FOTOT: Kamionët shndërrohen në… kopshte të gjelbëruara

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një grup njerëzish në Japoni kanë dal me zgjidhje kreative se si të shtojnë hapësirat me gjelbërim.

Kështu, për çdo vit një Japoni organizohet një konkurs që sfidon njerëzit për të transformuar kamionët në kopshte.

Artistët nga mbarë vendi bëhen bashkë, duke i kthyer kamionëve në kopshte të harlisura me vreshta, shtigje guralecë dhe lule shumëngjyrëshe. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *