Gjesti i pabesueshëm i Zinedin Zidane: U largua nga Real Madrid duke falur 24 milionë euro

Zinedine Zidane vazhdon të pushojë me familjen e tij, siç tregohet nga rrjetet sociale të fëmijëve të tij.

Francezi është arratisur nga futbolli. Ai ndjeu se ishte koha për të “parkuar stolin” dhe të mendojë për gjëra të tjera.

Ai pranoi të heqë dorë edhe nga 24 milionë euro, që kishte për dy vjet kontratë si trajner i skuadrës së parë të Real Madridit.

Në “fatkeqësinë” e tij të vogël ai nuk u kujdes për paratë, ashtu siç bëri edhe si lojtar.

Në atë kohë, ai hoqi dorë nga 6 milionë euro të pastra, ndërsa tani nga 12 milionë euro për secilin nga sezonet që kishte nënshkruar.

Është filozofia e tij e jetës dhe, kur pa se kushtet që kishte përreth tij nuk ishin më të mirat, vendosi ta përfundojë kohën si trajner i ekipit të bardhë, që zgjati dy vjet e gjysmë, shkruan Telesport.

Zidane vendosi të largohej pa probleme. Ai e njihte rastin e Ronaldos në detaje, pasi ishte i informuar.

Francezi mendonte se skuadra kishte nevojë për një ndryshim në të gjitha nivelet, por përkushtimi i tij ndaj disa prej lojtarëve e pengonte të bënte atë ndryshim, i cili, siç po testohet, është duke u arritur në ekipin e bardhë.

Për një ditë të tërë, Florentino Perez u përpoq të bindte francezin të rishqyrtonte vendimin për largim, të binin dakord që të vazhdonte të paktën edhe një sezon, por Zidane ishte i vendosur dhe nuk kishte asnjë mënyrë nga presidenti i Real Madridit dhe Jose Angel Sanchez, që ta bënin atë të ndryshonte mendjen.

Ishte një vendim i zhytur në mendime dhe larg nga ato 24 milionë euro, që mbetën në rrugë.

Ideja e tij ishte dhe ende është që të largohet pak nga futbolli i konkurrencës dhe të mos angazhohet për ndonjë klub tjetër.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Gjesti i pabesueshëm i Zinedin Zidane: U largua nga Real Madrid duke falur 24 milionë euro”

  1. rexha 10 says:

    NJE BRAVO TE MADHE. ESHTE SHUME E VESHTIRE TI PERGJIGJESH PRESIDENTIT TE KLUBIT , KURE TE THOTE: TE PAGUAJ MILIONA ,ULE KOKEN DHE PUNO. TASHME KA ARDHUR KOHA TA THUASH ME PLOTE KUPTIMIN E FJALES SE , NUKE BEHET FUTBOLLI ME MERCENARE ,POR ME NJERZE ME ZEMER SI ZINEDIN ZIDAN,.A E KENI VENE RE :TE GJITHE LOJTARET TRE MUAJ PERPARA SE U SKADON KONTRATA ,FILLOJNE E LEJNE SHPIRTIN NEPER FUSHAT E FUTBOLLIT.PASTAJ GJATE KAMPIONATIT ,NE BEJME SIKUR I SHOHIM ,DHE ATA BEJNE SIKUR LUAJNE.
    EDHE PSE KROACIA U PREZANTUA SHUME BUKUR, KUPA E BOTES QENDRON NE FRANCE.

  2. rexha 10 says:

    FALEMINDERIT zoti MERE, QE ME NE FUNDE E BOTOVE MESAZHIN TIME.SICE PATA THENE PERPARA KUPA: QENDROI NE FRANCE.
    MOTIVI EKSPERJENCA,DHE ZEMRA.

Lini një Përgjigje te rexha 10 Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *