VIDEO: Mushkonjat do bëjnë “kërdinë” këtë vit, shihni eksperimentin

Një video e tmerrshme tregon mushkonjat që përpiqen të arrijnë dhe të kafshojnë lëkurën e njeriut përmes një rrjete.

Klienti, i filmuar nga një biolog i Universitetit të Melburnit në Australi, tregon insektet që përpiqen vazhdimisht për të shmangur rrjetën me thumbin e tyre.

Sipas një raporti të CDC, 2018 do të jetë më i keqi për sëmundjet e transmetuara nga kafshimet e mushkonjave, të cilat përfshijnë virusin e Nilit Perëndimor, virusin Zika dhe ethet,  të gjitha potencialisht vdekjeprurëse.

Edhe pse shumica e mushkonjave që na kafshojnë nuk mbartin sëmundje, kruajtja dhe lëkura e kuqe që vjen së bashku me të, është e mjaftueshme që të duam të mbrohemi me çdo kusht.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *