Edi Paloka paralajmëron rrëzimin e qeverisë “Rama”: Do ta shihni në shtator, aksion i fortë opozitar dhe realitet i ri politik

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka paralajmëruar rrëzimin e qeverisë “Rama”. 

Ai njoftoi se do të ketë një aksion të fortë opozitar kundër qeverisë.

Deputeti demokrat thotë se deri në shtator do të krijohet një realitet i ri politik.

Reagimi politik jo vetëm për ligjin e teatrit por për gjithçka që po ndodh në këtë vend do të jetë shumë më i fortë dhe absolutisht deri në shtator në do të marrim vendime që do ta ndryshojnë realitetin politik në Shqipëri.

Çfarë po përpiqen të bëjnë me këtë ligj, t’i japin Arta Markut dhe ca të tjerëve si Arta Marku të drejtën që të zgjedhin prokurorëdhe gjyqtarë që i do Edi Rama.

Rëndësi ka që ne të kemi një procedure zgjedhore dhe një proces zgjedhor brenda PD të mirëqenë, jo sa për të thënë sepse në këtë periudhë duhet ta pranojmë që jo të gjithë janë të impenjuar   në këtë fushatë në këtë proces zgjedhor kështu që është parë më e arsyeshme që procesi të vijojë në shtator”, tha Paloka. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Edi Paloka paralajmëron rrëzimin e qeverisë “Rama”: Do ta shihni në shtator, aksion i fortë opozitar dhe realitet i ri politik”

 1. Cuku says:

  Edhe kur e thua ti Paloqe,e ben ti,
  Te rruan topet o. Hale,,,
  Deri ne Thtator thlodhu qe jeth I forte,
  A koqe kandari ku ka katandisur P.D.

 2. raul says:

  Me Strazon me patllake ne brez do ta organizosh aksionin e p.satome o thuthuq o funderrine e politikes shqiptare, ne rreshtin e pare te aksionit per rrezimin e qeverise vendos naziskinet e Mamurrasit nen drejtimin e gernetaxhiut, gabelit te pd-se Belind kerricit, dhe ne aleance me sharebajgat e lesheliqise te drejtuara nga surratufoja Floida kerpacje ju do arrini nge fitorja ne fitorje deri ne rrezimin e qeverise me kryeminister babalen. oh juve ju ka ikur petlla te gjitheve duke filluar nga baxhella qe sheh endrra me sy hapur e deri tek gangsteri Muliapo plaku i pjerdhur Spaho. Kjo eshte qeveri legjitime dhe e ka mandatin deri ne 2021, pastaj do e shoh cizmeparticka e militanteve me 8 klase te punesuar ne zyrat e lesheliqise se sa ju vlen lekura . As ne skrapar nuk do merni me deputet ju te tepsise dhe mandatin e trete deri ne 2025 Edi rama do e mbylle me sukses,,,,,

 3. merru me ta says:

  Ja sa te mbarojme plazhin dhe ne shtator do kthehemi

 4. Frok Martini says:

  Sa shtatore keni thene dhe keni kaluar a mund te na thoni?!?!?!po Ku eshte PD ?

 5. endri says:

  Ju te PD i hani mutin ktij populli se ju jeni mbledh nje tuf injorantesh aty qe nuk dini as sa bejn 2 x 2

 6. ben says:

  Ama e ka thene Paloqja, …, qenka lajm i sigurte …

 7. Sit back and relaks■●▪ says:

  Ul mullen njehere pastaj fillo aksionin se do te te bjere ndonje pordhe ne zemer prej kolesterolit….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *