FOTOT: Merr formë “Arena Kombëtare”, ja si duket stadiumi sot

“Arena Kombëtare” vijon të marrë formë pas çdo dite.

Tashmë projekti po hyn në fazën finale për realizimin e tij.

Impjanti duket se është formësuar sipas planit dhe pritet që të jetë gati brenda afateve të përcaktuara. (TemA)

25 komente në “FOTOT: Merr formë “Arena Kombëtare”, ja si duket stadiumi sot”

 1. enter"" says:

  Nuk jam kunder ndertimit te stadiumit, por nga keto pamje duket qe Qemal Stafa ishte me gjigand. Fotot te japing pershtypjen e nje stadium te vogel. Te pakten ta kishin bere me te madh e me nje piste vrapimi.

  1. shqiptari i vertet (itali) says:

   O vella, sa i perket madhsis, nuk mundet te behesh ky stadium 40.000 vendesh, se pastaj i binte qe te shembeshin gjith rruget e biznese perreth tij, pastaj aty do luaj vetem Kombetarja 4 her ne vit + finalja e Kupes dhe Superkupes se Shqiperis (stadiumi KURR sdo mbushet plot per kto dy te fundit), nderkoh sa i perket pistes se vrapimit kjo ska cti duhet kur eshte ber nje e till ne Parkun olimpik (edhe sikur te behesh ne stadium, shqiptarve nuk i kellcet per atletiken etj, do ta linin stadiumin bosh)

   1. enter"" says:

    JO jo se stadiumet rriten ne kapacitet edhe per se larti.
    Ne stadium te behen edhe koncerte e te luhen te gjitha ndeshjet e rendesishme te kampionatit shqiptar.

    1. eeeeej says:

     “enter” Pisoglendi, o fshatar i trashe dhe injorant! Stadiumi i ri Qemal Stafa eshte tashme FAKT I KRYER, ti vazhdon me teorine “nuk jam kunder ndertimit te stadiumit” 😀 😀 😀
     Stadiumi i vjeter kishte nje kapacitet prej 19.500 shikuesish, ndersa stadiumi i ri ka nje kapacitet prej 23.000 shikuesish! Stadiumi i vjeter ishte me i hapur ne gjeresi, stadiumi i ri eshte me i larte ne lartesi!
     Sipas perllogaritjeve dhe plan-biznesit ne 50 vitet e ardhshme, kerkesa per perdorim te stadiumit nuk ka asnje shanc ti kaloje 20 mije vete per ndeshje. Rastet e rralla kur kerkesa mund te jete me e larte, mund te jete vetem per 1 ose 2 ndeshje ne vit te Kombetares! Ne cdo ndeshje tjeter te kampionatit shqiptar apo ne kupat e Evropes, kapaciteti maksimal i nevojshem, per 25-30 vitet e para, nuk i kalon te 10 mije shikuesit. Madje edhe per derbin e kryeqytetit Partizani – KF Tirana, nuk ka asnje gjase qe kapaciteti i afruar te perdoret plotesisht, as mbas 30 vjetesh!
     Ndertimi eshte shume modern dhe komod dhe hyn nder stadiumet me cilesore ne Evrope!

  2. shvejku says:

   Ky stadium u be vetem per KULLEN e jo per futbollin!
   Nje komentues koqe gomari ketu poshte shkruan se ky stadium eshte llogaritur vewtem per disa ndeshje te kombetares e jo per te tjerat!
   Jo more!
   Po pse cfare fuqie ekonomike paskemi ne qe te mbajme nje stadium vetem per kombetaren?
   A nuk na thua se kusht shtet ne bote e ka nje stadium vetem per kombetaren?

   1. ay qy says:

    Jeni fiksu me kullat o copa mishi 😀 😀 😀 Nuk shikoni punen po gunen! Njerez me komplekse 😛

 2. Bobi prej Tirone says:

  Dervishaj tha ne dhjetorin e shkuar qe ne qershor fillon instalimi I fushes. Keta akoma nuk Kane mbaruar se instaluar skeletin e stadiumit.Me keto ritme stadiumi mbaron me 2020.

 3. Deshmitar y says:

  Skemi hallin e stadiumit kemi hall te mgrefet kulla

  1. enter"" says:

   Te hyfte kulla te hyfte

 4. Kombi says:

  STADIUM NE MES TE TIRANES .😏

  1. Grida Duma-Suma says:

   Po pse mor palle Stadiumi Qemal Stafa ku ishte?

  2. enter"" says:

   Si stadium I Real Madrid, I panathinaikos etj etj etj

 5. KATHARSIS says:

  KULLA QE DO I BEJ HIJE STADIUMIT DIMER VERE DUKET “GJIGANDE”

 6. DINGO says:

  Per stadium Futbolli u nis,per Volley do perfundoje se vjedhjet e zvogelojne.Vetem kulla e Rames te duket gjigande.
  Pordhe me rigon ,Stadiumi i vjeter ishte me i madhe dhe me stil me Evropian ,ky duket si pallat sporti.Ripjellja po vazhdon nga bytha.

  1. VFLP says:

   ik mor shkerdhate kolabotacioniste, fashist sumcpum 🙁

 7. florence says:

  ka 20 vjet qe po merr form, po me duket se po merr formen e karit.

  1. enter"" says:

   Ja edhe Florence I shtohet llumit te shqiperise.

  2. Arta Bode says:

   Me duket se i ka te dyja, para dhe mbrapa shenjat dalluese.

 8. Bisnesmeni ndertimit says:

  Tirana esht qi pakthyshmerisht.
  S ka burr none t rrugulloj katrahuren e “pellazgve krenar ”
  Vend i pabanushem shqopnija

  1. Ec aty says:

   T’ka dale kablli ne fyt o zhuls 😀 😀 😀
   Tirana eshte qytet i kendshem per te jetuar ne fakt!

 9. ana says:

  rritmet e ndertimit te stadiumit po ecin mire. Ka per te dale i bukur .

 10. asd says:

  Sa kujdes kane bere me fotot, qe te mos bjere ne sy kulla.
  Kane “frike” se na shkon mendja qe eshte e Rames.

 11. florence says:

  enter ke te drejt qe po i shtohem llumit te shqiperise por un di qe llumi shqiperise eshte : EDI RAMA, SALI BERISHA, LULZIM BASHA, LIKJA, MONA E TJER E TJER, PRA POSHT TRE HAJDTUTET E SHQIPERISE PD-PS-LSI

 12. "Shoket tane kineze" says:

  E rendesishme eshte te ndertohet kulla njehere pastaj me kalimin e kohes dhe stadiumin do e prishim sepse nuk ka c’na duhet ne qender dhe do ndertojme dhe nja 3-4 kulla tjera.C’na duhen stadiumet,ne na duhen kulla dhe hotele si plazza,dhe me kte rast dergojme ndonje 50 milionsh eurosh ne kine dhe pastaj i sjellim “kinezet” dhe na i blejne plazzat me kulla me cmim 3 fish me te madh dhe me kte rast “pastrohemi” ..

  1. Ec aty says:

   Pirdh pirdh se lirohesh! Na kujtohet zallamahija qe bete per Stadiumin e Elbasanit, pastaj per stadiumin e Shkodres! Tani ngelet duke dhi nga goja per Qemal Stafen! Dhisni dhisni, se ju vete do e hani mutin qe nxirrni nga goja!
   STADIUMI U NDERTUA, ju vazhdoni hani mut! 😀

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *