Martinez: Belgjika la gjurmë në Botëror, jemi një ekip me shumë yje

Është ndalur në gjysmëfinale rrugëtimi i Belgjikës në Botërorin “Rusi 2018”, pasi “djajtë e kuq” u mundën 1-0 nga Franca, duke u eliminuar dhe më 14 korrik do të luajnë për vendet 3-4 ndaj humbëses që do të dalë nga sfida Angli-Kroaci.

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, u shpreh: “Ishte një ndeshje e dueluar deri në fund, por një goditje këndi bëri diferencën. Nuk mund t’i kërkoj asgjë më shumë skuadrës time, pasi dhamë gjithçka dhe e provuam për ta barazuar ndeshjen deri në vërshëllimën e fundit”.

Natyrisht që jemi të zhgënjyer, pasi dhamë gjithçka për t’ia dalë mbanë. Por kemi edhe një ndeshje për të luajtur dhe mund të shfryjmë aty inatin e këtij eliminimi. Duhet ta mbyllim me nder këtë turne, duke fituar sfidën e fundit dhe jo të largohemi me mërzitjen e një gjysmëfinaleje të humbur. Ky është një ekip me shumë kampionë, që e treguan se sa vlejnë në këtë turne, ndaj jam krenar për të gjithë”, u shpreh Roberto Martinez, që në këtë Botëror arriti të eliminojë edhe Brazilin.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Martinez: Belgjika la gjurmë në Botëror, jemi një ekip me shumë yje”

 1. ferdi says:

  Shkoni shurrohuni me atë ekipin tuaj me atë loj të turpshme kundër Francës .beshtyini ata lojtar ishte momenti më i bukur kur Belgjika mund të merte një kup bote. Loja me e dobët që kam par në jetën time. Belgjika një ekip pa deshir që nuk vraponte nuk e deshte kte fitore kërkoni arsyen pse bën atë loj ai nuk ishte ekipi beli Gjikës. U shiten apo kishin problem tjetër kjo do shihet me von ai ishte ekipi turpit nuk ishte ekipi Belgjikës.

 2. ferdi says:

  Shkoni shurrohuni me atë ekipin tuaj me atë loj të turpshme kundër Francës .beshtyini ata lojtar. ishte momenti më i bukur kur Belgjika mund të merte një kup bote. Loja me e dobët që kam par në jetën time. Belgjika një ekip pa deshir që nuk vraponte nuk e deshte kte fitore kërkoni arsyen pse bën atë loj ai nuk ishte ekipi belGjikës . U shiten apo kishin problem tjetër kjo do shihet me von ai ishte ekipi turpit nuk ishte ekipi Belgjikës.

 3. titi says:

  Futi në byth yjet që ke nuk i hyn më në pun as qenit.

 4. behuni me te sakte says:

  Fitoi Afrika ne Europe me shqelma. Lojtaret e Belgjikes jane lojtare teknik dhe lozin futboll e jo shqelma. Nje gabim i arbitrit per shqelmet qe hengri Hazard ne 16-shen franceze, u kushtoi ndeshjen, fale dhe pritjeve te Loris qe duhet lavderuar. Ky eshte fubolli dhe Belgjika tregoi si ne çdo fushe te jetes se dhe ne futboll mund te shkosh deri afer finishit, por atje ka çeçua biçak; nuk te lene pastaj: te fusin ca shqelma dhe shko ne punen tende. KJo ndodhi dhe keshtu do te ndodhe dhe ne te ardhmen persa çdo gje varet nga njeriu antropormofe qe interesat i ve mbi çdo gje humane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *