VIDEO: Befason komentatori i njohur shqiptar: Jam tifoz me Serbinë, dua ta fitojë Botërorin

Komentatori i njohur Kostandin Grillo ka befasuar me deklaratën e tij gjatë një emisioni televiziv në Ora News.

Ai shprehet se në këtë botëror po bën tifozëri për Serbinë.

Grillo tha se ka simpati për këtë skuadër, duke e argumentuar se është ekip ballkanik. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “VIDEO: Befason komentatori i njohur shqiptar: Jam tifoz me Serbinë, dua ta fitojë Botërorin”

 1. Pyrros Haxhialiaj says:

  Pse jo , komb ma legen dhe popull ma idjot dhe pa taban kombetar nuk gjen ne bote.Prandaj Evropa po nxiton te na fusi ne rrugen e njerzimit e civilizimit sa nuk eshte vone se mos kthehemi ne epoken e gurit ose”pellazgeve dhe Ilireve” qe romaket ja shke dhyn nanat.

  1. Nderim per VOKRRIN says:

   Po …. une jam dakort qe Fadil Vokrrin ta shpallim …. TRADHETOR ….. se ka luajtur me Partizanin e Beogradit .. dmth me armiqte tane !!!! Asnje nderim per Tradhetorin e çeshtjes “kombetare” !!!!!!! As varr mos ti lihet ….. “qenit” ….. se keshtu duan patriotet “tane” … karra-duce ……. popull idiot qe urrejtjen keni virtyt dhe vrasjen e vjedhjen e quani .. Nder ….. plehra ….. !!!!!!!!

   1. "provokacaja" says:

    Shqiperia ka nevoje per nje dore te hekur per te pastruar vendin nga ju mbetjet slave,greke dhe turko-arabe.

   2. "provokacaja" says:

    Shqiperia ka nevoje per nje dore te hekur per te pastruar vendin nga ju mbetjet sllave,greke dhe turko-arabe..

  2. ben says:

   Se kuptoj se c’lidhej ka populli me mendimin e nje individi qe padyshim nuk shpreh mendimin ne emer te popullit. E keqja eshte se shume debila si puna juaj, per cdo gje bejne fajtor popullin apo qeverine.
   Shtrengoni kosheren ju, se bletet ju kane lene shendene me kohe e me vakt…

 2. Gb says:

  Ku eshte befasia ketu. Eshte ekip shume i mire dhe ka lojtar shume cilesor qe bejn diferenc. Cdo gje mund te ndodh be futboll. Edhe une i urroj sukses dhe fat Serbis. Forca Serbia ( futboll)

  1. "provokacaja" says:

   Sa njerez idiote ka ne kete vend! Po si more trap adhuroke ata qe duan te shuajne nga faqja e dheut!?

 3. Labi Vlores says:

  Un mbeshtes Kroacine. ..ti grillo ik q….u me gjith sllavet e tu..edhe kroacia ballkan eshte. ..

 4. Pelasgian says:

  Shifi emrin pidhfisssit.

  Kam thene un qe ortoqelbsinat jan shkavellogerrka.

  1. e ngrite sumen perpjete sot si artileri per te gjuajtur allahun

 5. faikonica says:

  Befasia?Nje cifut tifiz i gjermanise etj

 6. Vjosani says:

  I lidh orthodhoksia keta kryqat… Yaaaa, Kostandin, yaaa!

  1. says:

   Vjosja te hyft kryqi ne byth legen

 7. edirama says:

  Krejt Crvena Zvezda, Beogradi, Serbia, e Serb ta q… gjithe familjen tuaj, shkerdhat ke qene, shkerdhat je, dhe do te jesh!

 8. gurbetcari says:

  po shifet, se Serb na qenke edhe ti, at surrat e paske, shko ne Serbi, pse rri ketu, ik atje qetesohu, me mire do e kesh, ata do te te fusin k…ne b… ate deshiron ti.

 9. vera says:

  Edhe une jam tifoz me serbine,,,dhe I urojme ekipit serb suksese,,,ata perfaqsojne ballkanin,dhe jane njerez te kulturuar,jo kafshe….

  1. "provokacaja" says:

   Ne qoftese per ju eshte kultur te besh ne 10-te vjet kater luftera me fqinjet tuaj dhe mos te kesh piken e pendimit, atehere per mua eshte nder te me quash kafshe! Slave te poshter na lini rehat mos komentoni me ne gazetat shqiptare.

  2. "provokacaja" says:

   Ne qoftese per ju eshte kultur te besh ne 10-te vjet kater luftera me fqinjet tuaj dhe mos te kesh piken e pendimit, atehere per mua eshte nder te me quash kafshe! Slave te poshter na lini rehat mos komentoni me ne gazetat shqiptare!

 10. demo says:

  Po ne hasmit nuk i kemi ne Mars,ne Ballkan i kemi!Ky duhet hequr nga RTSH.

 11. anton ledhi says:

  po para ditesh i bete Homazhedhe dhe ngritet ne qiell nje njeriu si fadil Vokrri qe ka veshur fanelen e njeres prej skuadrave me tifozet me antishqiptare si Partizanii beogradit ndersa pas 2 ditesh sulmoni nje njeri qe eshte vetem simpatizant i Serbise????po 90 perqind e shqiptareve jane tifoze te futbollit sllav sepse me ate jane rritur

 12. emigranti says:

  Qe me krijimin e PKSH, serbet kane formuar nje rrjet te forte spiunazhi ne Shqiperi.
  Ky tipi do jete nga spiunet budallenj.
  Eshte mire vertet ta duash fqinjin, por jo kur ai te urren dhe ende pretendon te grabise gjysmen e kombit.
  Kur ata te na respektojne si komb ( jo duke diferencuar shqiptaret e kosoves ) atehere edhe ne mund te sillemi si ky tipi.

 13. Krol says:

  CFARE TE KEQE KA ASHTU KEMI PASUR SIMPATI PER ATE KOHE QE KISHTE FUTBOLL DHE PER ATA LOJTARE TE MEDHEJ. PER ATE BASKET BOLL PER ATA LOJTARE QE SVINE ME. PLECASH KAPRICIC I FAMSHI SLLAVIC SHOLLMAN DALIPAGIC ESHUM ESHUM TE TE TJERE. MUND TE THEMI QE ISHTE NJE ART JO BASKET.

 14. Bekimi nga Peja says:

  Ma mirë n’vorr me u kja për mallë / se për shkja tifoz për t’gjallë,,,

 15. Bekimi nga Peja says:

  Ma mirë n’vorr me u kja për mallë / se për shkja tifoz për t’gjallë,,,. Turpi snje kufi.
  Nese jeni tifoz i zvezdes nga femirija atëherë shko ne ndeshje te tyre dhe shiko si përfundon sa te kuptojnë që je shqiptar.

 16. eshte e ndaluar te jesh me serbine!!!!!!!!!?
  apo me qene se ketu jane 60% turkoshak me origjine arabe,ku edhe gjuha ka 20% turqisht,duhet te jesh tifoz me turqine dhe arabine saudite.
  edhe ne kohen enverit nuk kishte censur te tille.

 17. mik says:

  Lerini njerezit te bahen tifoza me ke te duan. Asht e drejta tyre.
  Ps: Kjo nuk perben lajm , gjithsesi.

 18. Pedro i ri says:

  Fslja zot se nuk dine cfare bejne

 19. hysa says:

  Grillo mund te jete tifoz edhe me djallin, por propoganden ne media nuk ja kemi borxh, le te beje progogande ne familjen dhe te afermit e tij e jo ne media.

 20. Shqiptari nga Kosova says:

  Rrofte „vllaznim bashkimi“..! Edhe serbet shume na duan, sa nuk u ka rene pika qe ne s’u kualifikuam..!

 21. "BOHOTINA" says:

  Grillua eshte nje komentator brilant. Kulturgjere. Di ç’ flet kur transmenton. Nuk eshte tip Shakohoxha qe ne fund te fjalive vendos foljet duke ta shpifur degjimin e komentit. Shakua akoma nuk e di qe vendosja e foljes ne fund te fjalise dhe ne fund te vargut ne poezi eshte kancer i te shprehurit. Bravo Kosta. Burrit duhet ti flase zemra dhe ju kini shprehur mendimin tuaj. Ata qe bejne si patriot me lart, dine shume me pak se ty dhe nuk kane bere gje per kete vend. Leri te lehin…

 22. gjyshi says:

  Shqiptaret edhe i deshen Serbet. Serbet nuk i deshen kurre shqiptaret. Te dyja palet e paten gabim.

 23. pretorian says:

  Kombin shqiptar e kane qelbur sumat turke, kolonet turq, kopilat
  dhe plehrat me mungese karakteri qe vune sarekun ne koke, dhe
  qe koken e spostuan tek suma dhe sumen e ben koke.
  Nuk ka islam shqiptar dhe islam arab. Islami eshte nje mut, kudo
  ku mbizoteron, prandaj asgje se dallom nje sume albaneze nga nje
  sume arabe.
  Kompleksi i inferioritetit dhe ndjenja e fajit, jane bashkeudhetare
  me keto plehra, qe historia ja beri dhurate ketij kombi.
  Grillo, te lumte. Pse jo me Serbine!!! Ka pasur dhe ka nje futboll te
  mrekullueshem. Go Serbia go. Fuck all islamic.
  Per ndonje idiot, lolo ketu lart e poshte, serbe e kroate jane sllave.

 24. Xhixhi says:

  Per mendimin tim Kroacia eshte shum her me lart si nivel futbolli nga Serbia po te pakten sa per mua Zvicra me frymzon sa do pak ne kte mondial,

 25. H says:

  Para disa vitesh erdha në Tiranë bashkë me një mikun tim të ngushtë italian në kohën kur luhej kampionati botëror. Nëpër lokale gjatë ndeshjeve të gjithë ulërisnin duke u zone për tifozllik për njërën skuadër apo tjetrën. Tejmase i habitur ,miku im bëri pyetjen që ka hyrë në historinë e miqsisë tonë. Ai më pyeti ,- Po këta janë punojsit e ambasadës spanjolle ??? (luante spanja) Jo ju përgjigja, këta janë të gjithë të pa punë.

 26. says:

  Serbia na përfajqson në Botëror 2018., ne e perfajqsojm në NATO

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *