Ankesa e PD-së në PE për teatrin, deputeti i PS publikon foton: Ja si uzurpuan dhe shaktërruan sallën e shfaqjeve në SHQUP

Taulant Balla ka publikuar foton e një salle teatri dhe kinemaje shfaqjesh të SHQUP-it, para se ta merte PD-ja për selinë qendrore të partisë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook, Balla deklaron se në sallën e teatrit dhe kinemasë ku dikur jepnin shfaqje fëmijët, sot  japin shfaqje aktorët e opozitës.

Sipas Ballës, shkatërrimi i kësaj salle është treguesi më i mirë se sa shumë e do Partia Demokratike artin dhe kulturën.

Ndër të tjera ai shkruan:

“Kjo ishte salla e teatrit dhe kinemasë në SHQUP-it, ku dikur jepnin shfaqje fëmijët. Ndërsa sot pas uzurpimit nga PD-ja në mënyrë antiligjore dhe aspak transparente japin shfaqje aktorët e opozitës. 

Pas dështimit me sukses të inskenimit me “babalen”, regjizori Sali dhe punëtori i skenës Lulzim po përpiqen të mbajnë në skenë një shafqje tjetër, ku me demek atyre ju vjen keq për godinën e Teatrit Kombëtar. 

Shkatërrimi i kësaj salle teatri në SHQUP është përgjigja më e mirë për çdo qytetar për të kuptuar sesa shumë e duan këta artin dhe kulturën”, nënvizon Balla. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ankesa e PD-së në PE për teatrin, deputeti i PS publikon foton: Ja si uzurpuan dhe shaktërruan sallën e shfaqjeve në SHQUP”

  1. e verteta says:

    Ik ore ball se nuk ju dhjet njeri po te ishit shtet ju me dinjitet i nxirrnit për bythe përjashta nga shqupi kur jan pa leje byth nuk keni për ta ber kte gjë apo pirdhesh të na lesh rahat me historit tuaja të turpit. Shtet pa byth që se pjerdh askush.

  2. e verteta says:

    Ik ore ball se nuk ju dhjet njeri po te ishit shtet ju me dinjitet i nxirrnit për bythe përjashta nga shqupi kur jan pa leje byth nuk keni për ta ber kte gjë apo pirdhesh të na lesh rahat me historit tuaja të turpit. Shtet pa byth që se pjerdh askush.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *