FAKSIMILE/ Del për herë të parë dokumenti i SHIK mbi vrasjen e Hajdarit, avokati: Emri i Izet Haxhisë s’përmendet në asnjë rresht

Avokati mbrojtës i Izet Haxhisë, Bashkim Nikolla, në seancën e parë te Gjykata e Tiranës, ka paraqitur një dokument të SHIK-ut, i cili ishte raport për vrasjen e Azem Hajdarit.

Në katër faqet e këtij dokumenti të klasifikuar, përshkruhet e gjithë dinamika e vrasjes së Azem Hajdarit në 12 shtator 1998, përfshirë edhe autorët e krimit, por nuk është përmendur asnjëherë emri i Izet Haxhisë si autor apo i dyshuar.

 

9 komente në “FAKSIMILE/ Del për herë të parë dokumenti i SHIK mbi vrasjen e Hajdarit, avokati: Emri i Izet Haxhisë s’përmendet në asnjë rresht”

 1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Hapen petët
  e lakrorit
  tunden prangat
  e Doktorit
  Pa Besim
  edhe me short
  Hajdardosja
  i sjell mort!
  ***

 2. Anarko-Sindikalisti says:

  Agjente jugosllave, trafikante, hasmeri, kurvlleqe, tribalizem… asgje s’ka lidhje me politiken aq me pak me atdhetarizmin. Dhe ne krye qendron Ujku i Vučedol-it (serb.-kro – Lugina e ujqerve) , vete Saleh B(er)isha.

 3. fteri says:

  Kriminelët e drejtësisë fshehin krimin e SALISË !
  Atë krim të shëmtuar të gjyqit mostër , ku Izet Haxhia u dënua si vrasësës i A.Hajdarit me 20 vjet burg pa qenë prezent në sallë ishte shpëtimi i Sali Berishës ,urdhruesi direkt i vrasësjes makbre të A.Hajdarit.

  Shkarkimi i Izet Haxhisë nga akuzat e gjykatës si vrasës pas 20 vjetësh është në vetë dorën e Izet Haxhisënë ku u dënua mungesë .

  Tani nga i akuzuar duhet të kthehet një AKUZUES i rreptë me fakte kundër gjykatësve dhe kriminelit S.Berisha që e kërcënoi me jetë 20 vjet burg e largim nga atdheu. Se atë nuk mund ta presë nga kryekrimineli S.Berisha që futi në rrethim e vrau A.Hajdarin . Izet Haxhia ka mbi katër vite që po kërkon drejtësi nga organet qeveritare shqipëtare .Atë që nuk e bëri S.Berisha dhe drejtësia shqipëtare për zbardhjen e vrasjes A.Hajdarit e mori vetë përsipër Izeti ta zbardhë krimin !

  Besimi në ngritjen e madhe të organeve të prokurorisë e gjyqësorit në shqipëri pas fitores së socialistve ishte aq e fuqishme e e pa tundur sa vetë Izeti erdhi nga turqia dhe u dorzua përpara togave të zeza në shqipëri ,mendon se ai do marrë DREJTËSI .

  Patërjotizmi i Izet Haxhisë duhet të sensibilizoi e të trokasë në çdo zemër shqipëtari të ndershëm se veprimi ti tij është atdhetar i ndeshëm i lidhur fort ngushtë me demokratizimin e vërtet të shqipërisë dhe veçanrisht me forcimin e prokurorisë dhe gjykatave në shqipëri.

  Prandaj Izet Haxhija kërkon mbështetje masive popullore .Se Izeti e përftyron shqipërinë e ardhshme të lirë,të drejtë me institucione ligjëvënse të pa varura ,si një vend pa mbretër e princër të krimit, të çdo llojë mafje si S.Berisha që dogji e poqi dhe shkatrroi gjithë shqipërinë,dhe ferr më këmbë si hyri ?!.

  Se nga ky gjyqë historik Shqipëria do të dalë më e fortë drejtësia do respektohet më shumë ,ligji sa do të vonohet tregon se e mban fjalën . Shqipëria delë më e çliruar dhe vetë Izet Haxhia më i gëzuar e lumtur se doli e drejta.

  Rëndësi ka që çeshtja e vrasjes A.Hajdarit të zbardhet ,dhe shqipëtarët të kuptojnë se Izet Haxhia nuk i ktheu shpinën si frikacak idesë se një mbret xhahil si S.Berisha në krye të shqipërisë vrau e preu e nuk duhet të ndëshkohet me burgë të përjetshëm për krimet që ka bë ,ose ky mafioz ti shmanget krimit të vrasjes A.Hajdarit !!!

  IZET HAXHIJA si trimat e jutbinës e kërkoi ballë -përballë në sallë të gjyqit Sali SHKËRDHATËN .Prandaj o popull : Mbështetja e Burrërisë dhe patërjotizmit të Izet Haxhisë duhet vlersuar maksimalisht dhe të bashkoi një e të pa ndarë gjithë shqiptarët e ndershëm e patëriot që e duan vendin shqiprinë ton .

  Koha është tani ,më vonë është trdhëti kombëtare !

  1. Bushi says:

   Populli e mbeshtet plotesisht Izet Haxhin,se eshte ne te drejten e tij,eshte patriot,trim,por ardhja e tij ne shqiperi per tu perballur me Sali Kriminelin eshte e papershtateshem,sepseakoma sot drejtesia eshte e kapur nga Berisha dhe Basha.Ne vendet kyçe te drejtesise,jane njerzit e emruar nga Sali Berisha.Keshtu qe ata do mbojne Berishen dhe jo Izet Haxhin.Te gjithe duam,qe Berisha te shkoi ne burgim te perjetshem se ka bere krime ne sy te popullit,por ja qe nuk eshte kohe e duhur.Nga kjo,edhe pse izeti ka shume te drejte,do dal i humbur,ku do te kete ngelje qejfi nga te gjithe shqipetaret.Ishalla nuk ndodhe keshtu.Saliu e ka hak burgun.

 4. tir says:

  Pushka Top t’u befte o Izet Haxhia!

 5. socialSSalisti Blushi says:

  KUJT JA KANE DERGUAR DY BYTHEQIREVE M AJKO MEJDANI EUNUKE TE KRRIMINEL BERISHES!!!HA HA HA HA HA……

 6. Loran shehu says:

  Po kush e ka ne refene izet haxhin kush e llogarit aman ktu jan cunat e tirones qe te marrin gjak me veteull ……

 7. Alibaba says:

  Dhe ta imagjinosh qe ky gangsterri eshte bere deshmor i atdheut dhe gruan e ka gjyqtare…ah SAli more sali ca i ke bere ketij vendi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *