Nexhmije Pagarusha shtrohet me urgjencë në spital

Këngëtarja e njohur Nexhmije Pagarusha ka shfaqur probleme me gjendjen shëndetësore.

85 vjeçarja është transportuar me urgjencë në spital ku po kurohet.

Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu i cili thotë se këngëtarja ishte lënduar në shtëpi, pasi i kishte rënë një dollap.

“Zyra e informimit QKUK, ju konfirmon se pacientja N.P, ka kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e lëndimeve që ka marrë në shtëpi.

Është dhënë ndihma mjekësore në kuadër të klinikës emergjente dhe është jashtë rrezikut për jetë. Janë duke vazhduar ekzaminimet tjera diagnostike në kliniken e radiologjisë në QKUK”, tha Shpend Fazliu.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Nexhmije Pagarusha shtrohet me urgjencë në spital”

  1. Princi(Belgjikë) says:

    Shërim të shpejtë zonjës Pagarusha, bilbilit të këngës shqiptare. Ajo nuk është pacientja N.P., por një krenari e kulturës shqiptare, një diva e saj.

  2. Baliu says:

    Ju lutem vetem mos e krahasoni ket kufome ende te gjalle me Vaqe Zelen e pavdekshme. Kjo nuk i vjen Vaqes as te thembra, por disa sharlatan qe po bejne biznes me njefar “kombi” koqevar, po pundohen edhe me keso kufoma gjoja ti bejne paritet kombit shqiptar. Lavdi marrise!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *