“Basha dukej sot si folës i ardhur nga rruga, zoti e ruajt PD-në”

Nga Majlinda Bregu

Shumekush e mban mend nje debat miqesor timin me Aldo Bumcin para 3 vitesh ne Parlament Europian teksa diskutohej per celjen e negociatave e anetaresimit te Shqiperise ne BE!

Shkaku i gjithe situates ishte qendrimi hipokrit i Lulzim Bashes. Nuk e ndante dot mendjen nese te votoje pro tekstit te PE ku perkrahej celja e negociatave, i jepte pike qeverise apo i hiqte pike opozites.

E njejta situate vazhdoi edhe keto vite. Pro apo kunder celjes se negociatave nuk mund te jete gjendja e ndermjetme mes gjumit dhe zgjimit te opozites se nga kjo dileme per tu percmuar, humbasin vetem shqiptaret.

Defaktorizimi i te vetmes garanci qe kane sot Shqiptaret, por edhe rajoni, – mosndaljen e perspektives te europianizimit te tyre,- eshte qasja me e rende per nje force politike, ne pushtet apo opozite qofte.

Nuk dua te merrem e t ‘i rikthehem qendrimeve te mia e konfliktit me Lulzim Bashen ndaj celjes se negociatave.

Por,duke e pare dhe degjuar sot, m’u be me e veshtire se asnjehere te njihja partine ne qeverine e se ciles sherbeva shume vite me detyren e Ministrit te Integrimit Europian!

Me dukej si nje foles i ardhur nga rruga ne foltoren e Kuvendit! As nga rruga jo, se ne rruget e nje Shqiperie te 1000 halleve, zor se e gjen nje person qe te permbledhe tek vetja, kaq shume fodullek dhe kaq shume budallallek ne te njejten kohe!

Nuk dinte pse ishte aty. Nga vinte? Çfare thoshte? Kujt i fliste? Per cfare gezohej? Kujt i hidherohej? Per cfare ka lobuar e cfare po pret?!

Kryetari i Partise Demokratike te Shqiperise nuk mundet qe ne nje fjali me 10 fjale, tre i ka genjeshtra, dy i ka mashtrime, dy i ka sajesa dhe vetem tre i ka te verteta gazetash.

Nuk eshte normale per nje vend ku njerezit presin te shohin vizionin e te ardhmes tek opozita, qe kryetari i PD-se qe mbart historine dhe vizionin e asaj partie, qe edhe ne diten me te keqe s’ka qene asnje sekonde qesharake, si sot, te mos dije te ngrihet ne lartesine e shpreses se shqiptareve.

Edhe per mua qe nuk e kam vleresuar dot kurre Lulzim Bashen si te denje per te drejtuar PD,-ne, “allishverishi”i pandalur “tjeter ben e tjeter thua”,shto dhe shfaqjen e sotme ne parlament, eshte tallje e rendomte me te gjithe shqiptaret, qe edhe pse kombi nder me te vjetrit ne Ballkan ende i duhet te luftoje per te gjetur te ardhmen europiane kunder politikave anakronike e antihistorike qe thurin endrra me sulltanate.

Mbase e pashmangshme kjo qasje per nje personazh te shtatit te Lulzim Bashes, por jo per ata shqiptare qe i kane ende per zemer fatet e Shqiperise se vogel ne kete bote te trallisur.

Zoti e ruajt Partine Demokratike nga ambientim me idene se bufonada parlamentare e perjavshme e Lulzim Bashes, eshte opozitarizem i vertete!!!

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në ““Basha dukej sot si folës i ardhur nga rruga, zoti e ruajt PD-në””

 1. ENDRI says:

  Ehhh moj Majlinda, skur vinte nga ruga tua, po nga rruga ka me miliona me te ndershem, me te zgjuar, me te perulur me te cilter, me te sinqert se sa ky kodoshi i sales e dashnor i Argites. Ai vetem ate i ka dale fati qe palo Argiten dhe i dhane celsat e zyres ku ai I kujton se Jane celsa shpie sa per ti perdorur per te fut dashnoren mbaro pune dhe me pas nuk din se ku eshte.
  SA PER BASHEN U HAPEN NUK U HAPEN NEGOCIATAT PER 650 VITE NUK VJEN PD ME NE PUSHTET.

 2. Berti says:

  Bravo, nje intelektuale e vertete.

 3. suma says:

  Parti Grigjash prostitut.

 4. prizem says:

  Respekte Majlinda.

 5. Askushi says:

  Botox-i … mire vete…

 6. kunati says:

  Sinqerisht duhet thene hallall t’a befte zoti dhe me te vertete je intelektuale e zonja. Me mire qe nuk je ne PD se do te humbisje vlerat qe ke.
  Nje shprehje popullore thote: “Kater gjera nuk mund t’i fshehi njeriu, diturine e budallallekun, pasurine e fukarallekun”. Tani gjithkush po e kupton se budalleku po duket qartazi çdo dite e me shume nga kryetari i PD-se Basha. Duhet thene zoti e shpetofte Bashen e PD-ne sepse kjo ere qe po degjojme me siguri m……. ka per te sjelle.

 7. Shqipja says:

  Majlinde, majlnde, Po PD keshtu ka qene per sa kohe ka e kishte Salic bericic sekretarin e partise. Nuk Ju bente pershtypje se kishit poste qe Ju majmet me pasuri. Shanit Cdo komunist te ndershem shanit rregjimin e kaluar POR saliun jo a thua nuk jetoi e sherbeu diktatures, apo harrove erdhi nga Serbia. Lulbashuqin saliu e vuri e saliu e drejton e meson, e kungon. Ju nxori jashte loje see do laraska te reja qe te krau krau. Sa per Pamela vokshin bej nje pyetje andej nga vokshi Venezuela pse eshte e paprekshme…………

 8. Shqipja says:

  Majlinde, majlnde, Po PD keshtu ka qene per sa kohe ka e kishte Salic bericic sekretarin e partise. Nuk Ju bente pershtypje se kishit poste qe Ju majmet me pasuri. Shanit Cdo komunist te ndershem shanit rregjimin e kaluar POR saliun jo a thua nuk jetoi e sherbeu diktatures, apo harrove erdhi nga Serbia. Lulbashuqin saliu e vuri e saliu e drejton e meson, e kungon. Ju nxori jashte loje see do laraska te reja qe te krau krau. Sa per Pamela vokshin bej nje pyetje andej nga vokshi Venezuela pse eshte e paprekshme………… FLM gazeta

 9. lizga says:

  RESPEKTE…..z. Bregu nje analize brilante.

 10. Phoenix says:

  Basha o shejtan (budalla) qe semuret pikerisht daten e gjyqit. Kshu o si delfin dreqi, po ce do qe noton shurren e sales.

 11. alphade says:

  Ky nuk eshte politikan, as kryetar partie ! Ky thjeshte eshte nje klloun i Saliut ,
  nje bufon dhe nje karagjoz qe sa here del ne foltoren e parlamentit ,si ky dhe
  “Godfather-i” , Monstra e Vicidolit, vulgu ne baze gajaset se qeshuri nga histe-
  rizmi dhe ekstazat e krereve te opozites ne pergjithesi , e cila vec humorit qe
  shkakton ne parlament nuk ofron asnje alternative asnje asnje ,ZERO ALTER-
  NATIVA .. Thjeshte nje grumbull e coroditese qelizash kanceroze….,

 12. ce says:

  Vetëm per nje gjë sjam dakord, Argita eshte femra me e shpifur ne bote dhe nuk besoj nje djalë si Basha ti ngelin sytë tek nje shëmtirë,,

 13. Genti says:

  Bravo z Bregu , je vertet nje shqipetare e kulluar

 14. Po,Po says:

  Zonja Bregu , politikane dinjitoze . Respekt per te !

 15. Lennard says:

  Nuk e ka Fajin Lul hajduti Zonja Bregu .Shiko me mire ne Retrospektive .prapa Tij eshte Sali Gerdeci.Mos dysho se dhe largimi Juaj eshte bere me Urdhrin e Tij.

 16. DRENICA E KUQE says:

  Si nje zonje e rende qe jeni dhe si nje perfaqesuese e larte e Kombit dhe Shtetit Shqiptar, nuk duhet t’i lejoni vetes tuaj te mos e shkruani drejt gjuhen shqipe, sipas rregullave drejtshkrimore e drejtshqiptimore, fonetike e morfosintaksore, sepse, ne te kunderten, nuk meritoni ta perfaqesoni Shtetin dhe Kombin Shqiptar, ne asnje organizem vendor e nderkombetar!…
  Nje analize, vertete, e shkelqyer, dhe, logjike… Por, kur sheh te gjitha ato gabime, njeriu normal ndalet e mendon: Pse e beni kaq pis gjuhen shqipe te Perendive te lashtesise iliro-shqiptare?! Kjo eshte per turp, zonja Bregu!…

  DRENICA E KUQE

 17. klodi says:

  Kjo eshte si shpirt!

 18. arthi says:

  Mire thua ti Majlinda,por Lulushi ne Europe eshte se ka shtepi ne Hollande.
  I plasi trapi pe shqiptaret? Harroje…

 19. tir says:

  Sakte , qarte dhe e drejtoerdrejte! E trishte te mos jesh ne parlament moj Majlinde, por fatkeqesi te kishe kolege Griden qe ben jete nate dhe ne mes te dites ne seancat parlamentare. Pd-ja ka marre kot ka kohe..

 20. elda says:

  ju vertet keni qene nje faktor ne PD,ku diskutimet tuaja kane qene te sakta,dhe sigurisht faktori huaj ju vleresoj. Çfar mund te thuash per Vokshin,nje qesharake ne veprime, gjurulldi ne diskutime,bertet e therret ,ben fotografen me ndonje sebeb,per te qeshur se cfar e ka gjetur Lulin e shkrete. PDja me Noken e balliun e humben reputacionin si me Saliun.

 21. Iliri says:

  Mire ti Majlinda shprehesh per Lulin.Pse nuk e kap demin nga briri por nga bishti,apo s’ke kurajo dhe s’mund te hedhesh poshte karrieren tende politike.Luli nuk eshte gje tjeter vecse nje kone e ndersyer nga padroni i PD-se, qe e ka vene aty per kete mision.Sa te jete gjalle Saliu ajo parti do te jete dinasti e tij.

Lini një Përgjigje te DRENICA E KUQE Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *