Integrimi, Bujar Nishani: Ju tregoj arsyet pse nuk do hapen negociatat

Ish-presidenti Bujar Nishani thotë se “vendet kryesore evropiane kanë nisur sinjalet e para se Shqipëria nuk do ketë një datë përfundimtare për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian deri në plotësimin e disa kushteve”.

Në një shënim në faqen e tij të Facebook, Nishani tregon arsyet se pse po ndodh kjo të cilat sipas tij janë banditizmi dhe korrupsioni, droga dhe kriminalizimi institucioneve te shtetit, blerja e zgjedhjeve dhe vrasja e shpresës.

Postimi i Nishanit

Të dashur miq, vendet kryesore evropiane kanë nisur sinjalet e para se Shqipëria nuk do ketë një datë përfundimtare për hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian deri në plotësimin e disa kushteve.

Arsyet ; banditizmi dhe korrupsioni, droga dhe kriminalizimi institucioneve te shtetit, blerja e zgjedhjeve dhe vrasja e shpresës, ikjet masive nga vendi dhe kontrolli i të gjitha pushteteve nga një njeri i vetëm, kufij të shqyer dhe aleanca të dyshimta, varfërimi i popullit dhe grabitjet e pasurive publike nga oligarkët e pushtetit, shqiptarët e zakonshëm që mbyllin bisneset e tyre dhe bosët mafiozë që pastrojnë në kulla paratë e narkotikëve, spitale mizerabēl dhe shkolla në degradim, rrugë që shkatërrohen në vend që të ndërtohen, propagandë hipokritësh si në vitet ‘70, etj., etj.,.

Përgjegjësit e kësaj katrahure po na izolojnë përsëri nga bota e qytetëruar, e civilizuar dhe e lirë !! (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Integrimi, Bujar Nishani: Ju tregoj arsyet pse nuk do hapen negociatat”

 1. qqqqq says:

  Ja,,,, po them edhe une se per keto arsye nuk hapen negociatat!
  Poooooooooooooooooooooooooooo…… neqoftese AVRUPA nuk mendon si ty ish……, do ti jape nje mundesi
  Shqiperise per te avancuar perpara, NE CFARE HALEJE DO TE FUTESH TI ????????
  Ehhhhhhhh…. cfare then edhe une !
  Ai ne HALE eshte….
  Do te presim kur te dalesh, ish…….!!!!!

  1. XY says:

   Cfare mund te beje zoti me teper se c,te ka bere , te ka lene cyryk dhe pa shtylle kurrizore , more qelbesire dhe kapteri i Berishes.Felliqesire.

  2. Mul Noka dhe Paloka says:

   Te nderuar komentues.
   Mos e shani Nishanin, sepse eshte miku personal i Zike Qarrit. Pastaj, çfare t’i shash me pare ketij fatkeqit? Kete e ka denuar zoti ne çdo gjë që mund të denohesh.
   Meroja tallet me te duke i botuar çdo idiotesi we nxjerr ai nga goja. Gjynah.

  3. Toni says:

   Pellcit kembethare! Do te hapen negociatat. Dhe ty te dy kembetv do te thahen per te miren e ketij kombi dhe si pergjigje te poshterise qe i uron ketijn kombi. Karma is a bitch! Ja ke pasur me te keqe ketijn kombi!

 2. another dimension says:

  Doli uturaku i Berishes qe te flase…njeri pa dinjitete, rrecke, lescke, pacavure burr!

 3. drino says:

  Po pse more sakat kujt i sherben kjo ty apo popullit, te goditi nje here zoti por nuk zure mend prandaj heren e dyte do shkosh per lesh.

 4. says:

  S’jemi Turqi. Po su hapen negociatat atëher bojkotojm samitin e NATO-s më 10 dhe 11 korrik të 2018 – ës në Bruksel.

 5. Maelga says:

  Jari ka pa filxhanin. Ja, ato qe duken si zogj a si pula do te thone qe negociatat nuk do hapen.
  Lol!!!!!
  Uff, c’president kemi patur! Megjithese, ka edhe me keq.

 6. Cuku says:

  Ndersa arsyet qe do hapen jane:
  1–Qe ti je koqe kandari,,
  2–Qe ti je sakat nga mendja,,
  3–qe do pyesin Odeten para teje ,,,
  4—Qe je nje cope hajdut ordiner I pronave,,
  5— qe ty ste ka pjerdhur njeri dhe as te pjerdh njeri ne kete bote
  Tuaf,plere,legen,,,

 7. Festim says:

  Shih shëndenë bre Jari ku mer vesh ti nga këto punë.Tyç u vure tyç dole.

 8. kasemi says:

  Ti ishe mender president, si e cove vendin ne ate gjendje qe e pershkruan ti more kerric, qelbanik. Si nuk te vjen pak turp te flasish per vendin tend ashtu, po sigurisht nje cope kapterr ke qene. Haram kanacet e mishit te derrit te konservuar qe ke ngrene.

 9. Kombi says:

  JO MORE BUCKO, SE NUK ESHTE BANDITIZMI I TANISHEM ,POR I KAHERSHEM DHE SE PSE NUK PO SHKOJNE NE BURG ,ATA QE E RROPEN SHQIPERINE ,QE E LANE PA BREKE .

 10. ushtaraku says:

  Per kater vite si president nuk e pyeti njeri por ishte si nje kukull dhe bente çfare i thoshin ata qe e vune aty. Tani po perpiqet te nxjerre inatin me kundershtaret qe i hoqen fotografine si president dhe vendosen Ismail Qemalin. Kjo nuk e nderon si ish president ne prononcime te tilla, por nga nje ushtarak (oficer) anetar i shoqates Enveri nuk ke se çfare do te presesh.

 11. Ari says:

  Ky oficeri vetem ish president s mund te jet.

 12. Llafazan says:

  Ne fund te muajit qe do hapen negociatat per Shqiperine juve nuk jeni politikan jeni llafazanet e pd

 13. petro says:

  kaptera e oficera ka patur shume shqiperia por asnjeri nuk mendon si ky fare e keqe te mari shembull ish presidentin alfred moisiu se edhe ai ushtarak ka qene jo si ky koqja

 14. zi says:

  Uroj hapjen e negoxiatave,
  per te anashkaluar te gjitha shqetesimet qe ju mund te keni
  dhe qe mund te jene te verteta.
  Per gjithe pa aritjet kane pergjegjesi gjithe elita dhe politikanet e gjitha viteve,
  te perjashtosh veten ne nje beteje te humbur,duke qene gjeneral dhe i gjalle, do te thote;
  ose je i perdhunuar dhunshem,ose skizofren,
  uroj qe te jete e dyta dhe te gezoj sherim te shpejte.

 15. fshatari muzlluman mero baze na e shet si politikan gabelin tjeter muzllumut nishani
  hahahahahahahaha
  gallat muzllumash

 16. agimi i bradashehsit says:

  O kapterr ne pidh te sateme te shkosh se ti je me gjysem kembe, gjysem truri dhe gjysem syri. Ishalla evropa do te beje te kunderten te atyre qe thua ti, atehere ti duhet te gjejshe vend per tu futur se atje nga ke lindur nuk futesh dot me. O i paudhe si ka mundesi qe ti ke qene president i shqiperise. Shko e shiko gocen tende nga te bredh. Nuk ke sy e faqe ti tregosh popullit shqiptar se cfar mund te beje evropa per shqiperine. Thuaj evropes te merret pak edhe me gocen tende.

 17. eri says:

  tu te ka mallkuar zoti se te ka lene sakat dhe ta qine gruan te tjeret.kushti kryesor per negociatat eshte reforma ne drejtesi dhe ti kur ishe president I dhe shkelmin e fundit dhe e shkaterrove drejtesine perfundimisht

 18. Timi says:

  Ky nuk don te hapen sepsr ka vjedhur shume prona me njerezit e kurves qe ka grua!

 19. Roland says:

  Nje nga arsyet je ti …nje cop muti sakat u bere pres … edhe nje cope muti eshte ilir gruaqiri ..u bene dy copa muti …po a e di ti o sakat sa copa muti ka si ju shqiperia …?? Po ti numerosh te iken mendja ….. hajde sakat hajde ..qe bere kerkese per te hyre ne ppsh ne vitet 87 .edhe te vune hellin ne bythe ….yyyyy rraceqir…

 20. Bardhi Tolabi says:

  Shume fjale te “mencura” ka vene ne gojen e Europianeve ky sakati,i cili kur ishte palopresident,ishte memec per keto probleme.Mbi 90 perqind e atyre qe thote memeci pa mustaqe jane shpifje e PD-se,sepse nuk I ka zene kush ne goje edhe prej miqve te Lulit…
  .Por,memeci pa mustaqe,ka harruar te thote ate me “kryesoren”:
  Edi Rama,nuk ka menduar per nje hale,ku mund te dhjese rehat nje sakat si kY,jo vetem trupi por dhe nga mendja…..prandaj nuk do happen negociatat…

 21. Pensioniste para kohe says:

  Kancer familjarisht te rente o plehre

 22. Doktori says:

  Do hapen negociatat me Odeten,
  Florjan ( i ati plehre, e ema buçe) Nurin, me
  Olsi ( gudulisesi Odetes) Lafen, Ledio ( fshiresi
  i bythes se Jarit pas çdo dhierje) Nuraj.
  Yyyyyyyyyyyy te dhjefsha rracen.
  Po plehre mbete o koqe.

 23. Xhixhi says:

  O Bujar te humbt nishani.
  Keshtu mallkonin pleqt e vjeter.

 24. Alidemsi prej Shkoze says:

  Kam pare s`kam pare por te meditoje Gomari Mehmet i Sulltanit Sali………mai visto…….si vjen kjo dynja mos per gjynah se osht dhe Bajram…

 25. Pedagogu durrsak says:

  Cfare race e peshtire, shqeto antishqiptare !

 26. Sam says:

  Do hapen me kusht;
  Arrestimin e Sali Berishes.
  Kufoma e Berishes eshte pengesa me e madhe jo vetem per PDne, por edhe per integrimin europjan te vendit.
  Lideret e Europes e kane shprehur qarte se me nje vrases, hajdut, kriminel, terrorist, antieuropjan, kafshe orientale, te eger, destabilizuese, injorante dhe fshatarake si Sali Berisha, nuk mund te futemi ne Europe.
  Bujar, brenda pak muajsh fillon procesi i asgjesimit te Berishes nga drejtesia dhe asgjesimit te berishizmit nga PDja!

 27. Martini says:

  Mero dhe stafi ne rast se pasqyroni qofte dhe nje here.emrin.e keti debili.do heqim dore nga.faqia juaj.A se kuptoni qe.ai eshte produkti me i keq i te kaluares.sone.Fari Balliu eshte nje Deniro ne krahasim me Bujar KAMBALEN.

 28. peoples says:

  C y r y k u invali di ne tru..

 29. sul korriku says:

  Pas 20 vjetesh konkursi do te jete per 1 milion Euro kush e gjen pyetjen:
  “Kush ka qene president i shqiperise ne v. 2015” ?

 30. Kopshtari says:

  Me ka ardhur dhe me vjen turp qe ky njeri ka qen prezident i vendit tim.
  Sa per ato qe thot, nuk marr mundimin ti komentoj, sepse çdo gje qe ben dhe çdo gje qe thot, eshte nen nivelin e shqiptarit mesatar. Nuk ka as nje ide te veten, i ka te blera nga me te liqt e nga urrejtsit me te medhenj.

 31. Life is game says:

  O kaptero nuk i hapin, ke te drejte!
  Sepse vetem njehere ne historine e njerzimit ka ndodhur qe nje president shkon te prish kend lodrash. Ai ishte jari !
  Po mire mer pleher pse ndkehesh e ngazllehesj kaq shume qe mund te mos hapen!
  Or Jezit burre!
  Po si hapen ju do ju akuzojme, ty, berish serbo shqiptarin , lul mashtruesin, babalen!
  Do i lutemi Rames, te beje nje pal zgjedhje te parakoheshme e te shohim si shkon puna juaj!
  Ke pa ti idiot qe. Qe prej jush po na ik prej qejfi europa. Ti me tamam nuk je per europe! Sepse je burre i keq, burre kalamajsh!

 32. Alboz934 says:

  O rrot tallet e xjerr kujin Berisha me ty qe te ka marr ne telefon nga Gjermania e te ka thene boto nje artikull ku te shkruash qe nuk hapen negociatat se ashtu them une se ma kan thane mue e Lulit disa deputet qe i kena shoke se edhe ata kan mendte e mia dhe te Lulit . Injorancen qe ke treguar ti asnje njeri me dy pare mend ne koke nuk e ben jo me ti kur ke qene si biçim presidenti e them si biçim sepse ti nuk e ke drejtuar presidencen se nuk ke tru dhe cila ka qene injoranca ? Injoranca ka qene qe je anku ne O .K .B qe te mos bahet parku i lojrave per femije tek liqeni (po si mo po O .K .B ja)merret me parqet e lojnave te femijve more injorant .

 33. BK vlora says:

  Njerezit e nje kombi qe nuk respektojne minimalisht presidentin e vendit te vet nuk meritojne asgje . Me njerez si ju Shqiperia do te jete vecse bidoni i plehrave te Evropes.

 34. Berti says:

  Po u hapen negociatat do te dalesh ti kerkosh falje publikut per mashtrim ?
  Apo nuk ka problem se ti si president ke qene dordolec e zari Berishes e jo tani qe je anetar i thjeshte i PD ne pritje te ndonje kocke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *