“Si mund t’i thuash prindërve ta vranë djalin mafiozët?”, PD përgjigje Ramës: S’është skenar fantazie, është vrasje mafioze

Deputeti Edmond Spaho i është përgjigjur kritikave të kryeministrit Edi Rama i cili i cilësonte si skenarë makabër dhe fantazi akuzat e opozitës lidhur me vdekjen e shoferit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Spaho thotë se shefi i qeverisë ka marrë rolin e kryeprokurorit dhe se ngjarja është zbardhur nga opozita.

Pas publikimit të hetimeve personale të ish-kryeministrit Berisha, Partia Demokratike ka vijuar të hedhë akuza ndaj qeverisë “Rama”.

Edhe pse ende nuk janë përmbyllur hetimet, “selia blu” e ka konsideruar këtë si një ekzekutim mafioz të lidhur me pushtetin.

“Këto 5 vjet në pushtet Edi Rama ka mohuar çdo skandal që implikon atë dhe qeverinë e tij në krim!

Edi Rama quajti skenar fantazie edhe transportin e  droges me avionë.

Ai tha se kriminelet në Parlament dhe bashki ishin skenarë makabër të opozitës.

Kanabizimin e vendit Edi Rama e quajti njësoj si sot, skenar fantazie makabër.

Përfshirjen e Saimir Tahirit me Audin e tij AA 003 GB në trafikun ndërkombëtar të drogës bashkë me Habilajt, Edi Rama e cilësoi skenar kriminal të opozitës.

Edi Rama mohoi për 5 vjet dënimin e Agron Xhafës, vëllait të Ministrit të Brendshëm, për trafik ndërkombëtar droge.

Tani, po mohon, me të njëjtat fjali, përfshirjen e Taulant Ballës, në pastrimin e parave të drogës me çështjen e 3.4 milionë eurove, të kapura në Toyota Yaris vetëm pasi u denoncuam nga opozita.

Mohimi i këtyre të vërtetave e la Shqipërinë jashtë Europës! Sepse më vend të së vërtetës dhe të Europës, Edi Rama zgjodhi Saimir Tahirin, Fatmir Xhafën, Taulant Ballën, bashkëqeverisjen me krimin dhe drogën, duke tradhëtuar interesat e shqiptarëve.

Me Edi Ramën kryeministër dyert e Europës do të vazhdojnë të jenë të mbyllura edhe Qershorin tjetër.

Edhe për faktin se, për të fshehur një vrasje mafioze, Edi Rama ka marrë publikisht rolin e kryeprokurorit, duke paracaktuar se vrasja mafioze ishte vetëvrasje me 3 plumba”, tha Spaho. (TemA)

22 komente në ““Si mund t’i thuash prindërve ta vranë djalin mafiozët?”, PD përgjigje Ramës: S’është skenar fantazie, është vrasje mafioze”

 1. Franci says:

  O funderrina te shoqerise shqiptare, o plehra e kriminele te pa shpirt.

  1. Tim says:

   Si e dine keta qe vrasje eshte mafioze? Cfare faktesh kane? Cfare dine keta qe ne te tjeret dhe qeveria nuk i di? Kjo do te thote qe keta e kane kryer vete krimin. Gjithcka eshte e qarte. Policia duhet te gjeje ‘Babalen’ dhe shoket e tij te sherbimeve sekrete ruso-sllave qe kryen krimin makaber. Berishovici eshte i njohur per krime meafioze si ajo e Trebickes dhe shume te tjera. Duket qarte qe kjo vrasje eshte e kurdisur nga esadistet ne bashkepunim me sherbimet ruso-sllave per te larguar vemendjen nga milionat qe ju kapen trafikanteve te SHQUP-it me ne krye Bashen. Policia duhet te veproje shpejt dhe te kape vrasesit qe mund te largohen nga vendi.

 2. Sokoli says:

  Lum Partia qe te ka.Si esnaf i vjeter i numerove te gjitha zbulimet e Shqupit.Bravo ma mbushe mendjen.Prit te pakten te bejne nderimet e fundit familjaret per te ndjerin, ne rast se ke minimo shpirt njerezor.

 3. Milo says:

  Shume sakte e ke shkruajtur! Biles dua te shtoje se ne kabinetet e qeverive europiane flitet se nqs ne shqiperi te kishim nje qeveri te djathte te udhehequr nga pd nuk do te kishte fare negociata por pranim pa kushte per shqiperine!o zot prit rrezikun ce ka gjet ate vend me kta kriminele te qelbur!

  1. ehhh says:

   PeDe-ja do shkoje nen 15% ne zgjedhjet e ardhshme! Budallenjte dhe idiotet sa po vijne dhe po humbasin perkrahjen ne kete vend. Me ne fund do shpetojme nga halabaket 🙂

 4. Albani says:

  Rama gjithmone ben dhe prokurorin,gjykatesin,deshmitarin,hetuesin.
  Shume here per ti mbyllur gojen opozites,ben prokurorin dhe kercenon se do te nxjerre emra per kokainen,etj,etj.
  Ku jane emrat zoti Rama.
  Dhe ky njeri eshte nje Jevg I vdekur ne birucat e policise per Ramen.
  Ne djall vajtshi te gjithe.

 5. Deli says:

  Filluan te zhduken deshmimtaret.Xhafa duket me shume si Salvo Lima

 6. xx says:

  Na e mbushet mendjen o funderrina qe njerzit e Rames e kane vrare por ju be nje lutje njerezore te prisni pak te varroset njehere .dhe pastaj ju nxirrni Babalen Nr 4 apo e kam humbur rradhen e numurimit.

 7. Babahalet edhe 1 here says:

  O babale babahale salih pushtin ke per hale
  Te dhjere dhe te mjere bete koment dhe 1 here
  Mutra ngrenes si perhere
  Te zgjebosur si nga here
  Hani mut dhe mbani ere

 8. Genti35 says:

  Spaho e Basha, e me radhe. Ju vdekshin cfare keni ne shtepi te gjithe pa perjashtim.

 9. tomorraku says:

  Ate qe nuk tha kete here Saliu ne fajet eqeverise qe “shprehja lapidar”: “…Fatmir Xhafa e Edi Rama jane ne gjak sipas kanunit… ” Nuk di perse e kurseu kete shprehje apo e ka lene per here tjeter.Dhe te mendosh se ka akoma njerez qe i besojne ketyr e jo vetem ne vendin tone por edhe ne bote!?

 10. tomorraku says:

  Ate qe nuk tha kete here Saliu ne fajet ndaj qeveris eshte “shprehja lapidar”: “…Fatmir Xhafa e Edi Rama jane ne gjak sipas kanunit… ” Nuk di perse e kurseu kete shprehje apo e ka lene per here tjeter.Dhe te mendosh se ka akoma njerez qe i besojne ketyr e jo vetem ne vendin tone por edhe ne bote!?

 11. Tironci says:

  Po mire,sipas PS eshte me mire ti thuash qe djalin ta vrau mafja ( te verteten ) apo qe vrau veten ( e genjeshtert ) mesa di une me e rende eshte te vrasesh vete per nje familje Apo ideja ketu eshte qe ministri mos te behet pis,pune e madhe qe vdiq nje djale ne lule te rinise.

 12. Gri says:

  O ti i Pd!
  Po mos i harro zbulimet sh zbardhjet tua!
  Psh Kosta Trebicka!
  Sokol olldashi!
  Baxhanaku i Berishes! ( Berisha bene zbulime per shoferin e Xhafes dhe nuk njifte Baxhanakun e tij te vrare ne Gerdec!
  4 te vraret ne bulevard! ( Serveri !)
  Thoni ndonje gje or ju trapa te pd!

  1. Tironci says:

   O ti i PS
   Nuk tha njeri qe Sala eshte burr i mire.Biles eshte maskarai me i madh qe kemi pasur.Por dhe Rilindjes i kan plasur ujrat e zeza,dhe ska kapak pusete qe e mban eren e qelbur…

 13. Shoku says:

  Me vjen qe gjuhen qe flas e kam te perbashket me keta antishqiptar te mbledhur te gjithe te p.d

 14. Alban Dega says:

  KUR VRASESIT KELTHASIN KAPENI VRASESIN …

  From: Alban Dega
  Date: May 31, 2018 at 8:24:30 AM EDT

  KETA AS TE VRASIN NUK DINE !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Hipen ne helikopter qe nuk ishte ishte i llogaritur dhe pajisur per te fluturuar naten dhe vrane Gramoz Pashkon e vdekur…
  Per te shpetuar nje te vdekur vrane edhe gjashte te gjalle, perfshi edhe djalin e vetem te tij 19 a 20 vjec! E shuan trashegitmtarin e vetem dhe si fis me urdherin e mikut armik te tij
  Sali Berishes !
  Pata shkruar nje artikull me titull “ Urdheri makaber qe per te shpetuar nje te vdekur vrau gjashte te gjalle “ tek “ Koha Jone “!
  Nxori per gjah dhe vrau Kosta Trebicken .
  “Nje vrasje e marre !” qe tituli i shkrimit tim ne disa gazeta te Shqiperise dhe Kosoves !
  Pse !?
  Kosta Trevicks pat deshmuar e pat informuar Ambasaden amerikane ne Tirane, edhe Deprtamentin amerikan te Mbrojtjes, edhe FBI-be edhe dy relatore te Kongresit amerikan per Gerdecin!
  Cfare kishte mbetur per te denoncuar me !?
  Asgje ! Te gjitha deshmite e tij ruhen per jete ne arshivat perkatese dhe nuk kane afat skadimi !
  Ne cdo moment mund te merren kopjet origjinale te noterizuara me nje FOIA me tarifé zero nga cdo institucion Drejtesise apo qeverie shqiptare ose edhe nga familja per aresye juridike apo personale!
  E vetmja gje qe beri urdheruesi i ekzekutimit te tij ishte dyshimi i bazuar dhe llogjik ne te gjithe mediat amerikane dhe shqiptare per vrasjen e tij qe vune gishtin tek Kryepeshku Berisha, tek Sypeshkaqeni i tij Xeni dhe nje bodigard i familjes se tyre qe bente ligjin ne krye te policise shqiptare!
  Dha urdher per ekzekutimin e kater protestuesve krejt te pafajshem pa asnje rol udheheqes ose peshe ne protesten e 21 janarit 2011, kur protesta kishte filluar te shperndahej dhe nuk perbente asnje rrezik as per Berishen as per qeverine e tij !
  Nje vetvrasje e persosur jo vetem per Berishen e qeahajane e cigligut te tij politiko- familjar PDSH, qe e beri Sali Berishen e Lulezim Bashen kryelajmin boteror nga Wellingtoni ne Alaska, nga Buenos Airesi ne Tokio per ekzekutimin pa vendime gjyqi e ne kundershtim me Kushtetuten e Shqiperise qe e ka ndaluar denomin me vdekje edhe me gjyq e aq ne teper pa gjyq !
  Nje krim i rende i kategorise se krimeve kunder njerezimit qe i ben si njerin edhe tjetrit e krejt kupolen politike te “ Bandes se Gangstereve” subjekt te Gjyqit te Drejtesise Nderkombetare ne Hage pa afat skadimi, unlimited !
  Keta as te vrasin nuk dine!
  Gjuajne kuturu, kodra mbas bregut edhe me plumba edhe me fjale !
  E si gjithnje ne raste te tilla u dalin plumbat prej verteti e fjalet plumba nga qyta e jo nga tyta.
  Me vend te vrasin kundershtarin vrasin veten me plumba e fjalet rrena e rrenat fjale, si me plumba si me fjale !
  Keta as te vrasin nuk dine !

 15. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: May 31, 2018 at 8:24:30 AM EDT

  KETA AS TE VRASIN NUK DINE !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Hipen ne helikopter qe nuk ishte ishte i llogaritur dhe pajisur per te fluturuar naten dhe vrane Gramoz Pashkon e vdekur…
  Per te shpetuar nje te vdekur vrane edhe gjashte te gjalle, perfshi edhe djalin e vetem te tij 19 a 20 vjec! E shuan trashegitmtarin e vetem dhe si fis me urdherin e mikut armik te tij
  Sali Berishes !
  Pata shkruar nje artikull me titull “ Urdheri makaber qe per te shpetuar nje te vdekur vrau gjashte te gjalle “ tek “ Koha Jone “!
  Nxori per gjah dhe vrau Kosta Trebicken .
  “Nje vrasje e marre !” qe tituli i shkrimit tim ne disa gazeta te Shqiperise dhe Kosoves !
  Pse !?
  Kosta Trevicks pat deshmuar e pat informuar Ambasaden amerikane ne Tirane, edhe Deprtamentin amerikan te Mbrojtjes, edhe FBI-be edhe dy relatore te Kongresit amerikan per Gerdecin!
  Cfare kishte mbetur per te denoncuar me !?
  Asgje ! Te gjitha deshmite e tij ruhen per jete ne arshivat perkatese dhe nuk kane afat skadimi !
  Ne cdo moment mund te merren kopjet origjinale te noterizuara me nje FOIA me tarifé zero nga cdo institucion Drejtesise apo qeverie shqiptare ose edhe nga familja per aresye juridike apo personale!
  E vetmja gje qe beri urdheruesi i ekzekutimit te tij ishte dyshimi i bazuar dhe llogjik ne te gjithe mediat amerikane dhe shqiptare per vrasjen e tij qe vune gishtin tek Kryepeshku Berisha, tek Sypeshkaqeni i tij Xeni dhe nje bodigard i familjes se tyre qe bente ligjin ne krye te policise shqiptare!
  Dha urdher per ekzekutimin e kater protestuesve krejt te pafajshem pa asnje rol udheheqes ose peshe ne protesten e 21 janarit 2011, kur protesta kishte filluar te shperndahej dhe nuk perbente asnje rrezik as per Berishen as per qeverine e tij !
  Nje vetvrasje e persosur jo vetem per Berishen e qeahajane e cigligut te tij politiko- familjar PDSH, qe e beri Sali Berishen e Lulezim Bashen kryelajmin boteror nga Wellingtoni ne Alaska, nga Buenos Airesi ne Tokio per ekzekutimin pa vendime gjyqi e ne kundershtim me Kushtetuten e Shqiperise qe e ka ndaluar denomin me vdekje edhe me gjyq e aq ne teper pa gjyq !
  Nje krim i rende i kategorise se krimeve kunder njerezimit qe i ben si njerin edhe tjetrit e krejt kupolen politike te “ Bandes se Gangstereve” subjekt te Gjyqit te Drejtesise Nderkombetare ne Hage pa afat skadimi, unlimited !
  Keta as te vrasin nuk dine!
  Gjuajne kuturu, kodra mbas bregut edhe me plumba edhe me fjale !
  E si gjithnje ne raste te tilla u dalin plumbat prej verteti e fjalet plumba nga qyta e jo nga tyta.
  Me vend te vrasin kundershtarin vrasin veten me plumba e fjalet rrena e rrenat fjale, si me plumba si me fjale !
  Keta as te vrasin nuk dine !

 16. Alban Dega says:

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: June 28, 2018 at 2:07:16 AM EDT

  Mendime me gjuhen e fakteve

  NJE OPOZITE MAKABER KOBEZEZE …

  – Sali Berisha nuk eshte ilaci as doktori, por vete virusi dhe semundja e PDSH-se

  – Lulezim Basha eshte vetem qehajai i Berishes ne krye te cifligut te Berishes PD !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk eshte e vertete qe Shqiperia nuk ka opozite. Mungesa ose mospasja opozite eshte gjysma e se keqes.
  E keqja me e madhe per Shqiperine eshte se gjate pese vjeteve te fundit e sidomos gjate vitit te fundit kur iu shuts edhe LS-TEPSIA ka opoziten me destruktive, rrenimimtare, shtetzhberese, shtetrrenuese, thellesisht antishqiptare e thelbesisht antievropiane e sidomos antiamerikane qysh kur ishte ne pozite e aq me teper pese vitet e fundit !
  E keqja me e madhe e Shqiperise dhe qeverise se sotme, me e mira dhe me atdhetarja, por jo pa te meta e gabime edhe te renda, ne historine e saj, ka nje opozite pa alternativa, pa program, pa ide, me shume koka qe ka ne krye kryepeshkun Sali Berisha qe vendos per gjithcka duke deklaruar se ai nuk ka gisht ne vendimarrjen e saj.
  Nje opozite qe vetem ben thirrje per revolución te armatosur e permbysje me dhune te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike, nje opozite qe perdor shashka e cizme, miell e televizore kunder ministrave e kryeministrit ne Kuvend, qe pushton foltoren e tij, qe perdore gure e drure, grushta e veze ne komisionet e tij, qe kercenon me braktisjen e tij.
  Nje opozite qe ne vend te prodhoje alternativa zhvillimi e perparimi me te mira se qeveria, prodhon video e audio te falsikuara ala Babale e behet hajgare ne syte e mbare shqiptareve kudo ndodhemi …
  Nje opozite me nje lider qe vjedh edhe votat ne gjirin e saj, vjedh familjen e vet politike, sic vodhi e plackiti djersen e mundin e popullit e shtetit te vet Shqiperise !
  Nje opozite pa asnje strategjike e taktike te suksesshme krijuese te veten qe vjedh edhe strstegjine e saj nga Sputniku e RIA=KGB e te, GRU-ja e Putinit.
  A nuk ishte kjo opozite dhe líderet laramane te saj qe vetem tri ore mbasi Sputniku leshoi ne efir Fake News, mashtrimin e Kremlinit per “ fillimin e luftes civile ne Shqiperi dolí me strategjine e “ mosbindjes civile” si rrugen e saj revolucionaro- bolshevike per permbysjen me dhune te saj qe i vuri zjarrin e flaken Kalimashit dhe gomave te makinave ne te kater anet e Tiranes !?
  Ngado te shkosh e ngado qe ta shikosh te del nje opozite destruktive, rrenuese, destabilizuese, dizinformuese, komplotuese !
  Pra nuk eshte se nuk kemi opozite !
  Kemi opozite por nje opozite vajmedet, nje opozite te veteshartalluar nga vetvetja dhe lidershipi i saj… nje opozite qe mos qofte !
  Nje opozite makaber, kobezeze qe jo vetem gezohet e feston, por edhe zmadhon, shumefishon, trillon, perhape cdo lajm te keq kunder popullit e shtetit te vet!
  “Pajtohem” me Sali Berishen se nuk ka gisht ne vendimarrjen e opozites. !
  Pse!? Sali Berisha ka jo vetem gishtat e duarve por edhe te kembeve, duar e kembe… ka fjalen e fundit ne cdo vendim e veprim te PDSH-se si lideri i saj de facto.
  Fatkeqesia e oponenteve te kesaj politike te PD-se ne gjirin e saj eshte se akoma e shohin Sali Berishen si shpresen, si ilacin e semundjes se rende dhe shpetimit te PD-se!
  Ne fakt, Sali Berisha, jo sot por qysh kur u “zgjodh” si kryetar i PD-se me garancite e UDB-es serbe e Rajerson MCartit nen tavoline dhe me koburen e Azem Hajdarit mbi tavoline si kryetar i saj, eshte shkaku, eshte bakteri, eshte virusi i semundjes se degjenerimit dhe gremisjes jo vetem te PD-se, por edhe te Shqiperise mbi 13 here ne 13 vjetet e sundimit te Sali Berishes, ose shkurt Salikracise!
  Sali Berisha eshte vete semundja e opozites.
  Lulezim Basha, Flamur Noka, Edi Paloka, Enkeled Alibeaj, Ervin Salianji, Grida Duma… jane vetem marioneta te Sali Berishes .
  Nga parti shtet ne diktature per 13 vjet te sundimit te Partise Sali Berisha u kalua ne sundim te tij absolut, u kalua ne Njeri Shtet.
  Nese ne diktaturen me te cmendur komuniste ne Evrope zbatohej parulla “ Kur flet Enveri e vendos Partia ngrihet ne kembe e gjithe Shqiperia !“ ne demokraturen e Berishes u kalua ne parullen “ Kur flet Berisha e vendos Salia ngrihet ne kembe e gjithe gangstere Mafia ! “
  Ky eshte thelbi, palca e Salikracise pa maska e pa rrena ala “une nuk kam asnje rol ne vendimarrjen e PD-se !”
  A e vini re se ne cdo moment me rendesi per Shqiperine, ambasadori SHBA-se , aleatet e mikut tone strategjik , Zoti Donald Lu takon Sali Berishen e jo Lulezim Bashen!
  A e keni vene re po ashtu se edhe vete Lulezim Basha ne cdo rast vendimarrjeje ose veprimi me rendesi te PD shkon e falet tek Sali Berisha me zyren e tin e jo me SHQUP !
  Sali Berisha e ka kthyer PD-ne ne nje ciflig te tij e te familjes se vet ndersa Lulezim Basha eshte vetem qehajai i cifligut te tyre.
  Pa e kuptuar kete te vertete te madhe sa edhe te hidhur, kurre PD- ja nuk do ta rimarre veten dhe nuk do te ngreje koken !
  Sundimi dhe vendimarrja e nje personi per gjithcka ne cdo partí ose shtet eshte thelbi e shpirti i autokracise dhe diktatures jo i demokracise, i pushtetit te popullit, me popullin e per popullin .

 17. Shqipja says:

  Jane mesuar horrat e PD, sic vrane Azemin, olldashin, trebicken, arbenorin brocin, zhulalin etj etj. Keta e Kane bere edhe kete vrasje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *