Rihapja e “dosjes së shekullit”, patnerja e Izet Haxhisë: Shenjat e para që drejtësia s’është kthyer në kufomë

Vendimi i Gjykatës së Tiranës për të rihapur dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit, ka sjellë një sërë reagimesh.

Vendimi është përshëndetur edhe nga patnerja e ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhisë.

Ajo shkruan në rrjetin social Facebook se beson tek drejtësia duke e konsideruar hapin e sotëm si mjaft pozitiv.

Pershendetje!

Keni te gjithe nje perqafim nga Izeti,miq te dashur e besnike!
Kjo eshte nje dite e bukur, nje dite shprese, nje dite me ngjyra e me jete!

Drejtesia dha shenjat e para qe nuk eshte kthyer ne kufome dhe qe dicka po levize!

Sigurisht, kjo eshte vetem etapa e pare e nje lufte te gjate, por kur ke pritur e sakrifikuar 20 vjet jete, si Izeti, eshte me shume se nje fitore!

Eshte nje frymemarrje lirie, nje dore qe te shtrengon me bese e burreri,nje tribune gjykate qe te shikon si cdo qytetar tjeter, eshte rigjetja e nje Atdheu qe te ishte mohuar prej vitesh!!

Shpirti im, te me duash keshtu sic me do ti, eshte mrekullia e jetes time! Dhe te te dua keshtu sic te dua, eshte me e madhja e lirive!

Jam kaq e gezuar sot, dashuriza ime! Ti e di qe nuk t a leshoj doren ne rrugetimin qe na pret, sado i gjate e i veshtire te jete! Te dua!

Me shpresen tek e Verteta, tek Drejtesia, dhe tek Zoti, le te vazhdojme perpara…
Plot te mira per ju, per ne te gjithe!” shkruan patnerja e Izet Haxhisë në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Rihapja e “dosjes së shekullit”, patnerja e Izet Haxhisë: Shenjat e para që drejtësia s’është kthyer në kufomë”

  1. Pedagogu durrsak says:

    Urime Z. Izet, per te drejten qe fitove, te takonte. Tani lufto me gjakftohtesi per te fituar pafajesine, nese te takon. Une besoj se do ta fitosh. sepse nuk je vrasesi i Azem Hajdarit. Mos harroni, se jeni rasti i pare qe mund t’i tregoni shqiptareve dhe botes perendimore, se ne Shqiperi, nese ekziston vullneti i duhur i gjykatesve shqiptare, mund te behet drejtesi, njelloj si ne vendet ku aderojme te behemi pjese, BE. Te uroj sukses !

  2. salileshi says:

    Nuk e kuptoj çfar ka ktu per dosje shekulli , ky ishte nje kondrabandist ordiner dhe ata qe e vran pra saliu me shok jan rrugaç ordiner te politikes SHQIPTARE kto 25 vjet demokraci ,kjo esht dosje shekulli per rrugaçet ordiner te kti vendi , po jo per ket popull , per popullin shqiptar u vra nje kondrabandist qe mbrohej me pushtetin , dhe jan politikanet ordiner qe thjesht vrasin njeri tjetrin , kta dhe te ter te zhduken nuk perben humbje per popullin ton vetem se e len ate te qet ,dosja leshit . vran azemin qe ishte ke shkolla komunales per pucar ,politikan i madh o ju mart muti shalet o gazetar qe formoni heronj si ju do bytha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *