E quajti derrkuc, Balla i përgjigjet Palokës: Nethër o Lulthim Batha

Deputeti socialist Taulant Balla i është përgjigjur akuzave të nënkryetarit të PD-së Edi Paloka lidhur me 3.4 mln eurot e gjetura në një automjet, duke garantuar padi për kryedemokratin Lulzim Basha.

Gjithashtu, sekretari i përgjithshëm nuk le pa ironizuar edhe fyerjet e deputetit demokrat i cili e quajti më herët “derkuc të dhjamur”.

“Meqenëse Kryetari i Partisë Babalokratike Lulthim Batha nuk kishte guxim sot të dalë vetë, por nxorri nënkryetharin vet dhe kishte merak kur kallzohet në Prokurori për shpifje, i them: Nethër o Lulthim”, shkruan Balla në instagram teksa shpërndan edhe memen e mëposhtme.  (TemA)

Paloka fyen Ballën: Je një dërrkuc i dhjamur, ja pyetjet që kam për ty

 

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “E quajti derrkuc, Balla i përgjigjet Palokës: Nethër o Lulthim Batha”

 1. Laku says:

  Shifni oooor popull se çfare plerash votoni.

 2. Bimbashi says:

  Shpifja e radhës, pasi dështuan me “Babalen” shpikën fabulën tjetër.

 3. Anonimo says:

  Basha ende nuk ka mbyllur ende llogaritë me drejtësinë. Akuzohet për vjedhjen e 230 mln euro-ve në “Rrugën e Kombit”. Iu shmang drejtësisë me raporte mjekësore.

 4. Eli says:

  Vodhi 230 mln euro në “Rrugën e Kombit”

 5. Indrit says:

  Taulant Balla nuk është përfolur kurrë për asnjë lloj afere që prej ditës së parë që ka qenë deputet. Sulmi i orkestruar nga PD për të hedhur baltë mbi figurën e tij, i pabesueshëm.

 6. SM says:

  Eshte bere tashme e udhes qe ne menyre ciklike, jave pas jave apo muaj pas muaji, nga foleja e mizave te Shqupit dalin menxyra, akuza, shpifje, palacolleqe qe vetem individe si Edi Paloka, Ervin Salianji &co mund ti nxjerrin nga goja.
  Fatkeqsisht keto nuk demtojne vetem nje individ politik te nje partie tjeter, por jane menxyra qe i bejne dem komplet imazhit dhe stabilitetit te vendit tone.
  Eshte e pakonceptueshme se si akoma ne 2018 vazhdohen e implikohen njerez ne afera kriminale te paskrupullta pa asnje lloj prove, pa asnje lloj etike dhe sensi ligjor.
  Pas historise se Babales dhe vllait te ministrit te Brendshem, tani rradhen te pergojohet e ka kryetari i grupit parlamentar te PS, mbase sepse keshtu e do tradita e shpifjes, hidh e hidh vrer se dicka do te ngeli ne fund.
  Por populli nuk eshte budalla, e dallon kush punon, kush mundohet per integrimin e vendit dhe kush mundohet te perfitoje sado pak politikisht nga cdo afere kriminale ordinere qe ndodh.

  Turp!

  … megjithse e di qe eshte dicka qe nuk e dini cfare eshte, te nderuar anetare te Shqupit.

 7. Mira says:

  Tymnaja e radhës. Tenton të mbulojë me shpifje aferën e tij për lobim kundër interesit të Shqipërisë, për mos-hapjen e negociatave.

 8. Selb says:

  Turp per partine Babalokratike qe ende merret me keto akuza e shpifje te ndyra.
  Pas ceshtjes se babales qe tani cuditerisht nuk permendet me, e ka rradhen nje tjeter akuze totalisht e pabazuar dhe e neveritshme.
  Gjths mos kujtoni se populli eshte budalla dhe nuk e kupton kush punon dhe kush e ka mendjen vetem te nxjerri pacavure.

 9. Arber says:

  Hahahaha sa mire e ka gjetur nenkryethari dhe kryethari lulthim.Do e shohim kur te hapet thesi per bashen ku do gjeje vrime miu te futet.

 10. Gernald says:

  Po i bazur eshte kundershtimi i ministrit Balla duke mos harruar qe Lulzim basha eshte ministri me i korruptuar ne vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *