Përçarja në LSI, deputetja sulmon Bitrin: Rilindasi i vonuar, s’ka pse qëndron më me ne

Lëvizja Socialiste për Integrim që prej zgjedhjeve të vitit të shkuar, vijon të përballet me largime masive nga strukturat e saj.

Ka qenë deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj e cila ka rishfaqur edhe njëherë krizën e brendshme.

Ajo ka sulmuar deputetin Robert Bitri përmes një postimi në ‘Facebook’ në lidhje me votimin për Teatrin Kombëtar, ku Bitri votoi në vend të deputetit Vangjel Tavo.

Teksa e ka quajtur “rilindas të vonuar”, Mehmetaj ka kërkuar që Bitri të largohet nga LSI.

Rilindasi i vonuar, alias Robert Bitri …

Nuk kishte se si të mos bëhej sërish protagonist i shëmtisë së maxhorancës në përpjekjen për të prishur teatrin, edhe rilindasi më i ri i rilindjes së vjetër të Edi Ramës, përkatësisht Robert Bitri!

Sepse, megjithëse i ka sytë në ballë, e megjithëse nuk ka shfaqur simptoma çorientimi, nuk na ka dhënë ndonjë shenjë se nuk di as shkrim e as këndim, aq sa për të mos lexuar emrin e tij në kartën e vet apo edhe në monitorin e sallës së Kuvendit!

Mungesë integriteti, karakter të dyfishtë, moral të denjë për një rilindas shëtitës!

Ky është portreti i Robert Bitrit, rilindasit më të ri të rilindjes së vjetër të Edi Ramës, i cili nuk ka se përse të qëndrojë më as formalisht në rradhë me deputetët e LSI-së!”, shkruan Mehmetaj. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Përçarja në LSI, deputetja sulmon Bitrin: Rilindasi i vonuar, s’ka pse qëndron më me ne”

 1. anonim says:

  shikojeni cfare shpifarake eshte kjo sharebajga qe ka dale nga haremi veror i Jales , po ma ngren doren per te protestuar, oh pika te kem dy bythe nje ta mbaj dhe nje ta caj,,,,

 2. Berti says:

  Kur flet dhe kjo qe nuk i kane dale shtytkat akoma.
  Y teveqele e skllave e familjes Meta.

  1. Wt says:

   Po kjo aguridhja harroje qe vete ja volli kartat e disa deputetëve te PS qe te tregonte se nuk votuan te gjithe deputetet për rastin e kprokurores e lavire

 3. hysa says:

  Eh, moj lesh e liste u bere edhe ti te japesh mend te tjereve. Pika qe su bie atyre qe pranojne mend tuaja.

 4. Gëzhuta says:

  Mu në mes të shaleve
  Me paske një vrimë
  Ulurin për të?
  Apo për partinë

  Se për shqipërinë
  Nuk bërtisni kurrë
  Kurvat politike
  I shtijen me gurrë

  Mu në mes të shaleve
  Të kullot mendimi
  Kullufit banane
  Vazhdon fluturimi

 5. Lesh&Li says:

  Keshtu eshte kur ne vend te mamit zgjodhe Moniken qe nuk ta heq biberonin e te ka bere llapaqene per punet e veta. Me vjen neveri kur shoh fytyra si puna e kesaj pordhace te pakulture ,qe si ka thene njeri puna mbare, ne parlamentin e vendit tim.

 6. Fad says:

  O shal shurr shko moj debile la shalet se po mban er parlamenti o turi majmun, do rregulloi populli kjo shal shurra e ilir metes.

 7. kaculi says:

  po pse moj dordolece plere, kur vangjel tavo nuk ishte ne salle, atehere cne karta e tij aty. apo e ben si heren e kaluar qe vidhje kartat e deputeteve. ti sdi shkrim e kendim se ske bere akoma shkolle te larte, apo si anetare e lsi me diplome kristali qe ja u blinte mona apo ata qe detyronte vasili. te flasi panirit qe ehste profesor tamam, por jo ti shushunje e mones qe te kemi pare ca plere je. ku e gjeti robert bitri karten e tavos apo e solli hija e tavos. nadini mendjen me genjeshtrat se nuk ju beson me njeri. apo e keni inatin me bitrin qe nuk i lepihet mones dhe ka integritet. sajoni ndonje intrige tjeter qe ta kuptojne shqiptaret ca kerme jeni

 8. shallvarsi i zhgenjyer says:

  Cupelina e L:eshelise po reciton vjershen : Mu ne zemren time me gjak te kulluar emrin tend Monika une e kam te shkruar,c`isha une me pare?…kur isha ne jale…..sa qejf kemi bere me shurren ne shale….

 9. Ana says:

  Mjaooo mjaoo nje maçok bu…. lauu

 10. JU lutem shume ,meqene se jam plake e nuk vij dot ne Tirane , po u le kete porosi: Shpegojani pak kesaj buzequmeshtores se c’dote thot Teater. Pse quhet skene e jo ballkon ,ashtu si e mendon kjo vajze buzequmeshtore.
  Ia tregoni pak se sa e shemtuar duket ,aq me shume nje vjze e re, te behesh tellalle e nje personi. { E pash me syte e mi kur nusja e fshatit tim i fliste nga prapa kurrizit e kjo perseriste fjalet e saj ate dite kur diskutohej per ate te nemur teater.
  I shpjegoni se c’do te thote: buzequmeshtore,tellale, e sidomos shprehjen: ” Po perserite ato fjale qe te thote dikush nga prapa ,ha edhe ate qe bene ai person nga prapa.
  Ndersa une qe nga fshati ku eshte nuse kryetarja e saj i them : ” Mos e mbai koken shume perpiet, se nuk e shikon rrugen e bie ne gremine”

 11. ce says:

  Kjo eshte deputetja me e shpifur e planetit, a keni pare deputete me dhembcakalle dhe me sypordhe ne parlamentet e botes. Lesheliqia e beri 18 vjeçe deputete pasi beri trajnim ne haremin veror te Jales dhe del dhe jep mend , o zot hapu dhe te futem. Kur flet kjo bibe shpreh tamam çfarë niveli ka çizmeparticka ….

 12. qirko says:

  robert bitrit i hëngsh koqet …

  1. Peço says:

   Bravo! Zgjidhja më arsyeshme dhe shumë e drejtpërdrejtë. Me pak vështirësi, por dhe zoti Bitri besoj, do të jap miratimin.

 13. rrema says:

  Mjere politika e LSI qe perfaqsohet nga keto pickeza qe kane hyre ne cete qe ne moshen 15 vjec….

 14. eb says:

  Te gjitha falen!
  1) I kane thene te dale dhe ka dale e ka thene ato qe i kane thene ata qe e kane nxjerre. Devotshmeri e neveritshme kjo e Bertit edhe nuk ka kurrsei faj cupa kur i dhembin syte nga kjo devotshmeri hale.
  2) Dakord, ne fund te fundit ka nje fare te drejte se nuk do mend qe kercimi nga nje parti opozitare ne pushtet nuk eshte ndonje akt per tu lavderuar(ata qe lene pushtetin per nje parti opozitare kane gjithe respektin tim dhe tuajin bashke besoj).

  Ta themi troc, Kejdit, nuk mund ti dhembin syte nga devotshmeria kur vete perdoret si vegel, nuk mund tu djege kur ju bejne pazar tek dyqani i tyre kur vete kane bere pazar sa jane lodhur majtas e djathtas, kane blere deputete sa jane lodhur.

  Nejse, kam ca pyetje
  1) Kur te rritesh Kejdi edhe te fillosh te kuptosh ca gjera (qe nuk besoj se ja u mesojne as tek partia qe je ti e as tek ndonje parti tjeter) te tilla si dinjiteti, ndershmeria, morali e puna, si do ja besh? Do te vije shume turp besoj per ate lloj shalimi qe te kane bere.
  Apo ke vendosur te mbetesh si Berti pa kuptuar asnje nga ato me siper?

  2) Pyeti prinderit, cfare kane enderruar per vajzen e tyre? Si te kane parafytyruar ata para 20 vitesh per ate qe do ishe sot?
  Nese fotografia qe do te spjegojne eshte nuk do te perputhet me ate qe je sot mendon qe kane patur pritshmeri shume te vogla per ty apo ti ke vrapuar shume me shume se sa ata do te donin edhe prisnin nga ty?

  3) Cfare ndjen diten kur duhet te shkosh ne parlament edhe do te flasesh po nuk e di cte pengon edhe te le pa fjale? Te duket sikur nuk di asnjegje apo thjesht sja vlen per ate nivel qe ka aty 🙂 ? Cfare ndjen kur gjate veres takon miq te miqve, bashkemoshateret e tu qe kane lexuar kafsherisht, kane perfunduar shkolla nga ato me te mirat neper Europe edhe sapo kane filluar te punojne, nuk fitojne shume por kane filluar te punojne? Te dhimsen per naivitetin edhe per budallallekun qe kane keta te mjere qe jane ne rruge te mbare per tu bere njerez?

 15. çeço Selimi says:

  Mos shpreso te ardhme nga nje kone qe nis te lehe para qeneve te stanit !

 16. 👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎 says:

  O HAJDUTË TË LESHELISË !!
  JU ZHDUKTË TËRMETI I VETINGUT ISHALLA !!!
  RRACË E NDYRË KJO E JUAJA

  TURP, TURP !!!!!!!!PANARITI !
  JAZËK TĒ QOFTË !
  TË PËSHTYJË NË FITYRË , TY DHE LESHELISTËT E NDYRË !🤮

 17. Ciu ciu says:

  KJO SHURRUFJA E LESH E LISE KA FILLUAR HISTERIZMIN. KETE NUK KA KUSH E PALLON ME DUKET SE NUK GJENDET BURRE PER KETE IDIOTE QE TE ÇAN BYTHEN NE ÇDO FJALE QE FLET.

 18. Guzhinieri says:

  Zoti Qirko!
  Ju duhet të bëni të ditur, (dhe jo të jeni kaq lakonik) nëse zonjusha Mehmetaj duhet tja hajë organin e qejfit zotit Bitri ashtu të pa gatuar, dmth të gjallë, apo të gatuar? Sepse, nëse bëhet fjalë për të gjallë,kjo duket e thjeshtë, por nëse duhet tja hajë të gatuar, atëherë puna ndryshon. Ne kemi mendimin se Ju duhej të paraqisnit recetën këtu, sasinë e erëzave, kripës, cila salcë mund të ishte më e qëlluar, e plotë e plotë gjëra të tjera nga fusha e gastronomisë. Jo për gjë, por në këtë rast bëhet fjalë për një asortiment special, dhe sidomos ajo që është më e rëndësishme, kemi të bëjmë me personazhe VIP. Nuk di nëse do gjeja mirkuptimin tuaj për këtë shqetësim timin, i nderuari zotëri!
  Mbeç me shëndet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *