VIDEO: Festa e “çmendur” e tifozëve në Zagreb pas kualifikimit historik të Kroacisë

Kroacia është finalistja e dytë e Kampionatit Botëror duke eleminuar në fazën e gjysmëfinaleve skuadrën e Anglisë.

Në kualifikim historik për përfaqësuesen kroate të cilët shkojnë për herë të parë në historinë e tyre në një finale të Kupës së Botës.

Golat e kualifkimit historik për skuadrën e drejtuar nga trajneri Daliç u shënuan nga Perisiç dhe Mandzukiç, ndërsa për Anglinë shënoi Tripper.

Ndërkohë, menjëhere pas këtij kualifikimi në Kroaci në qëndër të qytet tifozët kanë shpërthyer në një festë fantastike.

Më poshtë pamjet e festës së tifozerisë kroate. (TemA)

Croatia Beats England, Moves on to World Cup Final

We're in Zagreb, Croatia as fans celebrate Croatia's win over England, moving on to the World Cup 2018 final against France. https://abcn.ws/2N5wTbA

Publiée par Good Morning America sur Mercredi 11 juillet 2018

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO: Festa e “çmendur” e tifozëve në Zagreb pas kualifikimit historik të Kroacisë”

  1. LORA says:

    Fitore e merituar e kroateve.
    Dua t’i shoh fitues te Kupes se Boterorit.
    Le te vije kesaj rradhe Kupa ne Ballkan.
    Per hajr qofte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *