VIDEO: Plas sërish sherri mes Arben Derhemit dhe Laert Vasilit, aktorët ofendime personale “live” në emision

Aktori Laert Vasili ishte i ftuar për të diskutuar në një emision lidhje me prishjen e Tatrit Kombëtar.

Teksa jepte mendimin e tij pro prishjes se teatrit ndërhyn në telefonate Arben Derhemi duke u përballur me Laertin.

Ai u shpreh se nuk kishte fare pune me atë djalin aty, pra Laertin dhe tha se ai ka të tjera interesa që është pro prishjes së teatrit sepse më parë Laerti, sipas Arbenit, ka qenë kundër.

Debati arriti kulmin kur Arbeni shprehet se i vjen turp për këtë situatë dhe me 6 kullat e 40 kate ndërsa teatrit vetëm 40 përqind dhe përparësi i jepet restoranteve dhe kafeve.

Arbeni shprehet gjithashtu se njerëzit që e quajnë teatrin kapanon, janë militante dhe njerëz pa karakter si ai që është në studio, por Laerti i’u kundër përgjigj duke i kujtuar një shfaqje të vitit 2008 me një regjisor grek i cili sipas Laertit donte t’i vinte kazmën gjithë produksionit dhe Derhemi doli kundër të gjithë aktorëve dhe përqafoi regjisorin në fjalë.

Në momentin që aktori Arben Derhemi ka shprehur se të gjitha partitë politike, duke përfshire edhe kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe presidentin Ilir Meta janë pro mos prishjes se Teatrit Kombëtar, Laert Vasili është revoltuar duke mos denjuar të përgjigjet dhe e quan Arbenin një parazit dhe i rikujton se në 2008 i është qare për një rrogë në Teatrin Kombëtar.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “VIDEO: Plas sërish sherri mes Arben Derhemit dhe Laert Vasilit, aktorët ofendime personale “live” në emision”

 1. ppa says:

  O tema , ku eshte lajmi ketu…apo qe Derhemi ka vendosur te bej kamikazin…

 2. Rrumpalla says:

  O Ben Derhemi, ndoshta mund të kesh shumë të drejtë, në kauzën tënde,por je bërë i padurueshëm dhe shumë cinik.

 3. xoni says:

  O DERRHEM kaq gomor i modh qeke, na turpnove mor legen.

 4. Zigur Qarri says:

  I perçau politika artistet,per ti perdorur per qellimet e veta,ashtu si perdorin te gjith rrogtaret shtetrore.
  Ky eshte dhe qellimi final,denigrimi i çdo vlere kombetare,qe ne fund te dali i paster vetem Kryeministri,
  ai qe ka nxitur urrejtjen militantiste ndermjet shqiptareve,sikur te ishin te huaj.Berisha stimuloi urrejtjen
  krahinore,Rama urrejtjen militantiste,fenomene qe jan vetvrasje per nje komb.

  1. Relio says:

   Prape ky zigur qeni per ty thone se je sali berisha se vetem ai ka kohe qe te prallise si e jema e zeqos ne maje te thanes ik ore zagar se po te vjen fundi

   1. Zigur Qarri says:

    Debil,ti nuk sheh,apo nuk din me lexu?!

  2. kaporal Pelegrini says:

   O Zigur Cari, te ishin aktoret vertete aktore, nuk merreshin me politike. Jane parazite qe jetojne ne kurriz te politikaneve. Arti e aktorlleku ne kete vend eshte shuar me kohe

 5. Roland says:

  Hahaha ” aktore me bythe jo shaka” ….keta nuk figurojne si njerez e jo me si aktore …keta jane thjesht dy robqira…

 6. ss says:

  KY SUNITI DERHEMI SE IDEL DERHEMI NGA TE QENIT SA ME NJERIN E ME TJETRIN NE KURIZ TE SE PERGJITHSHMES ….

 7. Berti says:

  O Laert mos u merr me me derdimenin Derhemi, nje anadollak dembel, sherbetor i pervuajtur i PD, ben lojen e vrasesve Berisha e Basha, shkurt muhabeti eshte ne anen e krimit.

  1. Arbeni says:

   O Ben Derr hemi. Kush gopin e sateme ta ka bere teatrin ty more delenxhi. Ti je nje hic i shoqerise qe vec ke bere punen e ke marre gixha rroge zitrrote. Pse u dashka te pyetesh ti e ca te tjere si ti se ku e si behet teatri. Perse nuk ke pyetur deri tani per kinostudion e te gjithe kinemate,si ne Tirane e gjithe shqiperine. Merr ne cope dhe nga kepuca jote se aq te takon si pjese e shqiperise.

 8. joel shkodra says:

  Qeveria nuk duhet te filloje me ndertimin e kullave dhe teatrit te ri, por me privatizimin e teatrove. Perse duhet te kemi teater publik. Ne shume shtete ka vetem teater private. Le t’i mbyllin. Dhe keshtu qeveria nuk merr asnje pergjegjesi per ndertimin e teatrove. Keshtu u mbyllen estradat e shtetit. Keshtu u mbyll cirku. Le te dalin private edhe trupat teatrore. Por kjo eshte e vetmja gje qe nuk u pelqen aktoreve. A nuk mbeten pa pune aktoret e kengetaret e estradave, akrobatet e cirkut etj.? E vetmja trupe shteterore, si ne çdo vend te botes, mbetet vetem opera e baleti. Por nga kjo gje nuk don te filloje kryeministri se e di qe ka me shume kundershtime. Ne kete gje behen bashke te gjithe aktoret se nuk duan te dalin privat.

  1. E di si eshte puna says:

   Mund te privatizohet Teatri si aktivitet, por jo si prone! Ajo eshte PRONE SHTETERORE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *