Luan Rama: Jemi bërë turpi i këtij vendi, si nuk vijnë qytetarët që të na përzënë

Luan Rama gjykon se politikanët janë bërë turpi i këtij vendi.

Duke mos përjashtuar as veten dhe as deputetët e opozitës, Rama fton qytetarët që të shkojnë brenda seancës dhe të përzenë ligjvënësit.

Nëkryetari i LSI-së ka numëruar disa prej çështjeve më problematike në vend duke kërkuar bashkëpunimin e qeverisë.

Një prej tyre është edhe fati i Teatrit Kombëtar.

“Në fakt prej kohësh, madje prej shumë kohësh, kjo sallë e Kuvendit është shndërruar në teatrin më të shëmtuar, e ne aktorët; me ministra e kryeministrin në krye të tyre në rolet kryesor, e ne të tjerët, deputetët e popullit, dikush në role të dyta e ca në role eposodikë, jemi bërë turpi i këtij vendi, aq sa unë nuk arrij të kuptoj se përse qytetarët nuk vijnë të na përlajnë e të na përzenë si të padenjë për të qenë përfaqësuesit e tyre!

Një javë më parë, këtij Kuvendi, iu imponuar me dhunën e kartonmaxhorancës një nismë me procedurë të përshpejtuar, për një projektligj që nuk ka asgjë të veçantë për t’u shqyrtuar e miratuar me këtë procedurë!

Ajo seancë ishte vetëm akti i parë, e sot jemi në aktin e dytë, kur Kuvendi gjendet para provës së madhe për të vendosur: të nënshkruajë të vjedhë apo të bëhet barrikadë, siç në fakt ia do nderi e siç ia imponon Kushtetuta”, tha Rama. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Luan Rama: Jemi bërë turpi i këtij vendi, si nuk vijnë qytetarët që të na përzënë”

 1. Kombi says:

  Me kete popull idiot mund te beni cfare te doni . Vetem fundi do te vij per te gjithe keta politikan funderira .

  1. Ata (populli) ne te vertete ju kane lene te llapni, prisni zgjedhjet e reja te kuptoni se ku ne “hale te gomareve” do te veni, vota eshte gjuha e popullit por ju kuptoni asgje, U matete me hijen e mengjesit dhe rrezuat e shkelmuat edhe kurverine (bashkjwtesen) e fundit,
   por “mendja e madhe e keqja e te zot”, kurveria juaj ashiqare ju la rrugeve si te pastrehe dhe keshtu do te mbeteni sa te shkriheni fare.

 2. kape says:

  Ta thoshje kur ishe ne pushtet do ishte super lajm, te gjithe beheni te zgjuar si kopila kur jeni ne opozite dhe dobica shejtan-budallenj sa merrni pushtetin.

 3. fredi says:

  Po ky plera kur e di që nuk e don njeri,pse sjep dorëheqjen nga deputeti,ky betohet për ndeshmërinë aq sa Bleona për virgjërinë anale.

 4. petro says:

  Luan rama je me te vertet turp i vendit.a e din se cfar kerkon.pra ndaj me ato qe flet turperon vehten tende.nga kanadaja po te shkruaj gjej rrugen e drejte e do te shikosh me sy drejt te verteten e jo genjeshtren sikunder po ben tani.

 5. taku says:

  Bej palle edhe.3vjet
  Se e di ti ku.e ke vendin
  Hajdut batanijesh

 6. robi says:

  O qimeuriq e sheh kete foto se kush jane ; shpifaraket e planetit Floida surratufoja, Kejdi sypordha sic i thote populli apo Kejdi dhembcakallja drejtoresha e haremit veror , te Jales, baxhella, Edhjet Brahimkari, klajda surrat nallonja , dhe qimeuriqi i Burrelit apo matit, dhe doni te vini ne pushtet ju shpifaraket e planetit . Po si ju kane bere bashke xhanem me konkurs njeri me i shpifur se tjetri,,,,,njeri me i urryer se tjetri particke tepsie me drejtore militante me 8 klase dhe administrate me kristal, keni mare fund si cizme particke,,,,,,

 7. Ylli says:

  Legenat kur Jane ne opozite flasin mire kur marrin pushtetin bejne te njenjten gjo

 8. Shvejk says:

  Ktij budallait nuk i ka dale gjumi akoma, nuk e ka kuptuar qe populli e ka perzene qe para 6 vitesh.

 9. raul says:

  luan qimeuriqi i leshelise, i lesheliqise, i leshpidhise, mi ke floket leshkarafel, or hunderr ke luajtur fare nga etja per pushtet , vetem drejtor komunale plazhi mund ta besh,,,,,

 10. M says:

  E para : jeni te vetzgjedhur ( me lista nga partia, me manipulime , me vota te blera etj)
  E dyta: ju lene aty qe te hani koken e njeri- tjetrit ( te tregoni peslleqet, vjedhjet, arogancen, hipokrizine dhe idjotesine qe karakterizoni)
  E treta:kure tu vijne mende nuk do ti hajne as qent (do te seleksionoheni vet njeri pas tjetri si te pa vlere, debila,mashtrusa dhe parazite)
  E katerta : me vote te lira e demokratike, drejtperdrejte do vleresoheni e do largoheni vetvetiu duke kaluar me pare nga drejtesia, populli duron por nuk haron

 11. “Tema” jeni pro LSI qe nuk lejoni Mesazhet tona. Turp ju lejoni lloj lloj turpesh e fjale te ndyra dhe nuk lejoni nje mendim ndryshe nga L.Rama, te lexuesve tuaj. Edhe nje here tjeter jazek ju qofte me moslejimet e kritikave ndaj te preferuarve tuaja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *