REPLIKAT: Turp vetëm gënjeshtra, realiteti është copë copë… Rama: Hapi sytë dhe lerë mendjen të shikoje

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me ndjekësit e tij në rrjetin social facebook.

Komenet mes qytetarëve dhe shefit të qeverisë kanë ndodhur tek statusi i këtijj të funstint “ERTV📎NEWS – Pasqyra e qeverisjes këtë javë”.

Replikat:

Komentuesi: Shum bukur i montoni kto videot po realiteti eshte cope cope ndryshe nga kto qe shohim ktu

Edi Rama: Hahaha i montojme bukur eee? Po faktet ku i gjejme apo montazh thuaj, film hesapi! Jo Enea jo, jane faktet konkrete te punes keto, s’jane montazhe dhe realiteti eshte edhe ky i ndryshimeve qe kush do te shikoje i shikon, jo vetem ai i gjerave qe kane nevoje te ndryshojne!

Komentuesi: Ne teori jeni te mir po ne praktik nuk po shohim gje

Edi Rama: Po pse keto qe sheh ketu teori jane apo fakte konkrete te punes se palodhur qe behet perdite?

Komentuesi: Po re si jo..ashtu esht😳😳

Edi Rama: Hapi syte dhe lere mendjen te shikoje se kur s’do mendja nuk ka cfare shikon syri hic Ilir

Komentuesi: ehu kur do behen kto rruget kismet se jean gjall 😂😂😂😂

Edi Rama: Po behen e do behen te gjitha dhe pa merak se gjalle do jesh😉

Komentuesi: Turp vetem genjeshtra

Edi Rama: Hahaha po pse genjeshtra apo se s’te pelqen te shohesh asgje te mire qe behet?! Jane fakte keto Bardhi fakte dhe nuk eshte turp te vleresosh punet e mira qe behen, sepse ky eshte edhe vendi yt o mik. (TemA)

15 komente në “REPLIKAT: Turp vetëm gënjeshtra, realiteti është copë copë… Rama: Hapi sytë dhe lerë mendjen të shikoje”

 1. Alb -Nakba 2025 says:

  Komente teper te moderuara nga shumica e analfabeteve por me bukura se Kryeministrit te Facebook i behet reklame dhe ne Tema ku ai gezon respektin e militanteve te tij.

  1. fukarai says:

   Zoti kryeminister!
   A mund te me japesh nje fakt,se kur mund te me takoje kryebashkiaku i Tiranes per t’i bere nje ankese,sepse me letra dhe e mail-e ai nuk me eshte pergjigjur fare?
   A mund te me jepni nje fakt zoti,kryeminister,se kur te vjedh UKT ,ku mund te ankohemi pervec gjykates?

  2. Zeni says:

   Alb nakaba une jame i PD por tegjitha qe thote Edi jane te verteta ske cfare ti thuash mund ta shashe por fajin se ka ai por e kemi ne qe nuk dime si te bejme opozite.

 2. Ali Puka says:

  Nje gje te ben pershtypje, njerezit e thjeshte ne komente ende kerkojne ndertimin rrugesh. Pra ne Shqiperi si ne asnje vend tjeter ne bote akoma nuk ka rruge pervec atyre qe ndertoi dhe vodhi Saliu me taborrin e tij banditat e PDse.

  Po pyetja qe duan pergjigje shqiptaret gjithmone eshte:

  Kur do ndertoje qofte edhe nje rruge te vetme ky Edvin Rama?

  1. Sovrani says:

   Zoti Rama!
   A ekziston me Partia Socialiste,,se kur shkoj ne seline qendrore ne Tirane nuk gjej njeri per te bere nje ankese ndaj pushtetit te korruptuar socialist?
   Po kryetar te PS ne Tirane a ka?
   Po minister te Shendetesise a ka,se i kam bere dy e mail-e dhe nuk me eshte pergjigjur?
   A po kane marre mesime nga ju qe pasu ju bera disa letra dhe e mail-e vetem ne fund m’u hakerreve si te me kishe armik e jo antarin e PS qe te ka votuar te jesh kryeminister?
   Po po,zoti Rama jam une sovrani,por qe sot jam skllavi yt qe me shkelmon se ke pushtet!
   Vetem kur vjen fushata elektorale beheni qingja ju?

 3. says:

  I vetmi kryeministër që merret me réseau social

 4. Askushi says:

  Si ka mundesi qe kryeministri ju pergjigjet ne FB vetem atyre me IQ te ulet. Ka shume e shume komente serioze qe nga ana e tij nuk ka asnje pergjigje.

 5. Zigur Qarri says:

  Hahaha…..fakte,avionet e droges i beri mushkonja!Hahaha…policet qe luftonin mafian e droges i burgosi,te tjeret i nxorri
  nga puna qe te vriteshin lehtesisht nga kriminelet.Hahaha…..fakte,5 Miliard Dollare investime dhe 70 mije te punesuar ne
  Portin Karpenit !Hahaha…..fakte,paraqiti audio pergjimin te nesermen si te montuar,por akoma edhe sot nuk eshte vertetuar,
  por vetem sulmon dhe fallsifikon te verteten.Hahahaha……fakte,e perdor Shtetin sikur te jete prone e tij.Agron Xhafajn e
  lejoi te ikte qe te nesermen,Babalen e bllokoi,duke anagzhuar te gjith median qe ta telendisi,duke gjetur edhe deshmitare
  se gjoja ka folur sikur te ishte Agron Xhafaj.Kush ta mesoi,Gramoz Ruçi,qe ka pervoje me deshmitare te rreme?
  Hahahaha…fakte,te akuzojn per perdorues droge,por ti nuk pranon te besh testin!Hahahaha…..fakte,procesi i vetingut per
  politikanet ne fund,qe te kene mundesi te fshehin pislleqet,plus gjygjtaret dhe prokuroret qe do te emroni ju,do te mbyllin
  gjithshka kompromentuese per ta,qe te tregohet”pastertia”Hahahaha….fakte,marrveshje te fshehta me greket per varret,
  per Detin qe te shpetosh Saimir Tahirin,marrveshje te fshehta me perendimoret per strehimin e muxhahidineve,antareve te
  ISIS per te rritur kredibilitetin e qeverise se korruptuar.Hahaha….fakte,lufton krimin duke mbrojtur kriminelat,Kostandin Xhuvani,
  Armando Prenga,Tom Doshi,Termet Peçi,Mark Frroku,Arben Ndoka,Artur Bushi,Elvis Rroshi,Saimir Tahiri,Fatmir Xhafaj,Fidel
  Ylli,Paulin Ndreu….Hahahahaha…fakte,kerkon te shembi ndertesen e Teatrit qe te perfitoje dhe fshehi pisllekun e dikurshem.
  Hahahaha….fakte,premtoi se do zhdukte kumarin,por e katerfishoi dhe uli takstat biznesmeneve me perfitim miliona Euro!
  Ne maj te 2013-es,ne te gjith Shqiperine numuroheshin 928 pika bastesh, ne maj 2018 4 mije!!!!Fakte,fakte,fakte………….

  1. Zenka says:

   Mire e ke Zigur por kjo eshte vetem maja e Ajzbergut.

   1. Zigur Qarri says:

    Ke te drejte,ashtu eshte.Por,keta demagoget,edhe majen e aisbergut kerkojn ta fshehin!
    U gezuam qe iku Berisha,por ky po e menderos me keq se ai!

  2. Reli says:

   Ziguri kame pershtypjen Se ti do te jeshe sali berisha njihet nga stili i ahkrumit.Tuepe per opozitwn sw ku ka perfunduar bolle me Zigur se steka lezet

 6. Montro says:

  Kur do ta kuptoje ky kryeminister se keto shfaqje te shemtuara mediatike jo vetem jane karagjozlligje,por edhe nuk kane zgjidhur asgje.
  Le te na thote kryeministri se sa halle ka zgjidhur me facebook?
  Kur ky e paska fiksim komunikimin me qytetaret,pse nuk kerkon ,qe te gjithe zyrtaret dhe institucionet shteterore te bejne pritje populli,te zgjidhin ankesat e tyre dhe te ndeshkojne fajtoret?
  Perralla o kryeminister,perralla!
  Ti e urren popullin dhe kete e ben vetem per imazhin tend fallco qe t’i tregosh botes se sa popullor je!
  Turpi te mbulofte!

 7. BUJARI JU DEGJON says:

  Zigur Zagari i Saliut qenke dhjere se qeshuri po ato qe ti i quan fakte,jane thjesht “babale”…
  A kupton o fekale?…

 8. prizem says:

  Qente le te lehin, karvini do ece perpara.

 9. Alboz934 says:

  O z. Kryeminister ke bere mire keto : 1-Reformen territorjale 2-Reformen ne shendetesi sidomos higjenen ne spitale paisjen e spitaleve me aparatura moderne ne çdo kohe funksionale ne çdo qark a prefekture ku kryen te ģjitha vizitat pa harxhuar asnje lek dhe jo si ne kohen e asaj kukumjaçke(Vokshi) qe edhe turit i ka si bythe , duke eleminuar shkuarjet e te gjithe njerezve ne Tirane edhe pef nje vizite rutine boll dializat qe behen ne çdo rreth etj . 3-Reformen ne arsim 4-Masa deri diku ne mbrojtjen e pyjeve dhe lumejve por duhet kontrollu vazhdimisht . 5-Reformen ne energji por prap ka faturime aforfe kur njerezit nuk ndodhen perkohesisht ne shtepi .6-Reforma e ujit qe sapo ka fillu por kryesisht duhet vemendje tek ato qe shperdorojne sidomos lavazhet qe duhet te kene çpim te veçante jo te merrin uje te pishem . Dhe me kryesorja eshte reforma ne drejtesi megjithese pak ngadal po ece . Ke bere keq qe pa vonese duhet te nderhysh ne INDUSTRINE E NAFTES DHE TE KROMIT se jane ne ate gjendje qe kan qene . TE HEQESH DORE NGA KONÇESIONET SIDOMOS TE HECEVE DHE PARTNERITEYIT PRIVAT . Pune shume e mire eshte bere ne drejtim te pastrimit dhe sidomos sistemimit te qyteteve deri edhe te atyre qyteteve qe kan qene si ne Kandahar nga ato shpelleret .Ti kontrollo ministrat per detyrat qe kane dhe qe ua jep ti dhe ministrat te kontrollojne poshte ne baze . Shume mire deputetet i ke futur ne pune se tash 25 vjete kan bere pallari .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *