Bujar Nishani sulmon qeverinë: Shqipëtarë veproni tani, gati manipulimi i zgjedhjeve. Ju tregoj skandalin e zbuluar

Bujar Nishani thotë se qeveria po mbledh të dhënat personale të prindërve dhe pacientëve për zgjedhjet e ardhshme.

Ish-presidenti gjykon se ka zbuluar një skandal të madh pasi sipas tij po pregatitet manipulimi i zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.

Në statusin e tij në Facebook, ai fton shqiptarët që të reagojnë masivisht.

“Qeveria shqiptare urdhëron marrjen e të dhënave personale të shqiptarëve duke përdorur shkollat dhe spitalet.

Qëllimi : manipulimi i zgjedhjeve !

Një skandal që nuk mund të ndodh në asnjë vend normal.

Bota demokratike duhet ta dënoj këtë praktikë autoritariste.
Veproni tani!” thotë Bujar Nishani. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Bujar Nishani sulmon qeverinë: Shqipëtarë veproni tani, gati manipulimi i zgjedhjeve. Ju tregoj skandalin e zbuluar”

  1. Toni says:

   Nese ke fakte apo deshmitare coji ne Prokurori ti provosh brockullat qe thua. Genjeshtrat nuk i ha me njeri bajgat qe ti dhe SHQUP-i i Bashales leshon cdo dite. Nuk ka shtet demoktatik ne bote qe nuk te merr te dhenat para se te shtroje ne spital. Te dhenat e familjareve duhen sepse po te vdese pacienti duhet te kontaktojne te afermit. Pacientit, po e po qe duhet ti marrin te dhenat, sepse pacienti duhet ndjekur nga mjeket per ecurine e semundjes. Mbledhja e te dhenave eshte normale. Por ajo qe nxjerr kete matufin bllof eshte se kjo qe thote ky eshte kaq e trashe saqe nuk e ha njeri. Le te themi se cfare thote ky tru-peshku eshte e vertete. Por sa perqind e popullsise eshte numri i njerezve qe jane te semure? Le te themi 10% (edhe pse mund te jete shume me pak). Cfare do te fitonte qeveria ne votime duke marre te dhenat per 10% te popullsise? Asgje! Ore tutkun, ne ja dhame Edi Rames dhe PS-se votat sepse nuk ju duam ju neo-esadiste qe te vini ne pushtet. Ju na rrenuat, na shkaterruat vendin, na vodhet, na vrate, me keq se komunistet. Ore hiqeni nga mendja, nuk vini me ne pushtet ju cyryket dhe neo-esadistet. Loja e Serbise ka marre fund ne Shqiperi, me ardhjen e Edi Rames ne pushtet.

 1. Ciku says:

  Ende gjalle eshte ky cyryku ushtrise!

  1. Bureto says:

   Dhe të mendosh që këtë palo burrë e kemi patur president 5 vjet. Edhe kamikazët kanë më shumë dinjitet se ky.

 2. bk says:

  Qe nga fotografia qe boton duket qe eshte jo vetem i lig si njeri por edhe i rrjedhur. Si mundet qe nje ish President Republike te nxjerre nga goja vetem thirrje per te permbysur qeverine e vendit te tij. Si nuk nxorri nga goja ky njeri nje llaf te urte, te mençur, Une e di qe ligji parashikon denime per dike qe ben thirje per permbysjen me dhune te qeverise e dale nga zgjdhje demokratike.

 3. says:

  Atë ditë që do heq dorë nga politika Nishoni., do e bëjmë ditë pushimi në të gjithë vëndin.

 4. Alban says:

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  TEK BLLOKU….. E KARAOSMANET !?

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek bloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit ” dhe Karaosmaneve….
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !

 5. Alban says:

  From: Alban Dega
  Date: January 24, 2018 at 3:21:13 AM EDT

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

 6. Roland says:

  Qysh ngele çyryk ti o mustaqe qen……..ti as per te fshire halet nuk je kadër o lum e det

 7. Bardhi Tolabi says:

  T’ emen e s’emes,po ky nuk foli asnjehere kur ishte palo president per keto problem,tani I paska ardhur goja…
  Po ik o njeri I lik se,me vjen ndot te te them sakat…
  Por dhe ne se e them,e them se je sakat nga trute,jo fizikisht qe je e je…

 8. peoples says:

  Hapu dhe ,Hapu dhe…Kur jep dhe ky mend..

 9. Treviso says:

  Sa president te zgjuar qe paskemi pasur! Si nuk ja kemi ditur vlerat ketije ne?! Ky na paska shpikur solucionin se si munde te eliminoje vjedhjen e zgjedhjeve.! Bravo jari.

 10. Emigranti says:

  Ky eshte nje zemer lige….po ne perendim qe keto te dhena merren si ne shkolla ashtu dhe ne te gjitha sherbimet sanitare,i bejne per te vjedhur zgjedhjet,o derdimen?😛😛😛😛😛. Gjeje ndonje gje tjetër se jeni bere si laraskat pa bisht…..ke qene dhe president ti i pa skrupullt….di duhesh gjykuar per keto thirrje qe ben per prishje te rendit publike…..😛😛😛😛😛

 11. hysa says:

  Prokuroria ta hetoje dhe ta rrase brenda kete idiot qe i ben thirrje njerzve qe te ngrihen per te lutruar, per cfare, per sakatin qe askush nuk e ve ne kalem. Por me sa duket e quan vejhten si dikur kapter tek shkolla e bashkuar, kur u jepte komanda nxeneseve per sulm. Plehra akoma kujton se e pjerdh njeri.

 12. dezhurn says:

  merr nga dhite e bej preside eshte ky vend. amerik o t qifshin qent me hijenat qe leshove. po s kane dhe shume faj hijenat. fajin e kane pulat qe kemi zgjedhur per te ruajtur shpine.

 13. Landi says:

  Çfarë injoranti.E zgjodhi Berisha për numur.Dhe ky i sherbente në çdo rast.Ishte kapterri që ishte kthyer në letër higjenike per by..ën e Saliut.
  Tani nuk përdor më metodën e vjetër por lëpin me etje tek by..a e Salës dhe e Lulit për ndonjë post në PD.

 14. Alban says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20, 2017 at 10:52:30 AM EDT

  Nje pergjigje nga diaspora per thirrjen e Berishes !

  SHEMBENI ATE CADER .. VEND KRIMI !

  – Sali Berisha u ka nxjerre ne prite !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sa prej jush …. dhe pusia e Berishes !?

  Sa prej jush vellezer e motra, nena e baballare, bij e bija keni butika multimilioneshe si Armina!
  Sa prej jush kane saraje mbreterore si Shkelzeni pa preke kurre pune me dore pervec Gerdecit, CEZ-it, Interkoneksionit serb…
  Sa prej jush kane prona mijera hektareshe e vila multimilioneresh, dyzina apartamentesh e miliona dollare ne parajsat financiare e llogari te fshehta bankare in e outshores si Argita, Jamserbi, Fullanet e Frangajt, Dukajt e Bodet, medite e Pollot, Bashicet e Gjin Gonerit, Kreshnik Spahite e Nishan Karaosmanet!?
  Sa!? Asnjeri prej jush… Zero!
  ATEHERE PSE BENI SHERBETORIN E BODIGARDIN PA PAGESE, USHTARIN E NERCENARIN, Don Kishotin e Mances ne sherbim te ketyre Bandave Gangsteresh e kusaresh e te kesaj Mafia qe e beri Shqiperine Gerdec ndersa na mashtroi, na vodhi votat dhe shpirtin me rrenat se do at Benin Shqiperine “ Zvicren e Ballkanit “ , apo ta bejme “Shqiperine si Hollanda” sic pati pafytyresine tu genjente sy per sy e faqe per faqe dje Lulushja e Lulush Bashicit, multimilionere te dy me “parate e pastra si Kristali” te Sali Berishes, Gjalices, Sudes qe u lane rrase ne Diell e qe ia vune flaken e vdekjen nje populli e shteti te tere!
  Ndaj dilni nga ajo cader vellezer e motra viktima te ketyre mashtruesvee, zaptuesve e rrenuesve te Shqiperise!
  Nuk eshte ajo cader vendi juaj i lirise e Drejtesise!
  Nuk eshte ajo llogorja per nje jete me te mire per ju, por per me shume sundim e mashtrim per kete bande kriminelesh!
  Dilni nga ajo cader tani vellezer e motra!
  Sali Berisha e banda e tij e gangstereve u kane prere ne bese! Jo nje… shume here!
  Sali Berisha dhe Mafia e tij jashte kontrollit u ka nxjerre ne prite, ne pusi. Sic ka vepruar me ne e me ju tash e 26 vjet
  Dilni nga ajo cader qe eshte llogore ku klanet e Vicidolit, Medive… e korporates se tyre te krimit qe bashke me enderrat e idelalet tona te larta E duam Shqiperine si e gjithe Evropa! E duam Shqperine si Amerika demokratike !
  Sali Berisha dhe banditet e kusaret e tij na e vrane edhe demokracine edhe Shqiperine ! Jo nje! Me dhjetra e qindra here ! E sot perseri!

  Llogorja e fundit e gangstereve

  Ajo cader eshte barrikada llogorja e fundit e ketyre gangstereve dhe banditeve per te vrare edhe Vetingun e Reformen ne Drejtesi , per te ekzekutuar ligjin dhe drejtesine e bashke me to edhe krejt Shqiperine perseri e perseri!
  Sali Berisha dhe Korporata e tij e korrupsionit dhe krimit jo nga malli, por nga halli, jo nga lezeti por nga gazepi i madh ua dhamr voten Reformes dhe Vetingut!
  Ua dhane voten nga halli e jo nga malli pasi cdo rruge tjeter do te ishte vetvrasje.
  Ua dhane voten diten e nen kamera per ta penguar, per ta vonuar, per ta tjetersuar e sabotuar me cdo rruge e me cdo mjet shpirtin e tyre, duke vrare edhe idealet e shpirtin tuaj te lodhur nga kusaria dhe vrastaria e tyre. Ndaj u kane mashtruar e po u mashtrojne perdite duke u nxjerre e ngujuar ne ate cader ne ate llogore te fundit per te shpetuar banden e veten e tij nga ligji dhe drejtesia!
  A mendoni se rastesisht e ka vendosur aty ate cader llogore te fundit te sundimit te tij !
  A thua nuk kishte vend tjeter per ate llogore berishiane ne krejt Tiranen e mbare Shqiperine!
  Pyeteni veten vellezer e motra protestues!
  Pergjigja eshte Jo! Jo kategorike e absolute !?
  Atehere pse pikerisht aty e perballe e karshi selise se qeverise shqiptare!?
  Kriminelet rikthehen gjithnje ne vendin e krimit, e kane thene filozofet kineze ketu e 4000 vjet me pare !
  Provokimi, karshilleku, kusaria, vrastaria, despotizmi jane tiparet qenesore te krejt sundimit te Sali Berishes ne keto 25 vjet.

  Kenge tallava e vallzim makaber mbi gjak te pathare !

  Ajo eshte cader e ngritur ne nje vend krimi! Jeni ne mekat jo vetem para popullit por edhe para Zotit!
  Po hani e pini, kendoni tallava e vallezoni mbi gjakun e pathare ende te kater vellezerve tuaj Ziver Veizit, Hekuran Dedes, Faik Myrtajt e Aleks Nikes te ekzekutuar pa gjyq me urdher te Sali Berishes e Lulezim Bashes !
  Mos e perdhosni jeten e tyre!
  Mos e poshteroni aktin e tyre per liri e democraci!
  Mos i rivrisni per se vdekuri !
  Mos e beni uje gjakun e dlire shqiptar te kater vellezerve tuaj dhe te dhjetra te plagosurve, qindra te rrembyerve, torturuarve prej “Xhuponeve te Zinj” lexo falangave te murrme te Feldmarshallit te Vicidolit, qe u ngriten ne kembe kunder korrupsionit e kusarise masive te Sali Berishes e Lulezim Bashes qe keni durimin tu degjoni fjalimet per mbrojtje votash nga vjedhja qe ata e ngriten ne art te zi e pergjaken me shume se pese here ate popull e vend duke e rrenuar deri ne themel !
  Ajo nuk eshte llogorja as cadra juaj!
  Eshte llogorja e cadra makaber e krimeve pa fund te Sali Berishes ndaj shqiptareve, ndaj nesh e ndaj Shqiperise hyjnore, qe e rrenoi nga themelet plot pese here ne 26 vjet!
  Ndaj ikni, largohuni sa me pare prej asaj lllogorje krimi e korrupsionit te Korportaes se Sali Berishes dhe “bandes se tij te gangstereve”
  Ajo nuk eshte as cadra as llogorja juaj!
  Eshte cader e krimit te organizuar politik antishtet e andishqiptar kunder jetes suaj edhe femijeve tuaj, kunder se sotmes dhe te ardhmes se Shqiperise !

  Modeli Maqedon apo skenari i KGB-se putiniste !?

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike dhe GRU-se se Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin e Boten perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!

  Syceltesi !

  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njmije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !
  Syceltesi!
  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti! Tamam si historia e Kungullit….
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Agron Duka, ala Ylli Manjani, Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Artan Fuga …. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!

  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?

  Shembeni ate cader! Ikni prej saj sa me pare!
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali Berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kam shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  CFARE JENI JU PER SALI BERISHEN, LULEZIM BASHEN E BANDEN E TYRE REALISHT !?
  NJE MASHE, NJE VEGEL, NJE KOBURE PRR PUSHTET! USHTARE, NUMERORE, MERCENARE PA ASNJE VLERE SAPO TE ARRIJNE QELLIMIN E MBRAPSHTE TE TYRE JO TUAJIN !
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-an , edhe me DIA-an, ish- UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .
  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar ! As Gerdecit! As Otranton… as… as …

  Shembeni para se ajo tu shembe ju!

  Ndaj shembeni ate cader, ate llogore te Sali Berishes per bythen e Sali Berishes dhe bandes se tij te gangstereve vellezer e motra protestues!
  Shembeni ate cader vellezer e motra!
  Sot !!
  Neser eshte e mund te jete teper vone per secilin prej jush ! Jo vetem per ju por edhe per te gjithe ne shqiptaret kudo qe jemi edhe ketu ne kryeqytetin e Botes, Nju Jork!
  Ndaj degjoni mesazhet e Uashingtonit dhe Brukselit per despotet Berisha. Basha e Co. e jo mesazhet e RIA-s e UDB-se, Asfalise e modelit Maqedon te Sali Berishes e Lulezim Bashes, Flamur Nokes e Aldo Bumcit!
  Degjoni zemren e popullit e shtetit tuaj ligjor!
  Ne emer e ne dobi tuajen e femijeve tuaj, ne emer te Nenes Shqiperi, ne emer te Atit, te Birit, Shpirtit te shenjte, ne emer te Muhametit e Jezu Krishtit, ne emer te Gjergj Kastriotit- Skenderbeu e Nenes se Perbotshme, Nobelistes , Shen Terezes shqiptare:
  – Shembeni ate cader para se ajo te shembi shtetin ligjor, barazine para ligjit, drejtesine e demokracine… e mbare Shqiperine!
  Shembeni ate llogore te fundit te krimit, te kusarise dhe vrastarise se Sali Berishes e korporates se tij krimit te organizuar e banditizmit !
  Shembeni ate cader vellezer e motra para se ajo tu shembe ju!

  Jug a veri…Ne jemi nji … !

  Ishin jo bombat atomike e as raketat nderkontinetale, as bombat 5 toneshe, as armatimi per te zhdukur deri ne 190 mije here cdo qenie njerezore 7 miliardeshe ne Bote… por vetem 4 fjale te ish- Presidentit Ronald Regan qe shemben Murin famekeq te Berlinit: Shembeni ate Mur Zoti Gorbacov!
  Po perdor kater fjale po ashtu per te shembur murin berishian te korrupsionit qe ndan boten e krimit nga bota e ligjit :
  Shembeni ate cader… vend krimi …!
  Shembeni pa e shembur!
  Shembeni duke e braktisur duke e lene bosh !
  Ne jemi nje! Nje popull! Nje gjak! Nje gjuhe! Nje komb !
  Ne jemi e do te jemi nje !
  Shiptaret e Shqiperia do tu jene mirenjohes !
  Eshte mesazh per krejt politiken shqiptare ne Shqiperi Kosove, Maqedoni, Mal i Zi, Cameri, Luginen e Presheves edhe ketu ne diaspore!
  Veri a Jug
  Jug a Veri !
  Ne jemi nji !
  Jemi Kuq e Zi….!
  Jemi Shqiperi !

 15. Beni says:

  Ke qene president i PD(dmth i Saliut),identik si Haxhi Lleshi i Enverit (PPSH). Ai kishte pak identitetit, por Juve zoteri tregojeni tani te pakten. Leri komentet politike, ke zhvatur mire ne ate post. Hajdud eshte edhe ky i sotmi, por te pakten dinjitet ka. Ska qene as i Sales as i Edit e as i Tosit.

 16. Tony says:

  Edhe ne ketu ne itali i kemi te dhenat tona ne spitale , shkolla, ne çdo vend Po kjo Nuk hyn fare me zgjelljet o nishan [email protected] Mund te thuash se edhe Italia perdore te dhenat e qytetareve per qellime te liga? Si Nuk ndryshuat nje here o rrace hajdutash te felliqur. Je ti dhe familja jote qe keni vjellur shtetin.

 17. ermir says:

  AKOMA GJALLE JE TI O KOQE KANARI? SA HERE FLET TI AQ IDJOTESIRA NXJERR NGA GOJA SA DHE NJERZIT HABITEN DHE PYESIN VETE PO PSE KY IDJOT KA QENE PRESIDENT…O NISHANI PA MUSTAQE LE KOQEN E NAMIT,,,,

 18. Kapterr Ramiu says:

  Deshtoi historia qe me porosi sajoi Babolja, dhe tani po me porosi , nje tjeter histori , sajon ky Bolja , shpejt do shikosh o plehre e marre , se po te vjen vdekja , sdo gjesh , toke per varr.

 19. Mendi says:

  Sekuptoj ku eshte problemi . Kush ka kart shendetesore ketu ku jetoj un normalisht qe i ka te dhenat e mia .pastaj kur hym ne fillim kemi dhene dhe gishtat . Pastaj se kuptoj mire ose varet si e ka trajtuar e botuar Tema ,se pse duhet ti marre qeveria te dhenat nga arsimi a shendetesia kur i ka saglam Min e Rendit derisa i pajis ne menyre te detyrueshme te gjitha shtetasit mbinje fare moshe me kart identiteti e natyrisht kur je i.d. e pass natyrisht qe i ke te dhenat ne sistem .Ndoshta deri tani min e fendit na ka ofruar te dhena te gabuara e do ti rregulloje ajo e Arsimit e Shendetesise .natyrisht sipas llogjikes tende

 20. Alidemsi vjeter says:

  A e kuptoni mor miq se kush eshte ky “sellfist” fshatar dhe injorant ?Ky eshte Bujar Mehmeti,jo Nishani,qe cfare do qe te beje ose te thote do te shkoje ne “origjinen” e tij familjare dhe politike(komunist gjenetik)…..E kemi pasur …president…vaj…vaj..vaj….

 21. Frok Martini says:

  Po ik ore gomar kapteri, kur jep mend edhe ti ,po ti je I rjedhur nga trute, nga koka ,nga duart e kembet, nga prapanica, po zhduku ne ndonji crime mos te te shikojne njeri se merove dynjane ore majmun .

 22. Franci says:

  Si ka mundesi qe ka qene president i gjithe shqiptareve ky dordolec ?
  President qe dilte ne proteste hahahaha…
  President qe e nxirrte Berisha ne aeroport hihihi..
  President qe mbante fjalime politike pro PD oioioi

 23. Alban says:

  From: [email protected]
  Sent: 8/16/2014 3:19:44 A.M.

  Opinione

  PRESIDENT KOLLOVARI I BERISHES APO … !?

  … Je President i Shqiperise dhe jo i Salise o Bujar Nishani qe nuk po i le as nam e as nishan emrin tend pa emer…
  – Tu harrofte emri – mallkimi mbi mallkimet e nenave shqiptare

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Po behet gati nje vit qe Presidenti qe duhet te ishte realisht i Shqiperise Bujar Nishani ka filluar nje beteje imagjinare me mazhorancen dhe me shtypin e lire e te pavarur shqiptar.
  Pike per pike betejat e Don Kishotit te Mances me mizat e mulinjte e eres dhe te ushtarit te mire Shvejk!
  Tellali dhe ushtari de jure e de fakto i Sali Berishes qe mori ate karrike vetem ne saje te meritave te vetme te tij : bythelepirjes se tij she shpirtit prej jesmeni te kulluar dhe ushtari te besuar te despotit shqiptar e pershkallezoi kete beteje donkishoteske deri ne “terror” kunder tij !
  Duke angazhuar ne kete beteje edhe stafin e bashkeshorten e tij ai nuk beri gje tjeter vecse i dha vetvetes titullin e sakte “Presidenti Kollovar i Berishes!”
  “President Kollovar” jo vetem i Karaosmaneve, por pikesepari i Sali Berishes qe po e shperdor ushtarin Nishani dhe te shoqen e tij ne menyren me skandaloze.
  Cfare mund te presish tjeter prej te shperdoruarve te vetshperdoruar!
  Ushtareve te tille ala Don Kishoti i Mances dhe ala Shvejk, ala Bujar Nishani gjithnje u del plumbi nga tyta e jo nga qyta.
  Nrysho Nishan ore Bujar Nishani se sic e ke filluar nuk do lesh as nam as nishan emrit tend pa emer!
  Tu harrofte emri ! Eshte mallkimi mbi mallimet e nenave shqiptare.
  Ka edhe me keq Bujar Nishani . Bile edhe shume me keq. Tu kujtofte per keq emri si Sali Berishes- antishqiptarit me te madh ne historine e popullit dhe kombit shqiptar.
  Sic e ke filluar “betejen antiterror” kunder nje mazhorance dhe shtypit te lire e te pavarur shqiptar, qe akoma de jure nuk kane asgje ne dore pervec celesave te kashtes dhe lirise se shprehjes, do tua kalosh edhe Don Kishotit te Mances dhe Shvejkut,
  Beteja jote familjare politike me mizat dhe mullinjte e eres do te siguroje vetem nje emer turpi, nje emer qe do te kujtohet per keq e me peshtirosje ore Bujar Nishani.
  PRESIDENT KOLLOVARI… I BERISHES!
  Apo … ose…
  “DON KISHOTI I SALI VICIDOLIT!

 24. ALBAN DEGA says:

  In a message dated 10/10/2012 10:50:27 A.M. Eastern Daylight Time, [email protected] writes:
  PRESIDENT SOLDIERI
  E SALI … ENVERI !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Cfare urdheron tirani
  E vendos Salia
  Me vrap e firmos
  Bujar Soldier Mavria
  Ushtar ishte dje
  Soldier eshte dhe sot
  Lum per President
  Qe e kemi kot!
  Dje ushtar i Enverit
  Sot i Salise
  Mjere o shqiptare
  Kush i prin Shqiperise!
  Despote kishim dje
  Sot kemi tirane
  Barbare prinin dje
  Sot despote hajvane!
  Per nje cope karrike
  Flake i vene Shqiperise
  Ciflik e kane kthyer
  Gjakun e vegjelise!
  Kalbur eshte gjithcka
  Nga korrupsioni
  Padrinot bejne ligjin
  Krejt kot ju votoni
  Sa prin Dallkauku
  Ua plackit votat
  Per nje bythe kolltuku
  Per te Shqiperia
  Eshte vetem poltroni
  Ligjin e ben Mafia
  Mbreteron korrupsioni
  Heqim imunitetin
  E genjejme miletin
  Mbret per mbi mbret
  Kem impunitetin
  Qe mbron kusaret
  Perjeteson pushtetin
  Virgjeron prostitutat
  Ne piedestal hajdutat
  Sheik e bejne vetin!
  Ligj permbi cdo ligj
  Kemi Sali Luigjin !
  Sa per President
  Kemi nje soldier
  Sot ushtar i Sales
  Dje i shokut Enver!
  Prijesa firaune
  Ministra kusare
  Ambasadore spiune
  Mbrojtjen Asfalia
  Ekonomine BIA
  Duam Perendim
  Na cojne nga Rusia
  Aspirojme Evrope
  Prijne sic do Serbia
  Otranton Athines
  Romanon Fazlicit
  Keta bastarde te shkines
  Pjelle e Zerve Pashiqit
  Kembet ne Tirane
  Koken ne Athine
  Nene permbi cdo nene
  Kane bushter Serbine !
  Qaj e mos pusho
  Shqiperi e mjere!
  E permjera ti
  Sa keq te kane dhjere
  Keta faqezi
  Pa fytyre e pa nder!
  Vajto mos pusho
  E gjora Shqiperi !
  O ngrihu ne kembe
  S’eshte kohe per vajtim
  Thirrja e Tahririt
  Kushtrim per veprim !
  Ngrihu ne kembe
  E vendos drejtesi
  Nuk ka kohe me prite
  Vdekje o liri!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *