Berisha në “ekstazë”: Lajm tronditës, ja çfarë thotë “qytetari dixhital” në Gjermani për negociatat

Sali Berisha thotë se ka zbuluar një lajm tronditës ku tregon se sipas tij negociatat nuk do hapen.

Ish kryeministri argumenton se sipas burimeve që ka në Bundestagun gjerman, Shqipërisë i janë vendosur 10 kushte për t’u plotësuar.

Ndërkohë, më herët ka qenë raportuesi për Shqipërinë Knut Flackenstein i cili ka garantuar se “Berlini zyrtar” është pro çeljes së bisedimeve për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian.

Ndër të tjera Berisha shkruan:

Lajm trondites!

Gjermania vendos 10 kushte per hapjen e negociatave me Shqiperine!

Te dashur miq, burime te mireinformuara nga Berlini bejne me dije se Bundestagu ka miratuar nje dokument qe do behet publik ditet e ardhshme, ne te cilin hidhet poshte kerkesa e Rames per hapjen pa kushte te negociatave me Shqiperine.

Sipas ketij dokumenti te rende, dakord nga te gjitha grupet ne parlamentin gjerman, kerkohet qe Shqiperia para hapjes se negociatave duhet te plotesoje 10 kushte.

Dekalogu gjerman i kushteve qe duhet te plotesoje Shqiperia para hapjes se negociatave perfshin:

1- Votimin e reformes zgjedhore

2- Vetingun e te pakten te gjithe gjykatesve dhe prokuroreve te apelit e siper

3- Ndjekjen penale te te gjithe gjykatesve dhe prokuroreve qe gjenden ne shkelje te ligjeve gjate vetingut

4- Ndjekjen penale dhe denimin per korrupsion dhe trafiqe te zyrtareve te larte.

5- Zhdukjen e mbjelljes dhe prodhimit te droges ne vend.

6- Luften me rezultate konkrete te krimit te organizuar, korrupsionit dhe trafiqeve!

7- Ngritjen dhe funksioninimin e SPAK

8- Ngritjen dhe funksionimin e Gjykates Kushtetuese dhe Gjykates se Larte!

9- Zbatimin e reformes zgjedhore

10- Funksionimin normal te shtetit ligjor.

Ky eshte dekalogu i kushteve qe ka vendosur Gjermania per hapjen e negociatave me Shqiperine.

Cdo njeri qe lexon kete dekalog e ka te qarte si drita e diellit se me Edvin Kristaq Ramen nuk ka integrim, nuk ka hapje negociatash por vetem kushte, dyfishim kushtesh dhe bllokim! sb”, nënvizon Berisha në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Berisha në “ekstazë”: Lajm tronditës, ja çfarë thotë “qytetari dixhital” në Gjermani për negociatat”

 1. Vizioner says:

  Ndyresire. Kufome e gjalle.

  1. Dyrrahu says:

   Monstrumi Sali nuk skuqet kur i paraqet « kushtet » e « vena » nga Gjermania.
   Po ky, i njejti monstrum ben cdo gje per t’i penguar te gjitha keto « kushte », te cilat vet i shkruan.
   Kete njeri eshte pak qe me pese (5) litare me ia lidhe kembet, duarte dhe koken dhe me pese (5) traktore me i terheqe litaret deri sa t’i ndahet trupi ne pese (5) vende.

 2. Mallakastra says:

  Shume mire e paskan thene.
  DMTH burgosje e Beriishes ne radhe te pare dhe e te gjithe hajduteriise se tij.

 3. Shabani says:

  Kushti kryesor esht te futesh ti brenda o shtrig! Pa u futur ti dhe shpura jote nuk ka evrop per ne !! E dime sh mire kete gje

 4. Cuku says:

  Ja ka derguar Babale dixhitali ketij
  Trapit Dixhital
  Yyyyytttttt kriminel ,,,,,,

 5. Alidemsi prej Shkoze says:

  Eshte dhe nje kerkese tjeter qe ish kryeministri dhe ish presidenti te hetohet per gjithe veprimtarine e tyre antishqiptare dhe korrupsionin qeveritar dhe familjar.

 6. Alidemsi prej Shkoze says:

  Eshte dhe nje kerkese tjeter qe ish kryeministri dhe ish presidenti te hetohet per gjithe veprimtarine e tyre antishqiptare dhe korrupsionin qeveritar dhe familjar.Sellfist i ndyre………

 7. Johani says:

  Po keto jane objektivat qe i ka vene Rama ore debil e qe ti dhe basha i keni kundershtuar tash e pese vjet,e me emer te zotit sali berisha keto do behen deshe sdesh ti e basha por edhe ai “qytetari dixhital” i gjermanise qe sdo mend se duhet te jete ndonje shites babanesh si ai me 613kg heroine qe po fshihet ne gjermani ose ne zyrat e shqupit,ti je katili i shqiptareve dhe kryekrimineli i vendit dhe vetem me zhdukjen tende dhe te bashes shqiperia do te lulezoi e krimi e droga do te zhduken.

 8. tonia says:

  Sali!Ke harruar pa permendur kryekushtin qe kerkohet:”Arrestimi dhe denimi per krime monstruoze kunder Shqiperise dhe popullit shqiptar I Sali Berishes et alii,”
  Besoj se ky kusht do te plotesohet se shpejti.

 9. Ilir says:

  Krahas 10 kushteve ka dhe nje kusht qe berisha nuk e thote.Kushti i 11 eshte qe te denohen te gjithe ata persona qe krijuan piramidat qe bene 97 dhe 98 qe shiten detin qe vrane ne gerdec qe vrane ne 21 janar dhe vodhen e shkretuan vendin.

 10. Sali Gerdeci says:

  Ne fakte kane qene 11 pika qe ti qellimisht nuk e permend. Ajo pike qe ti nuk te pelqen ta permendesh eshte pika 1 ne te cilen BE kerkone denimin tende me burg te perjetshem per krimet qe ke bere ndaj popullit shqiptar.

 11. h says:

  Je me i urryeshëm se e.hoxha me stalinin bashkë.

 12. Roberto says:

  Gjuha jote e gjarperit nuk do ndaloje askend qe te pengoje hapjen e negociatave me BE. Ti dhe shume PD iste te tjere do mbeteni personat me te urryer ne Shqiperi. Vertet rregjimi komunist kishte shume ane te keqija por krime si ju veshtire se do vije ndo je qeveri tjeter ne kete vend dhe une nuk ja uroj askujt te gjtha qeverite e Pd me Sali Zagarin,kriminelin e rregjur ne krye.

 13. TRAPI says:

  PRONAT O SALI//QE I KE VJEDH TI E SORROLLOP….

 14. Prostituta Kombetare Sali says:

  Je njesh!
  Kur mendon qe ti ke qene president, polic, kryeminister, gjykates, zjarrvenes, gjakmarrje, prostitutocion, tallava, shkaterrim ekonomik, ushtarak, politik, kulturor e moral, kupton pse jemi nje popull i pa shprese dhe pa te ardhme!
  Kemi nje budalla tjeter ne vendin tend, keshtu qe mos u merzit!
  Misionin tend e kreve fare mire, gjithcka e ke lene ne duar te sigurta!
  Shiqerja
  Jemin Gjana
  Sudja
  Agim Doci
  Edi Rama
  Flamur Noka
  Taulant Balla
  Sinani
  Xiku i Aishes
  Xeni$Gita
  Desara
  Cufo dhe Hirko!
  Hajde te na rroje Partia!

 15. hahahah says:

  Po u bene keto o sali, i pari je ti pastaj eshte rama.

 16. Seferi says:

  Kuç kuç kuuuuç🐕🐕🐕🐕🐕

 17. .. says:

  Dmth Gjermanet po kerkojne koken e Saliut.

 18. Milan says:

  Ik mor surrat mut

 19. Xhipja says:

  Sale po vijne prokuroret me pranga gjermane.gati per ti vendosur.Te rekomandoj pergatitjen e ndresave.qe mos.mundosh Liken ne dyert e.burgut.SALY

 20. Niko says:

  Hajde komentues hajde ,ju ka mbetur berisha ne mendje ,edhe pse mesi humbi fajin e ka berisha!!!!!

 21. Opinion. says:

  Shkelqesi berisha jeni i forte ne dije,filozofi e politike.
  Qeveria Rama eshte konsuliduar nga trafikant,diler.hajdut njerze pa ide titet te definuar etnik.nga persona GAY dhe qeveri e rrenave.
  me rrezik per shqiperin eshte ps-ja,sesa lista serbe e veriut te kosoves.

 22. —- Dikur,… ne VLORE,… kam ndegjuar te kendohej nje kenge ;
  – TELATO PO VENE E VINE — TELATO-ooo !!!.
  NGA LONDONI NE ATHINE — TELATO-ooo …!!!
  —- Dikur…, ne SHKODER, … kur mledhja e kolektivit te ndermarjes po mbyllej , dikush bertiste ta ndegjonin. Shoku ne krah kerkon ta ndihmoj -; — NIGJOJENI HEJ BURRA.!!! ,,… KY DICKA DIN, .. NUK HA…. KOT. … !!!!
  xxxxxxxxxxx — dhe eeee..
  —- Ne fakt , 10 pikat e ”DICITALIT” duken te drejta . Pak rendesi ka kush i thot. Madje , mund te kete edhe pika e nen-pika te tjera plotesuese. Rendesi ka kur e kane afatin, dhe cilesia e realizimit. Pervoja e 3 dekadave ka treguar . PER SHEMBULL ;– Vine…. ”Ndihmojne” dhe vene detyra PARA-ZGJEDHORE….. Vine dhe KONTROLLOJNE, …LAVDEROJNE edhe KODIN ZGJEDHOR. .. Vine e NDJEKIN ZGJEDHJET e japin vleresuimet POZITIVE. ….Vine me vone e thone ” KODI ZGJEDHOR DO RIPUNUAR ” ………………. Dhe ”DICITALI” I SHKRET KA GATI 30 VJET QE MBAN SHENIMET QE THONE kengen me Henen – ;;- …. ”..Nene e e grua i ke mire . Por lufto te jesh i lire … ” sepse ” JE AKOMA TEK ” GORRICA E TARES ”…
  — Dhe ”DICITALI”, hera heres del nen hijen e ”GORRICES” dhe mediton shprehjen e filmit me ” BALLISTIN ” Birce Hasko – ;;–………. ” KESAJ LUFTE …. SDIME SI DO I VEJE FILLI …. MJA DHJEFSHA TEMEN” ……………..

  Pershendetje,— ALBAN DARDANI — -NY —

 23. —- Dikur,… ne VLORE,… kam ndegjuar te kendohej nje kenge ;
  – TELAT- O PO VENE E VINE — TELATO-ooo !!!.
  NGA LONDONI NE ATHINE — TELATO-ooo …!!!
  —- Dikur…, ne SHKODER, … kur mledhja e kolektivit te ndermarjes po mbyllej , dikush bertiste ta ndegjonin. Shoku ne krah kerkon ta ndihmoj -; — NIGJOJENI HEJ BURRA.!!! ,,… KY DICKA DIN, .. NUK HA…. KOT. … !!!!
  xxxxxxxxxxx — dhe eeee..
  —- Ne fakt , 10 pikat e ”DICITALIT” duken te drejta . Pak rendesi ka kush i thot. Madje , mund te kete edhe pika e nen-pika te tjera plotesuese. Rendesi ka kur e kane afatin, dhe cilesia e realizimit. Pervoja e 3 dekadave ka treguar . PER SHEMBULL ;– Vine…. ”Ndihmojne” dhe vene detyra PARA-ZGJEDHORE….. Vine dhe KONTROLLOJNE, …LAVDEROJNE edhe KODIN ZGJEDHOR. .. Vine e NDJEKIN ZGJEDHJET e japin vleresuimet POZITIVE. ….Vine me vone e thone ” KODI ZGJEDHOR DO RIPUNUAR ” ………………. Dhe ”DICITALI” I SHKRET KA GATI 30 VJET QE MBAN SHENIMET QE THONE -[ Kengen e ”Partizant me Henen] ;;- …. ”..Nene e e grua i ke mire . Por lufto te jesh i lire … ” sepse ” JE AKOMA TEK ” GORRICA E TARES ”…
  — Dhe ”DICITALI”, hera heres del nen hijen e ”GORRICES” dhe mediton shprehjen e filmit me ” BALLISTIN ” Birce Hasko – ;;–………. ” KESAJ LUFTE …. SDIME SI DO I VEJE FILLI …. MJA DHJEFSHA TEMEN”

  Pershendetje .. ALBAN DARDANI –NY

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *