“Jeta jote luftë ishte”, ndërron jetë babai i Ramush Hardinajt

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se mbrëmë pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj.

“Varrimi i të ndjerit bëhet të hënën, më 18 qershor në orën 14:00, në Gllogjan. Të ndjerit Dritë i pastë shpirti”, ka shkruar ai në facebook.

Nënkryetari i organizatës së veteranëve të UÇK-së, Nasim Haradinaj, pas vdekjes së Hilmi Haradinajt, ka shkruar se ai do të jetë sinonim i përballimeve dhe qëndresës.

“Baca Mil, sot u ndave nga kjo jetë, për të vazhduar përjetësinë me njerëzit tuaj heronj dhe gjithë heronjtë dhe dëshmorët e kombit …!Do jeni sinonim i përballimeve dhe qëndresës…Lavdi”, ka shkruar ai në facebook.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në ““Jeta jote luftë ishte”, ndërron jetë babai i Ramush Hardinajt”

  1. Gjergji says:

    U prehte ne paqe.

    Krishti e marrte prane fronit te tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *