Papa Françesku mesazh botës: Familja është një e vetme, e formuar nga burri dhe gruaja

“Familja është një e vetme, ajo e formuar nga burri dhe gruaja”. Kështu është shprehur Papa Françesku në një Forum të Familjes në Romë.

“Sot të dhemb ta thuash,” – tha Papa i Shenjtë – “po flitet për diversitet familjesh. Është e vërtetë që familjet janë të ndryshme por familja si imazh i Zotit, një burrë e një grua, një e vetme”.

 

 

Këto deklarata të Papës bien ndesh me ato të këngëtarit të njohur Ricky Martin. Ai së fundmi ka bërë dhe një deklaratë të fortë në lidhje me binjakët e tij, duke uruar që ata të jenë homoseksualë. “Unë nuk e di, fëmijët e mi janë shumë të rinj, por unë uroj që ata të ishin homoseksual”, tha Martin.

“Kam dëgjuar të thuhet se është e modës, ose të paktën është e zakonshme që kur në muajt e parë të shtatzanisë studiohet nëse fëmija është problem, direct kërkohet abortin. Vrasja e fëmijëve për të bërë një jetë të qetë, kjo nuk është zgjidhje,” tha Papa.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Papa Françesku mesazh botës: Familja është një e vetme, e formuar nga burri dhe gruaja”

 1. Iliria e bashkuar says:

  Faleminderit O Papa yne, Shqiptaret e dine mire, por kete thojani demokracise europiane qe po bene lemsh gjithe boten

 2. says:

  Argjentina bëri gol ndaj Islands.

 3. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Kjo Botë u prish
  që kur “Ven i qefit”
  u quajt zyrtarisht
  dhe “Veni i qenefit”!
  🖕🏳️‍🌈🖕⁉️

 4. i pavendosur says:

  Nga njëra anë thotë që martesa duhet të jetë burrë me grua, pastaj u thotë të sëmurëve mendor LGBT të mos kenë turp që janë maniak seksual sepse zoti i ka bërë kështu.

  Papë kot!

 5. Muhamet Prifti says:

  E mor Bab e!
  Drejt flet ti, po hajde mushi mendjen atyre qe i kan mytht e mushme me hajdar manalla dhe si shef mendja larg bythes s tyne t cpume..
  Se kujtojn se tan bota osht car n sum.
  Osht bo muti mullar dhe mullari hajdar, or Pap.
  I hyp buri mullarit si kurva hajdarit.
  Dhe po dun edhe me na u martu neper qisha bythqimat sot. Mkat.
  Burri qe han car dhe gruja qe refuzon hajdar, duhen ekstrakomunitetsuar. Duhen degdis n asgjekundi.
  Nji burr nji gru nji hajdar n nji dafllak
  Kjo esht formula e pagzimit ciftnor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *