“Mjaft me këtë Laert Vasilin se nuk është Aleksandër Moisiu”

Dritan Hila mendon se nuk i duhet dhënë më shumë hapësirë televizive aktorit Laert Vasili.

Analisti dhe moderatori televiziv, shkruan në Facebook se, Vasili nuk është Aleksandër Moisiu që t’i jepet kaq shumë hapësirë.

Aktori i kthyer në Shqipëri disa vite më parë, dhe sot është pozicionuar pro shembjes së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të një të riu.

Ndër të tjera ai shkruan: 

“Mjaft se latë nam me këtë Laert Vasilin studio me studio, sepse paska qenë 20 vjet jashtë.

Nuk është Aleksandër Moisiu.

Po të ishte i hajrit, kishte ndenjur aty ku ishte. Mjaft se u frymë me këta që bëjnë sikur vijnë për Shqipërinë.

E pamë tek Kopi i Berishës në 2005-ën. Nuk është melodi e re.

Vijnë se këtu nuk ka standardet që kërkon bota; se me pak pelivanllëk me politikën dhe pak përdorim nga ajo, behet edhe ndonjë lek.

Kush ka emër e punë andej, nuk vjen në këtë pocaqi“, nënvizon Hila. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Mjaft me këtë Laert Vasilin se nuk është Aleksandër Moisiu””

 1. Kris says:

  Me vjen shume keq per Tan Hilen ku ka perfunduar! Edhe Rudina! Ne Shqiperine tone te dashur c’do gje eshte personale! Sikur edhe askushi te jete Alert ka nje te drejte te madhe! Ai eshte njeri i artit dhe e ndjen qe SHqiperia ka nevoje per nje teater te ri! I vjetri ka mbaruar 58 vjet te shkuara! Keta aktore politikane, qe nuk duan nje teater te ri, jane medioker! Edhe Tani,i Xhungles e kam fjalen! Nga diplomat e bene Z/ minister dhe tani gazetar! Mediokriteti ka mbytur median si politiken! Nuk i dhane post ministri Tani i Rudines e ktheu pllaken! A ka njeri me mendje normale te thote se teatri te rruhet me ambientin e brendshem te pa pershtatshem! Te pa sigrte! Kush ka hyre ne ate teater e di shume mire gjendjen! Te ishte ne perendim ose ne Amerike do ta kishin shembur se nuk ka parametrat e sigurise! Te rroje mediokriteti!

 2. serveti says:

  E NGATERON SHUME ME VEHTEN TENDE ………
  LAERTIN NUK E KA PERZENE KUSH NGA SKENAT BOTERORE APO TE VENDIT…….
  TY PO…….
  ZOTROTE NGA BYTHLEPIRES I POLITIKES DON TE KALOSH NE MEND-DHENES…….
  NUK TA BLEN KUSH MENDJEN E DEGRADUAR TENDEN………
  NUK PO FLAS ME SE TE RENDOJ ME SHUME……

 3. MERO GELBAZA BAZE JA LEPI BREKET ME MUT TE DR SALI BERISHES TE HEDHURA NE KOSH PLEHU says:

  E SHUME e ka LEPIR LAL PLEHU KETE FAR BOLJE E SHUME ZARFIN ME LEK TE SHQIPETAREVE PER ME LEH SI ZAGAR KETE QELBESIRE PO KY NUK LEPI BYTH SI MERO BAZE AS NUK E FUT KARIN NE BYTH SI MERO KY KA I PIK DINJITETI AMO LEKUN E FUTI NEN SQETULL-MERO TE KEQEN SHKO KONTROLLOJE BYTHEN NE SPITAL NJEHERE SE TU ESHTE BERE SI BENZI I 1988 E SHKERMOQUR

 4. Shqipja says:

  Jo ne fakt hapesire duhet ti japim Lubonjes e ju te tjereve qe s’jeni askush!

  Jeni bere te gjithe nje model.

 5. Piro says:

  O Dritan Hila po ti kush je mo burre. Cfare te duket vetja apo je burri i Rudina xhunges. Gabova je antari i leshelise . Mire dritan me Laertin je vite larg nuk e arrin dot. Apo je drejtues emisioni ti apo je i blete nga ata qe e kane katandidur kete vend pocaqi. Ki kujdes kur e quan vendin tend pocaqi se dhe ti je pocaqi biles me shume se pocaqi.

 6. thanas mustaqi says:

  Laert Vasili është aktor, regjisor, ka çmime ndërkombëtare. Është përplasur në Greqi me forcat antishqiptare, gjë që nuk ka qenë pa pasoja për të. Nuk më vjetn mirë që një ish-diplomat dhe ish-zëvendësministër tregohet kaq pa takt. Për teatrin duhet të diskutojnë aktorët. Nuk marr përsipër t’i jap të drejtë dikujt. Thjesht, po habitem me reagimin tuaj aspak etik. As ju as unë nuk mund të japim mendime para Laertit dhe kolegëve të tij, qofshin pro dhe kundër Laertit.

 7. Aleko says:

  E po nese ky vend eshte I pcaqisur qe talented shqipetare te mos kthehen te punojne ne vendin e tyre , ti ahere duhet te jeshte nje kryepocaqisur , legen burre !.. turp!

 8. ... says:

  Kur ishte ne greqi ky vasili thonte jam grek

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *