Berisha bën nacionalistin pasi i fali detin Greqisë dhe shtrëmbëron deklaratën e komisionerit Hahn: Të ngrihemi e të zhdukin Jorgo Zografin

Duke dhuruar detin me nje buzeqeshje

Sali Berisha është njeriu më i shqetësuar për marrëveshjen e re mes Tiranës dhe Athinës.

Nuk ka ditë që ai të mos lëshojë ndonjë deklaratë, e cila më pas përgënjeshtrohet.

Sot nacionalisti Berisha, që i fali detin Greqisë, ka shtrembëruar një deklaratë të komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn, duke thënë se po ndryshohet kufiri mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Deklarata është keqinterpretuar nga mediat greke dhe vetë zëdhënësi i Hahn, ka thënë se ky i fundit nuk ka foulr kurrë për ndryshime kufijsh.

“Në asnjë mënyrë komisioneri Hahn nuk i referohet një ndryshimi kufitar”, tha zëdhënësi i Hahn.

“Duke theksuar nevojën për zgjidhjen e çështjeve të hapura dypalëshe përpara ndonjë zgjerimi të ardhshëm, ai u referohej bisedimeve të vazhdueshme greko-shqiptare mbi zonën ekskluzive ekonomike, e cila mund të arrihet vetëm në bazë të një marrëveshjeje të pranueshme reciproke mes dy vendeve,” shtoi ai.

Ndërsa Berisha mendon ndryshe.

“Te dashur miq, Komisioneri Hahn duke folur dje ne Londer ne Konferencen “Pertej Berlinit” organizuar ne Instituti Mbreteror i Marredhenieve Nderkombetare, “Chatham House”, nder te tjera ka deklaruar: “Gjithashtu po të ketë marrëveshje ndërmjet Greqisë dhe Shqipërisë, sepse aty kemi, le të themi, një ristrukturim kufijsh, që është një gjë shumë e rëndësishme dhe kruciale për qytetarët. Rrjedhimisht, na nevojitet një lidership, por gjithashtu na duhet një lidership që ta kuptojë se nevojiten ndryshime në shoqëri. Duhet ndryshimi i mentalitetit, që të ketë një progres real në rrugën drejt Europës”.

Pra edhe nje burim tjeter krejt i pavarur informon se negociatat e Jorgo Zografit te dyte me patronet e tij te rinj, qe e mbajne peng me dosjen Balili, jane per ristrukturime, pra ndryshime te kufijve ekzistues çka verteton edhe njehere deklaraten e ministrit te mbrojtjes te Republikes Helenike, Kamenos, se me marreveshjen e re me Shqiperine do te zmadhohet atdheu yne i dashur, Greqia!

Te dashur miq, kjo deklarate e nje personaliteti te larte politik te Brukselit deshmon edhe nje here se Jorgo Zografi i dyte me Ditziun e tij kane vendosur coptimin e ri, i dyti qe nga viti 2013 te trojeve shqiptare, per te ruajtur me çdo çmim karrigen dhe pushtetin e tyre te bazuar ne nje akt tradhetie te larte kombetare te pashembullt ne historine e shtetit shqiptar.

Sot me shume se kurre une u bej thirrje shqiptarve te ngrihemi dhe te flakim me urgjence nga pushteti Jorgo Zografin e dyte dhe kliken e tij tradhetare”, shkruan Berisha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Berisha bën nacionalistin pasi i fali detin Greqisë dhe shtrëmbëron deklaratën e komisionerit Hahn: Të ngrihemi e të zhdukin Jorgo Zografin”

 1. Ti more kriminel komunist ben thirrje vetem per lufte per hir te karrikes humbur.
  Ke 28 vjet qe vetem vjedh shkatrron shan shpif si sekretar partie qe ke qen
  Ti more karierst bastard je gati ta shohesh kete popull te vuajtur te gjakosur per qellimet e tua te erreta.
  E kemi pare patriotizmin tend qe kur hyje ne bllok qe kur u martove me sllobodanken liri qekur vrave dhe zhduke remzi hoxhen qe kur i jepje naft dhe arm milloshevicit qekur bere marreveshje me bokojanisin e lulushit qekur e ktheve lalzin me vilat e bllokmeneve te rinj qekur more bathoren e Shqiperin dhe sot ne paguajme ish pronaret nga taksat tona.
  Sa e sa qe nuk te numrohen dot ne nje nate te gjat dimri,prandaj hesht dhe mos ha mut dhe do zoti qe te formojme edhe ne shtet qe te hedhin prangat familjarisht.

 2. Zigur Qarri says:

  Po nese eshte e vertete,nuk pranohet vetem se e ka denoncuar Berisha?
  Perse nuk behet transparent marrveshja me Greqine?Perse nuk pranon
  te firmose Presidenca,dhe perse eshte shtyre marrveshja per 2019-ten?
  Meqe gjithshka mbahet e fshehte,ka diçka qe nuk shkon.

 3. Albani says:

  Zagaret e Rilindjes ashtu si padronet e tyre perbetohen gjithmone per te kunderten e akuzave.
  U perbetuan per Tahirin,bahilin,xhabilin,Xhafajn,Balilin,u perbetuan qe droga qe nuk dihet se ku ka shkuar do te hante koka te medha,u perbetuan te zhdukin hashashin……
  Berisha eshte mut per vete,por dhe ju jeni me keq.
  Ka shum mundesi te thote ate qe do te ndodhe.

 4. Jimi says:

  Bertit e ulerit sa te duash, gjemat dhe bemat e tua nuk mund ti mbulosh dote more vrases.

 5. Ali Pazari says:

  Qe te sqarohesh ,neser pi nje kafe me “mikun” tend Sali dhe ti mollois ai tera.Me vone na sqaro dhe ne popullin Z.Sigur Qorri qe sheh cdo dhe i jep

  ‘”drejtim politikes shqiptare” kur ste pjerdh njeri ,koqe…

 6. marku says:

  Edhe sikur te jene nisur per ta rrezuar Ramen,ne momentin qe u ben thirrje Saliu te gjithe kthehen ne shtepi! Askush nuk e mban Ramen ne pushtet me shume se Saliu dhe Luli !

 7. h says:

  Ju lutem mos ja permendni emrin neper gazeta,
  se na vjen per te vjelle. Shkruani thjesh ai,mortaja,
  ose i mallkuari,degjenerata.Zgjidhni vete.

 8. Franci says:

  Ke 30 vjet qe e shkaterron e vjedh e djeg dhe e vret kete popull.Nuk je ngopur akoma more vampir.
  Por mos u merzit se shume shpejt do ti vjellesh te gjitha keto.

 9. Roberto says:

  Nuk pranohet sepse je budalla ti o Zigur.Saliu yt eshte kriminel me damke pa i hequr anje presje kesaj qe po them ketu.Ju nuk dini shume gjera qe shpejt ose vone do dalin. E dyta,Presidenti??? Cili President?? Ilir Floriri??? Po ata jane bythe e breke bashke more derdimen qe ben sikur nuk e kupton. Po te kam thene 100 here mos fol kot dhe mos i mbro me fanatizem ata te cilet e degjeneruan kete vend dhe kete popull o Zigur hajdari.

 10. TheRealDeal says:

  zigur qarri, cdo koment i juaj tregon nji injorance qe per hir te vertetes nuk esht e palexuar apo e padigjuar
  je kopje virtuale e deputetit tjeter injorant te pd: E.S
  sherim te shpehjt

 11. xx says:

  Ky idiot ben ”naivin” shejtan budallain per te hedhur parrulla te rrezikshme.Jo vetem idiot por armik,dhe kriminel.

 12. hysa says:

  Po more i ziu zigur, ashtu eshte. Po a ka shqiptar qe nuk e di se berisha fali detin. Kjo eshte e deklaruar me vendim te gjykates me te larte te vendit. Berisha sigurisht ka frike se kushtetuta denon secilin person qe cenon territorin e vendit, e nje nder ta eshte berisha, apo jo?

 13. Dash says:

  Paska akoma kush e degjon…..sa deme ka bere..

 14. Janos says:

  Ne fakt,ju permendni kete,por dhe Edi Rama po e fal…permendeni dhe Edin juve….se dikur Tema nxirrte vetem tema duke share Edi Ramen

 15. BRSS says:

  PER KE TRADHETAR FLET TI MOR TE QIFSHA MOTREN E GJITH SOROLLOPIN QE KE MOR PLER ÇFAR DO QE TE BESH NUK KE PER TE SHPETUAR MOR SHKERDHATE NE PIDH TE SATEME KE PER TE VAJTUR

 16. malok dixital says:

  Gjithe fajin e ka Rama
  Ai duhet te insistonte qe Sali Berisha te shkonte ne gjyq per tradheti kombetare.

 17. U ngrit nga varri , kufoma e mbuluar prej dekadash nen dheun serb ,
  Esat Pashe Toptani , i cili qenka bere atdhetar “shqiptar” , ka nderruar
  emrin ne Sali Bajraktar BashBerisha dhe po kerkon te ringjalle nje
  kufome tjeter po aq te dekompozuar , Jorgo Zografin , per te cilen
  ruan nostalgji te thelle ! Keto lloj kermash i shkaktojne te vjella ,
  cdo njeriu normal !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *