Berisha në “ekstazë”: Negociatat s’do hapen, të ikë Edvin Kristaq Rama

Sali Berisha thotë se negociatat nuk do të hapen në qershor.

Sipas ish-kryeministrit, në qershor Bashkimi Europian do japë vendim negativ për integrimin.

Për Berishën, bllokues është kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ai i bën thirrje qytetarëve që të ngrihen për t’i rrëzuar nga pushteti pasi veç PD mund ta çojë vendin para.

Postimi i plotë

Xhafa i Droges bllokuesi i hapjes se negociatave!

Presidenti i Partise Popullore Europiane, Joseph Daul, ka kërkuar largimin e Fatziut nga Ministër i Brendshëm.

Te dashur miq, gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane ne Varshave, Presidenti Jozeph Dual ndër të tjera, është shprehur:

“Ne po e ndjekim nga shumë afër qeverinë shqiptare, për shkak të përfshirjes së Ministrit të Punëve të Brendshme në trafikun e drogës dhe krimin e organizuar.

Nëse nuk përmbushen principet e zbatimit të ligjit, unë nuk shoh se si mund të ketë një përgjigje positive për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Ndaj ne duhet të shohim nëse do të ketë ndryshime deri në samitin e ardhshëm”.

Pra te dashur miq, Fatziu i Droges po mban peng hapjen e negociateve te Shqiperise me Bashkimin Europian! Kjo fakton edhe njehere se Edvin Kristaq Rama, midis Europes dhe Droges ka zgjedhur Drogen dhe parate e saj te krimit!

Largimi tij nga pushteti eshte rruga e vetme per te ecur drejte Bashkimit Europian! sb(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Berisha në “ekstazë”: Negociatat s’do hapen, të ikë Edvin Kristaq Rama”

 1. mos u lodhe kot sale,
  se s’ke asnji shanc me ma morr ne goje mua
  c’kujtove ti se jame Berlusconi une qe s’e dinte se je i semure me SIDE ne Goje ?!
  se shpejti do te trokasi Vettingu ke dera e shtepise ,
  kriminel .
  antishqiptare ,
  nuk ke asnji shanc shpetimi ,
  Gijotina te pret ,qen shpelle .
  kto jane lehjet e fundit te tua .ke me u bind

  1. Gjermani says:

   Ti hash koqen e mutit Rames ti o Bastard,se negociatat nqs nuk hapen,je ti pengesa e pare, se e ke thene hapur, qe nuk i do hapjen e negociatave.Ti maskara nuk e do kete qeveri dhe Edi Ramen se ai po punon mire,por nuk na pullcet shume bytha neve se nuk do ti.O palaço Me mire veri nje cope mut gojes dhe mbylle halen.Nuk kemi degjuar dhe as kemi per te degjuar ndonje fjale te mençeme nga ty,veç budalleqe.Zhduku.

 2. endri says:

  Esat Pasha dora vet je. Nuk i ndaheni Shqiperis ju jo. Si ti si Rama si Basha si Likja po nje mut jeni.

 3. anonim says:

  e paska gjetur kauzen per proteste Babalja e pd-se ; hajde llogjike hajde te ike rama se nuk do hapen negociatat, besoj se ne ekstaze eshte dhe plaku i pjerdhur spaho, baxhella, muli, strazua dhe gjithe kori i kapuconeve te zinj,,,,,po qe shqiperia nuk u be si europa per 28 vjet kur berisha na premtoi ne 92 se per 4 vjet do behemi si europa kush mban pergjegjesi,,,,,

 4. Iliri says:

  Po normale eshte te jete ekstaze pasi dhe ne serbi ashtu jane nese nuk hapen negociatat.Kjo gje dihet e kunderta do na surprizonte.Ai njeri do mbyllur ne psiqiatri ose qeli se ka 28 vjet qe e lodhi kete vend me bemat e tij njeri me i urryer i shqiptareve .

 5. Milan says:

  Kriminelet ne litar

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Shpresoj qe Shqiperia te pranohet dhe ti do ngelesh si muti ne shi.. Ti, qe ke investuar cdo rruge ta shbesh Reformen ne Drejtesi.. Ti o plak I mallkuar qe e ndave dhe e shkaterrove Shqiperine.. Ti o komunist i felliqur qe pergojon gjithe mehallen. O vrases i ndyre qe spati nje mut socialisti te te hidhte nje gellboqe ne ate fytyren tende prej maloku.. Po si sdel njeri ne podjumin e Parlamentit dhe te te mallkoj e shaj me fis e me fare.. Si sdoli nje socialist te te fuste nje shpulle sade si putane qe je.. Te isha une Minister i Brendshem e te flisje ashtu do te dergoja nje 3 qafekuqa te te [email protected] temen e semes..

 7. Fatosi says:

  Mos shkruaj ( Te dashur miq) ti nuk ke asnje mik per vete ,te gjithe ike bere kundra vetes se I tille ke qene ,ato qe ty te duken si miqt e tu jane Armiqt e tu ,por ata rine afer teje sepse tii mbane me leket qe I ke vjedhur ketij populli
  Pramdaj ti je nje Bajge,Plere, dhe Jashteqitje e Ketij Kombi Ti je nje tradhetar qe e ke shitur ate komb tek fqinjet
  Prandaj ti dote quhesh Hamzai I dyte I Shqiperis ,mbas te parit te Skenderbeut
  Prandaj mos fole ne emerin e te tjereve ,ose me mire ne emerin e Shqipetareve se ti nuk I perfaqeson ato
  Disa njerez jane te verber dhe vazhdojne te ndjekin ty , sepse jane te verber ,dmethen ushtria e juaj eshte e verber dhe e shurdher
  Kaloi keto pak vite qe po te ngelen me nder dhe jo me frikacakllek dhe jo me poshtersirat e tua,dhe shpifjet e tua dhe dicitalezimet e tua e te tjera BULL SHeete qe vazhdon te besh
  Mire su pafshim or njeri I eger I maleve dhe I shpellave

 8. I pandehuri Basha says:

  Nëse nuk hapen negociatat arsyeja e vërtetë është se ti nuk je ne burg, por bredh i lirë: e jo vetem ti por edhe yt bir natyror, yt bir shpirtëror e nje sere qelbësirash si puna jote!

 9. Mihali says:

  Te ka par mirë Shqiperia-or Sali- e di mirë se çfar lule je dhe çfar ere ke.Ti kujton se do te shpëtosh me këto idjotësit e tua.Spaku është gati dhe atje do të japesh llogari per gjthë krimet që ke bërë ne kuriz te popullit Shqiptar.Ti je monstra që nuk e lë Shqipërin te ecë perpara.Ti do plumbin.Avni Rustemi është gati.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *