“Në kohë lufte Pavlopulos ekzekutohet, Kotzias plagoset“, pranga gazetarit të njohur që trazoi Greqinë

Është arrestuar mbrëmjen e kësaj të enjtjeje gazetari i njohur grek, Stefanos Chios, me urdhër të Prokurorisë.

Arrestimi i tij vjen pas publikimit në faqen e parë të gazetës “Makeleio” të disa fotomontazheve të Kryeministrit Alexis Tsipras dhe ministrit të Jashtëm Nikos Kotzias të gjakosur, ndërsa Presidenti Prokopis Pavlopoulos shihet i shtrirë në tokë nga plumbat, botim ky që vjen në valën e diskutimeve për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë.

“Në kohë lufte, zoti President i Republikës ekzekutohet“, shkruhet në gazetë.

Mediat greke shkruajnë se Chios u arrestua nga Policia jashtë zyrave të gazetës së tij, ndërsa thuhet se do të hetohet lidhur me këtë botim, duke analizuar nëse përbën vepër penale, duke shtuar se kjo mund të nxisë edhe për ndonjë krim të mundshëm.

 “I dhanë Maqedoninë tonë shqiptarëve-sllavë me emrin e rremë “Maqedonia Veriore“, shkruhet në këtë artikull, duke kundërshtuar marrëveshjen për emrin e Maqedonisë.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Në kohë lufte Pavlopulos ekzekutohet, Kotzias plagoset“, pranga gazetarit të njohur që trazoi Greqinë”

 1. Me thene te drejten says:

  “greket” e kane hallin se me kete rast, kete emer (Makedoni) e perfitojne shqiptaret!!!!

  1. ti je muslimon,ti je zhuls shkretetire,si i tille eshte normale te jesh rrot [email protected] uakbar! says:

   nuk ka shqiptare ne FYROM,ka vetem turkoshqipfoles………

   1. U dhime duke qesh says:

    …. edhe grekosllavofoles 😀 😀 😀
    Kur te te vene pipin te goja o Zhuls, atehere na jep ndonje mendim, se nuk na rruhet se c’thua ti 😀

 2. Janullatos arxidoglyftis says:

  Xaxaxaxa. Greqia dhe “europianizmi” arab qe e karakterizon ……

 3. Gjergji says:

  bo cfare bastardesh jane disa nga keta jevgjit neo grek…

  biles ky gazetari neo grek dukej si turk anadolli, por eshte edhe ”’ helen” edhe ” maqedonas” hahahahaha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *