Vetëvrasja e shoferit në Gardë, Vasili: Ç’siklete ka Rama që bëhet prokuror dhe nxjerr përfundimet e hetimit

Kreu i grupit të LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se bën edhe rolin e prokurorit për dukjen e shoferit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Në një status në Facebook Vasili shkruan se “kryeministri mbaroi edhe hetimet për vrasjen e shoferit të ministrit të Brendshëm”.

“Ç’siklet ka kryeministri qe nuk flet se si ngjarja ndodhi brenda institucionit te sigurise me te larte ne vend???,” shkruan më tej Valisi.

Statusi i plotë

Cfare sikleti te madh ka kryeministri, qe serish behet prokuror.

Kryeministri i mbaroi vete hetimet, dha edhe perfundimet per ngjarjen e rende te shoferit te ministrit te brendeshem.

Ç’siklet ka kryeministri qe nxiton kaq shume te flase, te beje hetuesin edhe prokurorin???

Prokuroria po heton,po ben punen e saj dhe nuk ka nxjerre akoma nje qendrim perfundimtar.

Kaq te madh e ka sikletin kryeministri,qe po nxjerr perfundime dhe po i imponon prokurorise se ç’duhet te thote.

Ç’siklet ka kryeministri qe nuk flet se si ngjarja ndodhi brenda institucionit te sigurise me te larte ne vend???

Ky kryeminister i inkriminuar ka shume siklete te cilat po dalin,por edhe do vazhdojne….te dalin nje nga nje.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Vetëvrasja e shoferit në Gardë, Vasili: Ç’siklete ka Rama që bëhet prokuror dhe nxjerr përfundimet e hetimit”

 1. timo says:

  Ore Vasillaq, ti o je i trashë o je shumë lig. Edi Rama nuk bëri as prokurorin, as gjykatësin as avokatin. Ai nuk bëri asgjë më tepër se sa u tregua njerëzor kundrejt të të qenit shtazëror nga ana e juaj.

 2. Mario says:

  Idiot mbete mer Vasilis,e kshtu ke me vdek.Thu qe Rama na paska fol kur akoma ska fol projuroria !!!.Po harrove qe ti dhe bucja jote Monaqira jeni jargavit kushedi sa e sa here akoma pa fol drejtesia !!??.Apo Lulka e te tj e bytha juj kurre nuk keni thon,stop,lereni drejtesin te flase.Por plus e keni akuzu ate !!!.Sa per ate qe ka vrare veten ne nje institucion,shko trap njeri dhe lexo.Depresioni i momentit nuk len kohe per te zghedhur vendin se ku do ta kryej dikush vetvrasjen.

 3. pp says:

  O mender, dr. Po t’i cfare sikleti ke qe vazhdon te mos respektosh ate qe kerkuan familjaret? Apo je me i mencur….shto uje e shto miell?! Je edhe mjek, o derdimen, i shkolluar brenda dhe jashte. Bash per arsye te zanatit, ty te takon te flasesh i fundit ne kete rast, apo e ke mesuar ate me b….? Merru me gjera me te rendesishme me te cilat mund te harxhosh kohen dhe energjite, se ke plot, si psh, punen e teatrit, se te tjerat i ke qare. Si nuk te vjen zor, ke rene fare ne balte, je bere me keq se “grate e liga”. Te kam njohur dikur dhe mendoja se kishe dy pare mend, por paske qene pafille fare. Ke bere shume prapesi ne jete, por po e le vetem me kaq, mekat qe je mjek ………………

 4. Lexuesi says:

  Po ti bashke me Saliun cfare sikleti keni qe s’pushoni as nje dite duke na care bythen ?!!!!!!

 5. taku says:

  O Gjirizi I Mona Cizmes ,
  Po ti.csiklet ke ore fytyre mut,
  Mbylle ate nevojtore ,qe ta kane montuar poshte hundes,,,,,
  Plere,,,,,,,

 6. Frok Martini says:

  Po akoma mereni me kete budalla e koqe kandari?

 7. xx says:

  E dime qe je budalla por mos u pepiq te na besh edhe ne. JU me Salen ne krye dhate rezultate.Xhafaj dhe Rama ju thane te qetesoheni dhe lerini familjaret ta qajne te qete te pakten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *