Ministri grek Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27 vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për tu dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë.

Ministri i Jashtem grek, Nikos  Kotzias, ishte i prerë kur tha se nuk ikën në pushime pa i zgjidhur këto çështje.

Kotzias: Se shpejti zgjidhim problemet me Shqiperine.

Ndodhemi ne procesin e zgjidhjes se problemeve qe rezultojne qe prej 70 vjetesh. Nuk shkoj me pushime pa i zgjidhur.  

Deklaratat Kotzias i beri pas takimit me homologun e tij rus Sergei Lavrov ne Moske.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

7 komente në “Ministri grek Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë”

 1. Andreas says:

  Mos na hap pune Niko se ku do haje mut Shpetim Idrizi pastaj?

  1. Maelga says:

   Po le te rrije nja dy muaj pa ngrene se nuk e gjen gje. Eshte edhe koha per te mbajtur diete se domosdo do veje ne plazh.
   😉😊😀

 2. Leo says:

  Problemet e sateme kushtetute.

 3. Klimax says:

  Per sa kohe qe Edi Rama puthet, lepihet e fotografohet me Erdoganin, as qe mund te mendohet zgjidhja e problemeve greko-shqiptare.
  Ne Gjermani flitet per skandal takimi dhe dalja ne fotografi e dy lojtareve (Özil dhe Gundogan) me Erdoganin, ndersa Edi Rama na e trajton ate (mbrojtesin e identitetit islam te shqiptareve!!!!!!!!!!!) si aleatin e vetem, mikun me te mire dhe vella te nje gjaku!!!!!!

  1. Pashallaret Shqiptare says:

   Jo mor cope bajge jo, o arumun greqisht foles, nuk ka lidhje fare erdogani dhe islami ketu.

   Ju vemjet gjithmone kerkoni te lidhi islamin ose atje ose ketu.

   Ceshtja qendon se per sa kohe nuk zgjidhet ceshtja e pronave came, dhe hapja e shkollave per ortodokset shqiptare ne epir, nuk ka zgjidhje.

   Shqiptaret ishin zoter te Epirit per shekuj me rradh, ndersa tani aty nuk figurojne me si etni.

 4. Pashallaret Shqiptare says:

  Bark derr neo grek, ceshtjet e hapur me shqiperine jane shume, qe nga pronat came der tek minoritet shqiptar ortodoks ne Epir…. mos harro, se ne nuk harrojme

 5. Illlyrian Emperor Constantine says:

  @ Kilmax

  T si arumun qe je e di shume mire, qe ceshtja midis neo grekeve dhe shqiptareve nuk eshte fetare, ashtu sic nuk eshte fetare ceshtja midis fyromit dhe greqise apo ceshtja midis kroacise dhe servise…. csthaj eshte qe greqia eshte nje komb fallco i krijuar ne 1831, dhe ka demtuar shume rende historine dhe interesat e shqiptareve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *