LSI kritikoi Bashën për foltoren, revoltohet Vasili: Nga sot Parlamenti s’funksion më, kooperativa e Ruçit s’po na le të flasim (deputetët e LSI votojnë)

Petrit Vasili thotë se ky Parlament nuk funksionon më.

Kreu i grupit parlamentar të LSI u shpreh se opozitës nuk po i lejohet të flasë.

Ndërkohë edhe pse Vasili shprehet se nuk funksionon, dy deputetë nga radhët e LSI morën pjesë në votim duke dalë kundër “ultimatumit” të opozitës.

Sapo asistuam në shkatërrimin përfundimtar të Parlamentit. Mazhoranca me në krye Ramën dhe Ruçit morën dhe vendimin përfundimtar për t’i hequr mundësinë opozitës që të flasë.

“Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama kërkoi që Basha të vazhdonte të fliste,dhe të merrte të gjithë kohën e duhur.

“Sot rrëmbimi i fjalës, shkatërrimi i parlamentit si institucion, për të justifikuar opinionin negativ për negociatat, pikërisht për shkak të kësaj qeverisje, bënë hapin e fundit të shkatërrimit

Koperativa e Ruçit, Ballës, Ramës vendosën të koperativojnë dhe parlamentin.

Sipas tij me mbylljen e fjalës së Bashës nga Gramoz Rucci, parlamentarizimi ka vdekur.

“Sot rrënuan institucionin e parlamentit. I hoqën të drejtën që të fliste kreut të opozitës. Në momentin që fjala mohohet atëherë parlamenti nuk funksionon më. Zoti Luan Rama kërkoi që Lulzim Basha të fliste”, u shpreh Vasili.

Po si e komenton marrjen pjesë të dy deputetëve të LSI-së në votim?

Vasili shprehet:

“Qëndrimi për parlamentin është një parlament uzurpator që ka hequr të drejtën e fjalës, pa të drejtën e fjalës të gjitha janë pa vlerë politike e prova të një parlamenti të rrënuar” tha ai.   (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “LSI kritikoi Bashën për foltoren, revoltohet Vasili: Nga sot Parlamenti s’funksion më, kooperativa e Ruçit s’po na le të flasim (deputetët e LSI votojnë)”

 1. Jimi says:

  Juve pylli ju relakson. ai eshte abitati juaj. ParlamentI eshte per njerezit.

 2. Roland says:

  Ketij zuzari te shpifur …bythelepires i monik kurves do treguar vendi… ky eshte rhjesht lapangjoz…si e gjithe lsi -ja

 3. Qelbes says:

  Po te rije shume kur te polli.jot tem do kishe pesuar asfiksim ,u vonove pak brenda normes, ndaj je torollak ,ndaj cdo gje ka regull dhe kohen e duhur, vetem po je kokeloqe futesh – hyn e qendron sa te duash

 4. Franci says:

  O debil ty po te ndalon te flasash aleati yt Lulzim Basha qe bllokon foltoren….spurdhjak, o sherbetori familjes Meta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *