VIDEO: Filmonte nënën me këlyshët e saj, por papritmas ariu sulmon gjahtarin

Zachary Brown, një gjuetar me përvojë nga Kanadaja ishte duke filmuar një skenë të bukur të një ariu me këlyshët e saj në Stony Plain, Alberta.

Ndërsa këlyshët e vegjël vazhduan të eksploronin zonën e pyllëzuar, arusha filloi të vinte re Brownin, i cili nuk i kushtonte vëmendje asaj që po ndodhte por vetëm filmonte.

Ariu shihet duke u ardhur dhe më afër tij  dhe pastaj nxjerr kokën masive nga një pemë para se të sulmonte gjahtarin.

Brown dëgjohet duke bërtitur dhe duke vrapuar dhe ai është me fat që shpëtoi gjallë pa e kapur ariu. (TemA)

 

 

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *