Dash Shehi paralajmëron Ramën: S’jemi pula, do të të sulmojmë sërish

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi paralajmëron kryeministrin Edi Rama se ai dhe aleatët opozitarë do të vijojnë më tej aksionin opozitar deri në rrëzimin e qeverisë.

Deputeti thotë për Panorama se opozita do vijojnë të përplasen me efektivët duke theksuar se deputetët e djathtë “nuk janë pula që mund t’i përzerë Rama me shkop.

“Ne duam paqe dhe qetësi. Përpara të gjithave na intereson vendi ynë.

Por kjo nuk do të thotë që ne jemi pula, që i përzë me shkop Edi Rama. Nëse ai dëshiron të provokojë opozitën, mund të marrë edhe rezultate të tjera.

Nëse vendet anëtare do të vendosin kushte dhe vendimi për çeljen e negociatave për Shqipërinë do të shtyhet për në muajin dhjetor absolutisht që ne, nëse ndodh ky skenar, do të rishikojmë qëndrimin tonë.

Do të sulmojmë këtë qeveri, e cila është përgjegjëse për këto 5 vite që i kanë sjellë dëme shqiptarëve”, tha Shehi. (TemA)

 

 

 

 

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Dash Shehi paralajmëron Ramën: S’jemi pula, do të të sulmojmë sërish”

  1. Pitkini says:

   More maskara Dash qe u befsh mut.Per ç’fare paqe e ke fjalen per ato shkaterrime qe po beni? More i pafytre,paqe do populli por nuk doni ju qe po benei protesta te dhunesheme.Ju po e prishni qetesi dhe nuk doni paqe.Doni dhe pushtetin ju muter.U shofte rraca e juaj,Shko o Dash qeni pi ndonje dopio se vetem per ate je ti. KE QENE I MIRE POR SOT KE RRJEDHUR ME KEQ SE SALIU.kUR DO VIJE AJO DITE QE TE SHèETOI SHQIPERIA NGA JU KAFSHE ME FYTYRE NJERIU.jINI MAJMUN.

 1. Partia me koti says:

  Lereni te shkretin do te ketë pirë ndonje dopjo, ky parti nuk ka, eshte deputet liste, diçka pa vlere. Merr rrogen dhe aq… kercnimet e ketij pleshti janë aq qesharake sa bashk me te qeshuren rrezik te te shpetoje ndonje….. perr….

 2. Life is game says:

  Ke te drejte or Dash! S,je pule! Por… meqese di je Tarallak kur thone tiransit!

 3. Tinto-Brass says:

  UN PROPOZOJ PER DASHIN, GJIZE, QEPE, RAKI DHE KEMBET NE NJE KAZAN ME UJE TO FTOHTE.

 4. peoples says:

  Sulm me shishe Raki dhe Plonc…

 5. petriti says:

  Si nuk thoni nje fjale te mire per kete vende. More qelbesira po rrogat qe merrni per te shkaterruar vendin i merrni. Ju more e cuat vendin ne kete derexhe, e sju vjen fare turp e nuk lene gje pa shpifur e thene.

 6. Kopili ne dere says:

  Po ,ja e rrezove ,ti u provove ,dole fjasko ,saliu me m ,,, akoma .ky trapi i xhelit nuk e di nga pjerth gomari ,Na rruashi ju pastaj…

 7. luli says:

  Edhe nje dopio,se me te treten ky o te rrezon ,o rrezohet,lakej, vemje,laskar,njerez pa turp,keni kaq vjet qe vjelni kete popull dhe nuk mbani mend se cfare keni bere per te,ju zuri fundi me oturak dhe nuk dini te shkuleni,po per te shkulur ken shtrengoni ushkuret se per te tjerat te ha m…

 8. KY ESHTE NJI COPE MUTI ne te vertete ,
  PULAT JANE ATO QE INTERVOSTOJNE I REFEROHEN KTIJ MUTI POLITIKE

 9. Gegë denbabaden says:

  Të ban dam ajo e shkretë rakije tashti në vapë, or Dash, futi nja dy qofte ke Dani para se ta njomësh gurrmazin. Ike dhe ti për lesh tropoje. Po i ban hyzmet mandatit të fundit, ëëëëëë. A qerrata, ti.

 10. Alidemsi vjeter says:

  Me cfare do e sulmosh maxhorancen o mik? E merr vesh qe je i pjerdhur ne te gjithe drejtimet………Shko futi i tegel cyces se …..na cave trapin mer ish zv.kryeminister i ……..Karkaleci eci sa eci me ne fund….

 11. PD says:

  Dashamir Shehi është një nga politikanët më me integritet dhe më të zgjuar të politikës. I thjeshtë, gati popullor por i qartë, i kthjellët, koherent dhe praktik. Edhe pse një pjesë e qëndrimeve edhe mund të justifikohen si opozitare me qeverinë, kjo në fund të fundit është detyra e çdo opozite, ajo që nuk kuptoj është se si një individ i tillë i respektueshëm është në anën e grahmave të fundit të kthetrave kriminale të Berishës dhe kukullës së tij teveqele që ju ka sajuar pëdëistëve për lider. Nuk arrij ta kuptoj se çfarë bën Shehi në një PD berishiste, që është në zhdukje të sigurtë,
  pasi nuk arrin të ofrojë gjë tjetër veçse berishizmit, Berishës dhe jashtëqitjeve të tij,
  pasi përsërit horroret me merhumë dhe venerime mumjesh politike,
  pasi është qen roje tek kolibja jashtë kullës së Berishajve,
  pasi është peng dhe ushtar roje, që princër idiotë si Shkëlzen Berisha të jetojnë të paprekur mes luksit të shfrenuar dhe pareve të zhvatura,
  pasi përfaqëson vetëm harbutërinë dhe injorancën me Saliun, Mulin, Strazimirin, Murrizin, Balliun, Fahriun, Paloqen. …,
  pasi është përgjegjëse për katastrofa historike si shkatërrimi i pronës, industrisë, ushtrisë, financave, për Piramidat, 1997, 1998, Gërdecin, 21 Janarin, Shitjen e territoreve, krijimin e drejtësisë më mafjozë të botës që u desh impenjimi i fuqive të botës për ta hequr nga duart e krimit dhe Berishës,
  pasi ka për lider një kukull irrituese, idiote, tekanjoze, të përdorshme, jo serioze, si Basha,
  pasi PD ka degraduar në një parti orjentale, fshatarake, haxhiqamiliste, destabilizuese, e kriminalizuar, antiPerëndimore.
  Nuk i zgjidhin liderët socialistë problemet e PDsë! As Edi Rama!
  Janë vetë demokratët që duhet të ofrojnë një alternativë të besueshme për brezin e shek21.
  Janë vetë demokratët që duhet të dënojnë dhe shporrin berishizmin, që mban peng PDnë prej 30 vjetësh.
  Janë vetë demokratët që duhet të demokratizojnë një nga partitë më represive, obskurantiste dhe orjentale që nuk ka lejuar dhe ofruar kurrë asgjë, jashtë kontrollit fashist të Berishës.
  Një parti që nuk ka kurajon të ndryshojë kurrë veten, si mund të ndryshojë jetën e shqiptarëve?!
  Z. SHehi sot është në anën e krimeve të Saliut, Shkëlzenit, Gjingjonizmit, Llallizmit, tradhëtisë, vrasjeve, vjedhjeve, anti perëndimit, anti drejtësisë edhe pse nuk është përgjegjës për krimet gjatë qeverisjes së Sali Berishës, por fatkeqësisht nuk është në asnjë anë të luftës për demokratizimin e PDsë, të vetingut brenda partisë dhe shporrjes së horrave dhe mafjozëve që e kanë marë peng, nuk është në krah të atyre prokurorëve dhe gjykatësve që superojnë me nder Vetingun, nuk është në krah të Amerikës dhe Europës brenda partisë.
  Nuk besoj se z. SHehi do ta mbyllë karrierën e tij si peng dhe viktimë e Berishës dhe kukull e tij!

 12. Mario says:

  O PIJANEC.PRAP PASKE QEN TAP MER IDJOT !!!???.
  “Te kom thon 100 here mos jep intrevista kur je i pi,mgjth ti njifesh sepse ene be parlament te gjurmo miza rakis nga prapa..Dmth ti kokrra idjotit thu :-do sulmojm qeverin po nuk dha ok BE !!!!!!.Po cfar Po beni ju tani,a nuk PO villni vrer per ate vend me cpifje nga me te ndyrat dhe nji sjellje prej kriminelesh ????.Shko Dash pa brire shko,se skeni byth per te qeveris me thuthuq,Lule e Mulra.Ik Dash e mos I perzi mo pijet,pijanec ordiner.

 13. M says:

  Cfare mban barku i nxjer bardhaku
  Nuk jani pula por dhi te zgjebosura
  “Hem dhi te zgjebosura -hem bishtin perpjet”

 14. tironsi says:

  Hik o Dasho, se ti vetem damoten e zgerlaq me i dor.
  Ene po qe e qullet fort, e zgerlaq me i gisht.
  Ene po i fute ene i dopje, e zgerlaq me i pordhe.

 15. Gert I. says:

  Nuk e rrëzoni dot Ramën me gërr mërre, një tufë idiotësh dhe një tufë pleqsh, mbeturina kinezo sovjetike, pse është të thotë haxhiqamilisti revolucionar Sali kërma! Duhet të bindni popullin me ndershmëri, inteligjencë, demokraci, superioritet, ideale, ta hedhë Ramën atje ku hodhi PD, Sali jashtëqitjen dhe Lul teveqelin. Po si do e bindni popullin?! Po me të njëjtën PD, me Sali jashtëqitjen, me gojoren e tij, me Flamurin dhe Strazimirin?
  Skeni gjë në tërësi! Po prisni vdekjen dhe hakmarrjen e njerëzve që do tju rrahin rrugëve. Sa Rama do ikin, kurse ju do jeni po në të njëjtin gjiriz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *