VIDEO/ Ekzekutimi i 2 grave nga burrat, reagon Majlinda Bregu: Genocidi sot është Femicid

Majlinda Bregu ka reaguar pas ngjarjeve tragjike të shënuara gjatë 24 orëve të fundit ku 2 gra janë ekzekutuar nga burrat për motive të dobëta.

Ish-deputetja, përmes një reagimi në Facebook, shkruan se sot ka një genocid që quhet “Femicid”.

Ish-ministrja, ka nënvizuar edhe një krahasim kanunor ku thuhej se gruaja dhe prifti nuk vriten.

Gruaja dhe prifti nuk vriten”,- thoshte edhe Kanuni! Komunizmi nuk kurseu, por vrau e masakroi edhe gra! Genocidi sot eshte Femicid!

Nuk kam fjale te reja per te gjykuar edhe më, paaftesine tone te spikatur si shoqeri per te menaxhuar konfliktet, per te pranuar humbjen, refuzimin.

Nuk kam fjale te reja per te rithene se sa e pamundur do te jete lufta kunder dhunes e vrasjes se grave e vajzave ne rast se nuk konsiderohet prioritet kombetar”, shkruan ndër të tjera Bregu. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO/ Ekzekutimi i 2 grave nga burrat, reagon Majlinda Bregu: Genocidi sot është Femicid”

 1. apo vetem bla bla bla ,
  thjeshte me dal medieve thjeshte me terheq vemedjen
  e opinionit se ,
  mailjinda kjo ministre e intrigimit -te bordellos se shpellarit ,
  ka ndryshuar ,s#eshte me ajo e qeverrise kriminelit qe vriste
  shqiptaret per te mbajtur pushtetin ,
  por nji tjeter femer .
  thjeshte operacion surrati , nga jashte ,
  Brenda mbetet po ajo , minsteria intrigimit
  mikesha e prudentinos .
  mendon kjo shushke nga trut vertete se mashtron njeri .

 2. VETTING says:

  KUR DO PARAQITESH NE PROKURORINE E KRIMEVE TE RENDA TE DEKLAROSH HAJDUTERINE SI MINISTRE INTEGRIMI NE SHISHTUFINE QE KE VJEDHUR 200 MILION X 5 VJET= 1 MILIARD LEK TE REJA?????

 3. Fatos says:

  Femicid… jo po pesticid. Është vrasje dhe kaq, mos i jepni emra kot si italianët feminicidio se bëheni majmunë.

 4. MAJAKOVSKI says:

  Po me komunizmin c’pate . Ti si femer ne socializem u edukove dhe u diplomove. Socializmi e ngriti femren ne nivelet me te larta te shoqerise si kurre me pare. Pas permbysjes antipopullore te socializmit demokratik lindi dhe u zhvilluan prostitucioni she trafiku I femrave. Para 1990 nuk I kishim degjuar dhe ligjet I denonin teper rende.

 5. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: March 8, 2015 at 09:10:53 EDT

  Ne vend te nje urimi per 8 Marsin

  GRUAJA – PERENDESHE E NJEREZIMIT

  – Mos e prek Lulen Mos e Prek !
  – Femija eshte engjell i Botes !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Gruaja , edhe prostituta me e ndyre e rrugeve, eshte e shenjte, Perderisa dikush e therret nene ajo eshte fisnikeria vete.
  Nene eshte fjala me e madherishme e kesaj Bote! Fjala e pare edhe e fundit ne kete jete ne te gjitha gjuhet e Botes!
  Eshte fatkeqesi qe akoma disa shqiptare e shikojne ate si nje skllave, si nje fabrike femijesh pa asnje te drejte….
  Eshte fatkeqesi qe me shume se kushdo ne shqiptaret i bejme grate … cka nuk e mban goja. me shume me fjale se me veprime, edhe ne internet e faqe gazetash! Turp! Haram emri shqiptar!
  Grua eshte nena jone!
  Grua eshte motra jone!
  Grua eshte gruaja jone, shoqja jone e jetes!
  Grua do te behet edhe vajza jone….
  Gruaja eshte mbreteresha e Botes sepse pa gruan nuk do te ekzistonte Bota!
  Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!
  Mos vini as dore e as goje te lige mbi gruan!
  Besnikerine e saj nuk e ruan as dajaku as skllaveria, as shtateqint dryna e as njemije pergjime telefonash e interneti!….
  Nuk e ka ruajtur kurre… Aq me pak sot !
  Besnikerine e gruas e te burrit e ruan vetem dashuria e sinqerte dhe respekti si per nenen. Nese ajo nuk eshte nena jote… ajo eshte nena e femijeve tu…. Ajo eshte nena e Botes!
  Nuk ecen bashkejetesa… Nuk eshte fundi i Botes… Ligji e njeh divorcin! Jo plumba! Jo barbari mbi grate e femijet !
  Kush ve dore mbi gruan dhe femijen, engjellin e dashurise , eshte me barbar se vete barbaria!
  Jo vetem ne Perendim por edhe ne Lindje!
  Si brenda edhe jashte Kosoves e Shqiperise.
  Gruaja eshte lule e jetes! Eshte vete jeta! Femija eshte engjell, shenjteria vete !
  Femija eshte engjelli i Botes!
  Gruaja eshte fisnikeria e jetes!
  Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!
  Mos prek Lulen Mos e Prek !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *