Propozimi, e dashura mesazh prekës Izet Haxhisë: Do martohem me ty kudo e sido qoftë, të jap besën e shpirtit

Izet Haxhia përtej procesit të tij gjyqësor dhe përplasjes me ish-kryeministrin Sali Berisha, është vënë në qendër të vëmendjes edhe për shkak të jetës së tij private.

Ish-truproja i Berishës, kërkoi sërish hapjen e dosjes së shekullit, për vrasjen e Azem Hajdarit, zgjodhi t’i kushtojë pak vëmendje edhe patneres që ka lënë jashtë duke i propozuar për martesë.

Përmes një postimi në faqen e Haxhias, të cilën e menaxhon edhe e dashura e tij, Franca i ka kthyer përgjigje dashurisë së saj, ndërsa publikisht i ka thënë po.

Ndër të tjera ajo shkruan:

“Sot , jemi vetem une e ti!

Dhe dashuria!

Princi im i kalter, plot histori dhe aventura te panumerta, me dallge e tallaze qe do kishin shembur edhe nje mal… por jo ty, kurrsesi!

Sot, me bere nje pyetje publikisht..( ne fakt, ishim grindur pak si kokeforte gjaknxehte qe jemi te dy😀) Dhe ja pergjigjia ime, i cmenduri im i mençur,prej mjalti e prej hekuri:

Ne emer te pasionit: PO!

Ne emer te gjakut qe me rremben aq vrrullshem kur jam me ty:PO!

Ne emer te embelsise qe ti me mbeshtjell cdo dite: PO!

Ne emer te miqesise, si miku im me besnik: PO!

Ne emer te dashurise tone te shenjte: PO!

Ne emer te te gjitha dashurive:PO!

NE emer te lumturise: PO!

Ne emer te se drejtes per te jetuar nje perralle, si kjo e jona: PO!

Ne emer te jetes qe eshte tani, as dje, e as neser: PO!

Ne emer te arsyes magjike : PO!

Ne emer te vuajtjeve e sakrificave tona: PO!

Ne emer te muzikes qe kemi qare e qeshur aq here: PO!

Ne emer te beses se dhéne: PO!

Ne emer te lirise te shpirtrave tane: PO!

Miliona Po….Miliona arsye per te te thene PO…!

Do martohem me ty!

Kudo e sido qofte!

Ta jap besen e shpirtit e te gjakut!

Te dua me shume se dje e shume me pak se neser, Izet Haxhia!
Me ty, deri ne fund… per nje fillim te pafund lumturie!
Kokashta jote!”, shkruan patnerja e Izet Haxhisë. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Propozimi, e dashura mesazh prekës Izet Haxhisë: Do martohem me ty kudo e sido qoftë, të jap besën e shpirtit”

 1. says:

  Izeti është Homosexuel.

 2. Branson says:

  Ka psiko plot si brenda dhe jashte burgut.
  Historia dhe realiteti njeh femra qe bien ne dashuri me mostrat pas hekurave.Jane fantaziste dhe sigurisht jo normal.

 3. Vjosani says:

  Vajze e mencur, derisa di te shkruaj nje shqipe kaq te bukur dhe pasionante…
  Kokekashte, edhe une te them Po! Sepse ti e meriton nje burre te tille, qe po kerkon te kryeje nje beteje biblike me njeriun me te zi te te gjitha kohrave ne Shqiperi. Qofsh e lumtur!

 4. Vaso Pasko says:

  Pordh me rigon Atje ku flitet shum per dashuri ka shum idiotesi, shum dinakeri ose shum interesa por kurren e kurres sado pak dashuri. Dashuria e vertet fshihet fort dhe tregohet vetem kur e bie rasti dhe vetem personit qe do.

 5. Granit Kamberi says:

  Vleresim,respekt e mirenjohje.Force karakteri .Cifti Haxhia, paci jete te gjate e te lumtur me miresi e plot begati.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *