FOTO-LAJM: Firon protesta kundër Teatrit të ri, më pak se 20 vetë dhe asnjë artist

Ka vijuar edhe sot protesta e grupimit që kundërshton ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, duke shënuar pjesëmarrjen më të ulët dhe asnjë artist. Një dështim, i cili ka prodhuar vetëm fjalime nervoze të grupimit kundër teatrit.

Me sa duket, pas deklaratave të sotme të aktorit të madh, Bujar Asqeriu, i cili u shpreh se është pro ndërtimit të teatrit të ri, dhe regjisorit Altin Basha që deklaroi se protesta drejtohet nga PD, edhe qytetarët e fundit e kanë braktisur fare protestën e grupit që ngrihet kundër çdo projekti në Tiranë, siç bëri 2 vjet më parë me këndin e lodrave te Liqeni.

Për më shumë shikoni fotot më poshtë, të braktisur nga të gjithë, ku s’duken më shumë se 20 vetë.

2 komente në “FOTO-LAJM: Firon protesta kundër Teatrit të ri, më pak se 20 vetë dhe asnjë artist”

  1. shqip says:

    7×7=42 . 20 jane . Po per 55n e Balliut jane 20000 . Pertej shakase , e bukura eshte se edhe keta kane turnin per t’ju pergjigjur thirrjes se Shqupit . Kushedi nga i kane marre ” te shkretet ” . Do kene qene edhe me pushime , e i jane pergjigjur thirrjes se partise . Pd vetem lidhje me artin nuk ka . Po e verteta eshte se ja kishin vene syrin vendit , dhe ju hoq rrisku per ndonje kulle aty . E mbani mend besoj kendin e lodrave . U bene lemsh per ta penguar . Hodhen 1000 akuza se aty do bente Rama-Veliaj ndonje pallat apo bar . Ne fakt aty u vune vetem lodra . Problemi ka qene se ufo-t ( pederet e shqupit ) , ja kishin vene syrin per vete . Ashtu siç donin te ndertonin afer diges se liqenit . Jo se rraca e ketyre ta ben shtepine mbi det . E pastaj te thote eshte toka ime . Ma la Gjyshi nga Viçidoli . Shpellare hesapi .

  2. Qori says:

    Duhet pyetur zigur qari…qori….kari pse e.braktisen protesten .ngelen vetem ata qe jan kundra cdo gjeje dhe kari qe eshte si zedhenes i pd- lsi .i kan bere shpelarje truri e ndryshe nga realiteti shikon ashtu sic thote partia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *