Mbyllet ndeshja hapëse Rusi-Arabi Sauditeme rezultatin 5-0. Të gjithë golat e takimit me VIDEO

Kampionati Botëror ngre siparin zytarisht ditën e sotme më sfidën hapëse që do të jetë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Një sfidë ku që të dyja skuadrat do të kërkojnë që të nisim mbarë Kampionatin Botëror, ku synimi i të dyja ekipeve është marrja e tre pikëve dhe pse Rusia është më favorite për të fituar.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të këtij takimi.

Formacionet zyrtare:

Rusia: Akinfejev, Samedov, Fernandes, Ignasheviç, Kutepov, Zhirkov, Zobnin, Gazinskij, Xagojev, Golovin, Smolov. Trajner: S.Çerçesov.

Arabia Saudite: Al Muaiouf, Al Burayk, Al Daësari, Al Faraj, Al Jasim, Al Sahlaëi, Al Shahrani, Al Shehri, Haosaei, O.Haësaëi, Otayf. Trajner: J.Pici

GOL! Dziuba shënon me kokë golin e tretë për Rusinë, dy minuta pasi u fut në lojë

GOL! Rusia shënon dhe golin e dytë, pas një aksioni mjaft të bukur me anë të Çerishev që dyfishon rezultatin


GOL! Iiski gjen golin e parë në këtë Botëror, teksa shënon me kokë që në minutat e para të sfidës ndaj Arabisë Saudite

Momenet më të mira gjatë perfromancës hapëse në stadiumin “Luzhniki”

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Mbyllet ndeshja hapëse Rusi-Arabi Sauditeme rezultatin 5-0. Të gjithë golat e takimit me VIDEO”

  1. enter"" says:

    Momentet????
    Na treguat vetem nje moment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *