Ditëlindja e PS, Sali Berisha: Merita ka veç Fatos Nano, Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi

Sali Berisha thotë se merita për historinë e Partisë Socialiste ka veç ish-lideri Fatos Nano, ish-kryetarit të FRESSH Ilir Meta dhe kryetarja e sotme e LSI-së Monika Kryemadhi.

Në ditëlindjen e 27 të kësaj force politike, Berisha shkruan se i vetmi që s’ka merita historike është lideri aktual Edi Rama.

Sipas tij, ky i fundit po e çon vendin drejt krimit dhe drogës.

Ndër të tjera Berisha shkruan:

“Nje fallsifikim monstruoz i historise!

Te dashur miq, sot Partia e Punes se Shqiperise, me emer te ri Partia Socialiste e Shqiperise feston 77 vjetorin e themelimit te saj ne Tirane nga armiqte e eger te kombit shqiptar, si kal troje i levizjes serbe ne Shqiperi!

Me kete qendrim une kam ndermend te respektoj plotesisht vendimin e Kongresit te fundit te PPSH, i cili me 12 qershor te vitit 1992 vendosi jo shkrirjen e PPSH por nderrimin e emrit, pagezimin e saj si Partia Socialiste e Shqiperise dhe shpalli kete te fundit trashegimtare juridike te PPSH!

Kjo eshte e verteta e pamohueshme historike, te cilen mjerisht jo te pakte jane ata qe duan t’a fallsifikojne!

Duke theksuar kete te vertet dhe duke denuar fallsifikimin e neveritshem te historise, nuk dua ne asnje menyre te mohoje rolin dhe kontributin e vecante te nje grupi te rinjsh si Ilir Meta, Pandeli Majko, Monika Kryemadhi, Ilir Zela etj, te cilet ne drejtim te forumit rinor te kesaj partie kontribuan ndjeshem se bashku me disa drejtues te PS ne reforminimin e saj.

Por kontribut historik ne reformimin e PPSH me emer te ri PSSH dha lideri i saj Fatos Nano, i cili ne nje gare elektorale brenda partise e shkeputi PPSH nga e shkuara e saj si parti e nje njeriu dhe u rizgjodh nga anetare pa funksione drejtuese ne krye te saj. Ai gjithashtu anetaresoi PPSH me emer te ri ne Internacionalen Socialiste, arritje keto thelbesore per PSSH dhe vendin ne teresi.

Por sot ne kete pervjetor deklaroj me bindjen me te madhe se nen udheheqjen e Edi Rames, PSSH eshte shnderruar ne nje fatkeqesi te vertet kombetare, ne parti de fakto antieuropiane dhe antidemokratike.

Kjo parti ne harkun kohor 6 vjecar ka shkaterruuar vlerat dhe standartet europiane, voten e lire dhe ka zevendesuar shtetin ligjor me narkoshtetin.

Nen udheheqjen e Edvin Kristaq Rames, PSSH, me lidhjet e krimit dhe droges te udheheqjes saj, perzenien masive te rinise shqiptare nga vendi, shnderrimin e drejtesise shqiptare ne dege te ekzekutivit dhe Edvin Kristaq Rames ne Krye Krye Krye.., mbylli per here te dyte ne tre vite dyert e hapjes se negociatave te Shqiperise me Bashkimin Europian.

PSSH nen drejtimin e Edi Rames eshte sot njelloj si ne ditet me te zeza te saj ne kohen e diktatures hoxhiste; nje parti antshqiptare qe po shet interesat, territorin, detin Greqise dhe nen diktatin e kesaj te fundit eshte zotuar te fshije nga faqja e dheut fjalen Çameri duke shkelmuar mbi martirizimin e çameve, ndergjegjen kombetare te çdo shqiptari dhe tejkaluar ne tradhti kombetare edhe diktatorin Enver Hoxha.

Per te gjitha keto ju bej thirrje te gjithe socialisteve qe ndjehen atdhetare dhe besojne ne vlerat dhe te ardhmen europiane si te ardhmen me te mire per vete, femijet dhe vendin e tyre, te braktisin sa me shpejt kete parti te rrezikshme, çiflig i apatridit, kreut te meduzes te mafies dhe krimit te organizuar Edvin Kristaq Rama dhe klikes se tij! sb”, nënvizon Berisha. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Ditëlindja e PS, Sali Berisha: Merita ka veç Fatos Nano, Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi”

 1. Ali Pazari says:

  Perhere te pare te jap te drejte per vleresimin e mesiperm ,se me keta beje cte donte bytha jote.Me ardhjen e Rames ngeci karkaleci……. le qe tek e fundit kush te pjerdh ty per vleresimet……shif kujdesu per ndonje qen kazoni e na shkruj,qe te marrrim masat…Te fala Pitbullit…

  1. RT Reporter 2025 says:

   Ben shume gabim Sali Berisha qe nuk permend edhe Edvin Ramen, arkitektin e Ripjelljes Socialiste sipas huqeve te genit familjar.=

   =
   Keta bandite komuniste ne mer dhe vepra jane:
   Sali
   Ilir
   Edvin
   Fatos
   Lulezim

  2. Zani says:

   Po se kupton qe je bere lolo po cte duhet PS shiko pd dhe lsi e mos na cane bythen

 2. Pal Gjoka says:

  Sa i pamoralshem dhe i pa turp paske pas qene o Sali Ram Hajdar Berisha.

 3. says:

  Të semurët e politikës shqiptare. Politika është detyrë dhe jo forcë.

 4. kujtuesi says:

  O SALI KRYEKRIMINELI, TI NUK KE TURP. FATOSIN E FUTE NE BURG 4 vjet , iLIRI TE RRASI NE POLICI. TASHTI NA DALIN ME MERITA.

 5. gopisti says:

  Me maskara burre, me dallkauk, me mashtrues , me urjanhip e bythelepires i kohes se monizmit, nuk ja gjen shokun ne shqiperi. Po ti mor edepsez burre , ne mund te quhesh i tille , qe fatkeqesia me e madhe e ketij kombi, se erdhe me ure zjarri ne dore dhe dogje e shkaterrove cdo gje te mire ne shqiperi. Ti i bere ate, qe as xhingis hani nuk mund tja vente nje vendi , se ne fund te fundit ai i ruante padurite per vete. po ti su mjaftove vetem me shkaterrimin duke na sjelle teorine zero, por shkaterrove njerzit duke futur vllavrasjen, ti hajdut vodhe e vrave ne bukevard dhe aq te kane futur ne makthe sa qe ja faturon PS te gjitha poshtersite e tua. Ti i pa cipe dhe fare i pa ndeshkuar per tradhetine e madhe, fale detin Greqise dhe kete ja faturon lo prap PS. Te erdhi fundi, do pergjigjesh nje per nje ti dhe familja jote e peshtire. Phu rrace e qelbur.

 6. Respec says:

  Sa keq me vjen per Dr. Berishen qe u shnderrua nga lider ne plak dement si shumica e shokeve te tij. Gjynaf!

 7. Shabani says:

  O sa loqe esht ky mor aman! Vetem Rama jo thot hahaaaaaa. Ramen aty ne krye e ke dhe 10 vjet te tjera. Po do mbaroj pune kryeminister po do behet prsident. Ohuuuuuu! Ty do vine njerzia te dhjesin mbi var

 8. Dull tropoja says:

  Hahaha Sal me dhive gazit.

 9. Mario says:

  Eh mer Sale Sa Po te djeg ngjala qe te ka fut Edi.As me vorr nuk ka per ta hek,dhe mire ta bo.Ne e dim qe politika eshte kurve,por aq kurve sa paske qen ti nuk bo nona tjeter.Ti moral nuk ke,sepse nga ka komunist u ktheve ne “demokrat “.Denove Nexhmijen per kafet qe ka pi,Fatisin per ate cka vet ke thene qe ishte gabim,Ilirin e floririt e bashke me bucen e tij nuk ke lene fjale pa then.Sot,sot qekan te mire !!!!???.Shko burre kurve e pa moral,zhduku nga politika e mbaj femijet e shkerdhates tend te bere brenda fisit.Ky eshte morali yt plak I ndyre.

 10. Vetem nje merite ka edi rama qe te shporri ty nga partia e qelbur more komunist intrigant.

 11. Ani says:

  Fjaleve te Berishes duhet t’i merrni te kunderten e kuptimit dhe del e verteta!

 12. M says:

  Fakt eshte qe PS eshte parti kryesore ne Shqiperi , qeverise e vetme per shtetin e te drejtes dhe bene perpjekjet per nje Shqiperi Evropiane dhe demokratike, bene pjese ne ( internacionalen)partite socialiste, nuk eshte ne deshiren tuaje dhe as varet nga ju , por varet nga populli Shqiptar me perpjekjet , sakrificat , reformat dhe luften e tij dhe nuk ka force ta largoje nga rruga per te miren e popullit dhe vetem per popullin, per kontributin dhe vlerat i takon popullit dhe partise se tij se si thote kenga ” kush eshte burre nuk largohet” e te gjithe qe largohen ose i largojne jan tradhetar dhe zotrote ishe antar , sekretar dhe servil dhe antikombetar dhe 1200 ne radhet e ppsh, koha, reformat, zhvillimi dhe ecja perpara e shoqerise ju nxoren menjane si ndonje trap te kalbur ku cdo gje shkateroni e paraqesni rezik dhe kur ujrat jan te qeta e ler kurr trubullohen e ashpersohen shfaqeni antidemokrat, antievropian dhe katastrofe i ketij vendi dhe kombi

 13. Pedagogu durrsak says:

  Çfarë shpellari ! Sa i pshtirshëm dhe i pagdhendur ! I poshtër deri në fund dhe shpirtvrerosur !

 14. xoni says:

  O derr maloku ske lon pa thon gjo per Nanon me liber shtepie, e fute dhe ne burg dhe tani po na i bo hero. Ti je shpellare komunist muti qe duhesh vrare.

 15. Shqiptar nga Kososva says:

  Njeri i poshter mbete gjithe jeten o Sali Protopapa…!

 16. XheJ eN Bi says:

  Shqipëria ka 74 vjet që vuan nga të këqiat e sërbit.
  Sërbët na krijuan PKSH -ën.dhe vuajtëm 46 vjetë.
  Sërbët na krijuan PD -ën dhe kemi 28 të tjera që vuajmë.
  Shqipëria shpëton nga partitë që nuk ka dorë Sërbia.

Lini një Përgjigje te Mario Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *