VIDEO: BBC shkruan për… atletet e Ramës

Veshja e kryeministrit Edi Rama dhe më konkretisht atletet e bardha që kishte veshur në samitin e Londrës nuk i kanë shpëtuar “syrit” të mediave botërore.

BBC ka postuar në Twitter një video që ka të bëjë pikërisht me kryeministrin Edi Rama ose më saktë këpucët e tij.

Në video, BBC ka fokusuar atletet e bardha të Ramës në foton me liderët evropianë në samitin e Londrës.

“Fotoja familjare është një traditë në takimet e liderëve botërorë.

 Por atletet në rresht të parë nuk janë dhe aq tradicionale.

Këto i përkasin kryeministrit shqiptar Edi Rama që siç duket po e shijon këtë moment”- thuhet në videon e postuar nga BBC. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO: BBC shkruan për… atletet e Ramës”

 1. Endri says:

  Si do te duket idioti mes te mencurve? Ky eshte totalisht adoleshent. Eshte njelloj sikur te ftosh njerez te vacante ne nje feste teper te vyer e te gjithe per respekt te vijn me kostum per ti dhene seriozitet kur del dikush qe te vjen me shapka.
  Per mendimin tim ky eshte nje cope idiot qe I pelqen vetja.

 2. Martini says:

  Nuk jam ndonje admirues i madh i Rames.Per veshjen e atleteve me kenaq.Shqiptaret nuk e meritojne sjelljen e keqe te Evropes. Dhe Edi kaq ka ne dore duke u a kthyer per paraqende nepermjet atleteve.Nuk i di motivet e Edit por mua keshtu me vjen mire.

 3. Baliu says:

  Ministrit te Londres shkun e i than, se Edi piktori vet ka ardhe, mban palete more mban o atlete te bardhe, … .

 4. Kasandra says:

  Një pyetje për BBC-në:
  A do të bënte BBC të njejtin koment për Kryeministrin shqiptar nëse atletet do të ishin të zeza, ashtu siç mund t’i ketë dikush tjetër në atë fotografi?! Prepotenca nuk ka brirë! Kasandra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *