipfolessish edhe me serbe se vet serbet …
  2- Remzi Hoxhes se rrembyer, keqtrajtuar, ekzekutuar ne tortura pa vendim gjykate e pa dijeni e hetim prokurorie e zhdukur pa nam e pa nishan nga SHIK-u i Ajatollah Gazidedes e Sali Berishes …. !
  3- mbi 10 mije viktimave te vrare, plagosur, sakatuar e te vetvrare nga piramidat kusare e vrastare te Sali Berishes e vjerrit te kollovarit Basha, te dy multimilionere
  4- Azem Hajdarit te nxjerre ne prite per se gjalli nga hjekesi e te vrare per se vdekuri me 12 e 14 shtator 1998 nga Sali Berisha ne grusht shtetin, per te cilin rrah gjoksin edhe sot e ndjehet krenar me zerin e figuren e tij, ne sy te prokurorit te krimeve te renda Besim Hajdarmataj e co. pa i hyre ferra ne kembe e as prangat ne duar !
  Eshte teper i zene i gjori kamikaz dixhital i Berishes me hetimin e Byzylykeve te Saimirit dhe pordhave gojore te narkotrafikanteve te kanabisit dhe me mbulimin e 90 plus 613 kilogrameve Kokaine te X-it dhe bodigardeve te tij !
  6- 600 milione eurove djerse e mund te paster shqiptaresh te vjedhura nga Lulezim Basha e Gangsteret e Bandes se Sali Berishes nga autostrada e Kusarise se Kombit, ku vetem per nje inaugurim elektoral te saj nga Sali Berisha u bene rrush e kumbulla 26 milione euro ose 130 Benza te Gruevskit i cili vetem per nje prej tyre u denua me dy vjet burg ditet e fundit !
  7- 26 viktimave: foshnjs te palindura ne barkun e nenes e pleq me nje kembe ne varr, bebe e vajza ne orag dasme, gra e burra te Gerdecit u ekzekutuan nga babezia e Xen “ Sypeshkaqenit “ dhe nje qeverie te tere ne sherbim te nje familjeje 4 anetareshe me dollibash Fatmir Mediun, kengatarin e Festes se Baftjarit te Like Floririt e Mona Cizmes !
  8- kater protestuesve paqesore e aspak fajtore te ekzekutuar pa gjyq nga Sali Berisha e Lulezim Basha nga pas xhamave te blinduara te Kryeministrise sikur te ishin kater zogj pule e jo 4 prinder qe lane 11 jetime ne ate bulevard ku nuk kishin guxuar te ekzektonin as nazi- fashizmi e as komunizmi !
  9- Mbi te gjitha nga fantazmat e Reformes ne Drejtesi e Vetingut qe po u ngjallin panik e cmenduri me Perendeshen symbylluar te drejtesise qe ia kishin qorruar per 13 vjet me pandeshkueshmerine, me paprekshmerine dhe me pacenueshmerine e tyre absolute perballe cfaredolloj krimi te rende e teper te rende te kryepeshqeve dhe te Bandes se tyre te Gangstereve, qe Per 13 vjet ekzekutuan dyfishin e viktimave te komunizmit per 46 vjet te plota !
  Ndaj ne cdo hap qe hedhin ne cdo veprim qe bejne shohin fantazmat e tyre e u duken se po i pergjojne, po i perndjekin, po i i rregjistrojne … tamam si tek Makbethi i famshem i Shekspirit te madh !
  Pse !?
  Sepse besojne tek vetvetja dhe kujtojne se te gjithe jane si ata!
  Sepse qyrkun e tyre orvaten tua veshin te tjereve !
  Sepse kopilat e vet duan tua lene ne dere te tjereve !
  Paniku dhe cmenduria nga ligji dhe drejtesia, qe po ecin teper ngadale, kryesisht per shkak te intrigave dhe komploteve te tyre, per shkak te minave me sahat qe Sali Berisha e Mafia e tij kane lene te kurdisura anembane Shqiperise, i kane cakerdisur keqazi dhe te gjithe u duken Babale ala Enkeled Gebels Alibeaj , Ervin Qelbes Salianjin, ala Havale= Fatkeqesi e katrahure e Shqiperise ala Sali Berisha e Lulezim Basha !
  Po te keni dyshim shihni deklaratat e cartuna e vetakuzuese deri ne nivel Hage te Sali Berishes per ekzekutimin e Edi Rames dhe per grushtin fashist te shtetit te 14 shtatorit 1998, thirrjet e hapura te tij dhe Flamur Nokes per revolución bolsheviko- stalinist e per permbysjen me dhune te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike, ku te gjitha kycet e kontrollit te tyre i kishin ministrat e Partise Babale, kukamat e kukuvajkave te tyre per te mos hapur bisedimet per pranimin e Shqiperise dhe shqiptareve ne BE, cka nuk ka ndodhur me asnje opozite ne adnje vend ish komunist te Evropes Lindore !
  Shohin e degjojne se si shkon ne burg ish- Presidenti i Frances dhe miku i Berishes Sarkozi, ish kryeministri i Maqedonise dhe miku i tij dhe Ilir Metes Gruevski per nje tender Benzi, kur vetem CEZ-i e ARMO, RAPISCAN-i i Sali Berishes u ka kushtuar shqiptareve e Shqiperise rreth 2 miliarde Euro, kur vetem Autostrada e Kusarise se Kombit e Lulezim Bashes e Co. u ka kushtuar shqiptareve mbi 1.5 miliarde euro dhe terbimi kalon cdo kufi !
  Nga shkuan mbi 25 miliarde Euro te vjedhura ne vetem 13 vjet Salikraci politike, familjare, mediatike, Shqiperifikje!?
  Shqiptare pa asnje dallim! Bejani keto pyetje vetes dhe hidhni nje sy nga Gjiri i Lalezit apo Farka, Ksamili apo Valbona, Velipoja apo Dardha, Jala apo Vajni….. para se te beheni kamikazet e mishi pet topat e kesaj “ Bande Gangsteresh e “kesaj Mafia krejt jashte kontrollit” te ciles po lebetitin nga fantazmat e krimeve te tyre pa fund e paane !?
  HIqu dreq prej meje !
  Boll me! Enough it’s enough !
  Ia keni pru shpirtin ne maje te hundes ketij populli e ketij shteti qe e zhbete dhe e rrenuat me themel e keni pafytyresine qe ti kerkoni ti hipni perseri mbi kurrizin e kerrusur nga mali i megakrimeve e megahajnise suaj, nepermjet “ mosbindjes civile” qe e imituat si majmuni nga “ fillimi i luftes civile ne Shqiperi “ te Sputnikut te Vladimir Putinit dhe nepermjet revolucionit me dhune te Vladimir Ilic Stalinit !
  Hiqnu dreqer prej ketij populli me sy e zemer nga Evropa e Bashkuar e Shtetet e Bekueme te Amerikes, si asnje popull tjeter ne Bote !
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  – E duam Shqiperine si Amerika Demokratike !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *