Monika Kryemadhi: Rama ka grabitur shqiptarët, është i pangopur. Meta ka shansin të shlyejë gabimin për…

Monika Kryemadhi thotë se Edi Rama po grabit shqiptarët.

Në një dalje për media, kryetarja e LSI-së shprehet se shefi i qeverisë është i pangopur për para.

“Kryeministri është kthyer në grabitës dhe po grabit edhe vlerat kulturore të shoqërisë shqiptare.

U bëj thirrje mjekëve që kanë ngelur këtu, pasi shumë po largohen nga vendi,  që të gjejnë një kurë për pangopshmërinë e tij” tha Kryemadhi.

Më tej ajo ka komentuar me nota kritike edhe vendimin e BE-së për Shqipërinë duke e konsideruar fajtore qeverinë “Rama 2”.

“Konkluzionet ishin shumë të qarta. Ata folën me gjuhën e opozitës. Jemi treguar mjaft të kujdesshëm por gjuha jonë diplomatike tashmë s’ka më vlerë.

Por shtyrja e një afati tjetër, pa vendosur akoma, e bën shumë më të vështirë këtë proces. Fakti që kryeministri feston shtyrjen e negociatave për Shqipërinë do të thotë që është një absurditet dhe e vetmja gjë që të vjen ndërmend është që ky njeri më në fund kërkon të fitojë terren akoma dhe një vit më shumë për të shkatërruar dhe për të krijuar një destabilitet ekonomik dhe politik në Shqipëri”, tha kryetarja e LSI.

Ndërkohë sa i përket fatit të Teatrit Kombëtar, Kryemadhi deklaron se bashëshorti i saj Ilir Meta duhet të gjejë forcën të kthejë mbrapsht pr/ligjin e kaluar në Kuvend.

“Unë shpresoj që zoti Meta ka shansin për të shlyer gabimin që u solli shqiptarëve Edi Ramën në krye, besoj që duhet të gjejë forca brenda vetes së tij ta rikthejë mbrapsht atë pr/ligj. Shpresoj të distancohet por megjithatë kjo është në zgjidhje e atij dhe mund t’i bëni pyetje vetë zotit Meta”, u shpreh Kryemadhi.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Monika Kryemadhi: Rama ka grabitur shqiptarët, është i pangopur. Meta ka shansin të shlyejë gabimin për…”

 1. Birisha says:

  BAXHELLE – NE TE SEMES TY DHE KOKELOPES – LIKE FLORIRIT. FAMILJA ME E NDYRE, GRABITQARET ME TE MEDHENJ TE PASURISE SE POPULLIT. MOS BEFSHI HAJER KURRE JU DHE FEMIJET TUAJ QE HARGALISEN ME PARA TE VJEDHURA.

 2. hysa says:

  Familja me e ndyre shqiptare. Besaj se edhe vetingu mbi keta qelbesira do te bjere fillimisht.

  1. Shqiptari nga Shqiperia says:

   Kur do filloj ?? Ne 36 Gusht ?? Po jo or zoteri , jo . Asnje lloj vetingu nuk do ti kapi keta kriminele , jane te gjithe ne” kolpo ” , prandaj dhe e vuri ne presidence Edi Rama , pikerisht qe ti shmanget tagent vetingut . Ke te zeje e ke te leje ” i shkreti ” vetting , keshtu qe do shikosh do rasen brenda disa punonjes shteterore , police , gjykates dhe prokurore tevegjel , se te medhenjve u ruajn trapin , sinqerisht e ke zoteri qe do kape vettingu keta ?? Vetingu skapi Llallen , do kapi presidentin . Nejse e drejta Juaj te besoni te kunderten , demokraci kemi , ku kushdo beson dhe shprehet lirisht ………..tung

 3. Ola says:

  E ke gabim… ju jeni familja me e ndyre dhe me me hajdute… dhe ke fytyre ti te gjykojsh .

 4. goliku says:

  FAMILJA FLORIRI,GRABITET FLORIRIN SHQIPETAR DHE AKUZONI EDIN, PO E KA NJE FAJ TE MADH QE VURI ILIR FLORIRIN NE KRYE TE SHTETIT. DO VI NJE DITE QE DO TI VILLNI MOJ BUNDERR.

 5. Goni says:

  Po Monika , Rama eshte hajdut , harbut hajdut…por ti dhe yt shoq jeni fara me e ndyre qe mbiu ndonjeheere ne politiken Shqiptare. Ti nje cope dhjami me fustan basme e mbuluar ne luks ne nje periudhe dy tre vjecare.. ti qe demonstroje luksin fustanet e shtrenjta ,vilen bashke me ate ordinerin ( hajdut) qe ke ne krevat.

 6. Populli qe pret me padurim says:

  Kur flet kjo per pasurim me para te vjedhura, mos ngelte kurve pa deklaruar e virgjer.Hipokrite e peshtire.BE beri mire qe i zgjati hapjen e negocjatave ne kohe ,per te pare zbatimin e reformes ne drejtesi qe deri tani ska dhene asnje efekt cilesor,me friken e zvarritjes qellimisht te ngritjes te Strukturave te Reja te Drejtesise.Kjo zgjatje ne kohe eshte ne favor te Nderkombetareve per ta pare konkretisht zbatimin e Reformes, dhe me mire keshtu,por qe eshte ne disfavor te klases politike,qe i trembet kesaj Reforme.

 7. ⚖️ says:

  Po VJEN VETINGUUUU⚖️⚖️⚖️⚖️😀😀

 8. nardi says:

  Kush jane ata debila qe i votojne keta aman

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *