Përplasja në komision, reagon Rama: PD parti e zbrazur mendërisht e politikisht

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi përplasjen tek Komisioni i Medias mes deputetëve demokratë dhe kryebashkiakut Erion Veliaj lidhur me çështjen e “Teatrit Kombëtar”.

Shefi i qeverisë ironizon duke pyetur “Pse mos u japim një leje ndërtimi tek SHQUPi për Kullën e Sporteve Trup me Trup?”

Ndër të tjera ai shkruan:

Një parti e zbrazur mendërisht e politikisht(se shpirtërisht ka firuar me kohë),por e angazhuar fizikisht e ka kthyer debatin parlamentar në një teatër gjuhësh e gjymtyrësh të dhunshme! Pse mos u japim një leje ndërtimi tek SHQUPi për Kullën e Sporteve Trup me Trup?🤼‍♂️🐓🥋🎭” nënvizon Rama në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Përplasja në komision, reagon Rama: PD parti e zbrazur mendërisht e politikisht”

 1. TRYLYLYJA says:

  O LULUSH , TË PJERDHSHA TRUTË;
  HAPI SYTË , NA BËRE MUTTTTT !!💩💩💩💩

 2. Zigur Qarri says:

  Ishe shprese e madhe per shqiptaret mbas 23 vitesh anarki,por u ktheve ne zhgenjim akoma me
  me te madh se te paret.Po,”PD eshte parti e zbrazur mendërisht e politikisht”,por,por…ne keto
  ujera po noton edhe PS-ja tani,dhe shkaktari kesaj katastrofe je ti,qe solle te gjith llumin e shoqerise
  shqiptare ne pushtet, duke u bere edhe vete pjese e mafias,pjese e ketij llumi.Problemi me i madh i
  yti more piktor i deshtuar eshte,se ti banalizon gjithshka,dhe kjo ka nje arsye,sepse te ka mbytur
  zullumi e nuk perballesh dot me te verteten,katrahuren urbanistike,rrenimin ekonomik,emigrimin e
  shqiptareve,bllokimin qe te ka bere BE,lidhja me mafian,drogen,dhe vjedhjen e prones publike.
  Para 80 vjetesh Shteti ja bleu privatit ate toke,kurse ti kerkon t’ja japesh privatit te ndertoje kulla!
  Nuk ekziston ne Bote nje socialist i tille qe redukton pronat publike,ne favor te privatit,ti je i vetmi.
  Bej testin e droges ne don te jeshe i besueshem!

 3. katarakti says:

  Vazhdo ti, vazhdo. PD=ja ju ka vene perpara. Si nje here e nje kohe kur ishte ne pushtet. Por edhe sot po ju ben te flisni me veten. Nje here ju beri lanet per nje kopesht lodrash, pastaj per avionet “mushkonja”, pastaj per Tahirin, pastaj me Babalen, tani me teatrin. Dhe ju rrini sikur e keni bere ne breke. Kur do merrni zemer dhe guxim juve?_ Kur do vendosni drejtesi per ata politikane qe e kane shkaterruar kete vend?_ Qe kane vrare dhe kane vjedhur_ Sa shekuj do zgjase Vettingu?_

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *