Përplasja në komision, reagon Rama: PD parti e zbrazur mendërisht e politikisht

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi përplasjen tek Komisioni i Medias mes deputetëve demokratë dhe kryebashkiakut Erion Veliaj lidhur me çështjen e “Teatrit Kombëtar”.

Shefi i qeverisë ironizon duke pyetur “Pse mos u japim një leje ndërtimi tek SHQUPi për Kullën e Sporteve Trup me Trup?”

Ndër të tjera ai shkruan:

Një parti e zbrazur mendërisht e politikisht(se shpirtërisht ka firuar me kohë),por e angazhuar fizikisht e ka kthyer debatin parlamentar në një teatër gjuhësh e gjymtyrësh të dhunshme! Pse mos u japim një leje ndërtimi tek SHQUPi për Kullën e Sporteve Trup me Trup?🤼‍♂️🐓🥋🎭” nënvizon Rama në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...