Gruaja e 27-vjeçarit që gjeti vdekjen në Komisariatin e Korçës: Kam mbetur rrugëve dhe pa bukë me tre fëmijë, do var veten

Për familjen e Enea Ftoj, i cili ndërroi jetë në komisariat më 17 maj, hallet nuk kanë fund.

Bashkëshortja e tij Entela, me tre fëmijë të vegjël bën apel për ndihmë.

Prej dy javësh fle së bashku me tre fëmijët jashtë. Flemë tek Pazari dhe në lulishte të qytetit.Nuk kam asnjë të ardhur.

Fëmijët ka disa ditë që nuk ushqehen, askush nuk më ka ofruar ndihmë.

Kërkoj një shtëpi ku të strehohem bashkë me fëmijët, në të kundërt do var veten. Policia që më vrau burrin, të na vrasë ne të katërt”, ka rrëfyer e reja me lot në sy për Top Channel.

Pas vdekjes së të shoqit, Entela bashkë me fëmijët 5 vjeç, 3 vjeç dhe 1 vjeç, u largua nga shtëpia e tij dhe për pak kohë jetoi tek prindërit, të cilët gjithashtu bën apel pasi nuk kishin mundësi ta mbanin.

“Tani jetoj tek gjyshja, pasi prindërit e Eneas nuk kanë për vetë mundësi ekonomike.

Nëse shteti nuk merr masa për mua, unë do të varem me gjithë fëmijë.

Nuk kam shpresë tjetër”, është shprehur ajo më herët.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Gruaja e 27-vjeçarit që gjeti vdekjen në Komisariatin e Korçës: Kam mbetur rrugëve dhe pa bukë me tre fëmijë, do var veten”

 1. ai says:

  arrxhinj! dine vetem te qahen dhe lypin.

 2. Illyria-Shqiperia says:

  Dava arixhinjsh. A thua ti qe po ti japin shtepine kesaj, nuk do I nxjerre femijet te lype kjo bundra. Duhet te punojne shqipetaret per te mbajt arixhinjte me shtepi e nuke. Na e shpifen!

  1. A.R. says:

   Boll me kete racizem te ulet, jane njerez si ne; bile te shtypur e te lene menjane. Nje shoqeri njerezore e drejte duhet t’u ofroje te drejta te barabarta te gjitheve, pa dallim ngjyre, etnie apo gjuhe.

   Andrea

 3. Amerika says:

  Bashkohem me dhimbjen e kesaj familje por mos ipolitizoni cdo gje ,se une nuk e kuptoj si ngelen pa buke dhe pa shtepi menjehere keta persona pasi dhe para se te nderronte jete bashkeshorti une me sa di ishte ne burg dhe nga burgu skam degjuar njeri te mbaje familjen.

 4. PA EMER says:

  .. HALL KE VERTET , POR ATA QE MERREN ME HALLET E NJEREZVE NUK JETOJNE ME ..! TANI KE ATA QE VRASIN MENDJEN PER SERENATAT KORCARE DHE TURIZMIN KORCAR ..! .. LINDA DHE PO MPLAKEM , POR KETA ” MENDJE LESHE KORCARE ” NUK E DI SE NGA DOLEN ..!

 5. A.R. says:

  Nuk mund te lihet nje nene me tre femije ne kete gjendje, eshte e papranueshme per shoqerine njerezore!
  Bashkia duhet ta ndihmoje me strehe e pune. Nese ka nevoje per ndihmen tone, na tregoni se si mund te kontribuojme!

  Andrea

 6. marku says:

  Puna qe bente i ndjeri,aty do te conte ! Ka kohe qe grabitja ne Shqiperi eshte kthyer ne” pune,por ajo qe shperblehet me poste e tituj eshte grabitja me ligj e me shuma te medha,ndersa grabitja me dhune e me shuma te vogla perfundon keq!

 7. Pitkini says:

  Mire te behet.Rugeve te rrish e te vuash.Burrit yt ishte kriminel,u rrembente femijet nga krahu nenave dhe i shiste ne greqi.Po per ato nena nuk te vjen keq.Prandaj te vuash se e ke hak.

Lini një Përgjigje te A.R. Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *