SKANDALI: Lulzim Basha zgjedh kryetar të PD-së në SHBA, të arrestuarin për terrorizëm

Partia Demokratike ka themeluar më datë 10 korrik 2018 degën e saj në Texas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kjo është edhe një nga arsyet që kreu i PD, Lulzim Basha, udhëtoi drejt SHBA-ve.

Kryetar i Degës së Partisë Demokratike në Texas është zgjedhur Gaspër Lekgega, i cili është një emër jo pak i njohur për drejtësinë atje.

Lekgega rezulton i arrestuar në vitin 2011, nën akuzën e terrorizmit, shkruan Newsbomb.

Kryetari i sapozgjedhur i PD në Teksas, është arrestuar në Amerikë, për kërcënime terroriste, një ligj i ri i formuluar pas sulmeve të 11 shtatorit 2001.

Nga ana e PD nuk jepet asnjë sqarim për këtë çështje që pritet të trazojë edhe njëherë “ujërat” e politikës në Shqipëri.

Dega e Partisë Demokratike Texas, sipas selisë blu, u krijua me qëllim forcimin e bashkëpunimit  me shoqatat shqiptare që operojnë në Amerike në kuadër të çështjeve me rendësi për Shqipërinë.

18 komente në “SKANDALI: Lulzim Basha zgjedh kryetar të PD-së në SHBA, të arrestuarin për terrorizëm”

 1. Bledi says:

  I akuzuar dhe i denuar jane dy gjera te ndryshme. Po te ishte denuar me siguri do ishte perballur me ekspuls nga SHBA.
  Lajme jo serioze, si gjithmone politike

  1. Dibrani i vertete says:

   Aha, kuptova, duhet te jesh i akuzuar nga gjyqtaret e plepave, vetem ne ate rast vlen.

   1. Kol says:

    Jo idiot, akuza duhet te provohet. Rrace e kuqe, si baballaret.

    1. Dibrani i vertete says:

     Po mor karaidiot, si akuza e paprovuar nga prokuroret e plepave per Tahirin. Rrace muti brez pas brezi!

  2. SB says:

   Epo amerikani nuk te akuzon kot more Bë !
   Qe ka avokat te mire kjo duket ne kete rast

  3. Al says:

   Nese ka pashaporte ky miku nuk mund ti japin ekspuls. Vetem nese kryen tradheti te larte shteterore. Amerika eshte nje nga vendet me procesin per pashaportizim me te lehte ne bote, mjafton te kesh jetuar atje 5 vjet si rezident permanent. Hidhi ndonje sy politikave te emigracionit te US kur te kesh kohe.

 2. Johani says:

  Po kush eshte ai shqiptar normal qe do pranoi te jete ne grup te lulit,ka nje rregull ne PD qe eshte instaluar nga sali berisha, luli, noka,paloka,alibeaj e tjere vrases ku pa qene kriminel nuk mund te jeshe ne PD e lere me kryetar,ta gezojne shqiptaret edhe nje kriminel me pak !

 3. Jahjaga says:

  I madh shume ky Basha…nuk ka kryetar degesh neper rrethet kryesore ne Shqiperi, shkon e zgjedh kryetarin ne Texas….si u zgjodh ?1 1 anetare 1 vote … hahaha

 4. Bardhi Tolabi says:

  Thelle,thelle,po te behen kerkime te metejshme,do te dale i lidhur me njerzit e Fatmir Mediun,i cili ka lidhje te forta ne Teksas.Ja per keto lidhje te dyshimta ne Amerike,Mediu,eshte i perkedheluri i Sali Berishes e Lulzim Bashes….

 5. Roberto says:

  Po te qifsha shoqatat qe do na zgjidhin ceshtjet me rendesi per Shqiperine?? Po kush i pjerdh keto shoqata?? Cilet do qofshin ata te denuar apo jo. Po keta te PD paskan marre fund komplet. Dite per dite degjojme vetem budallalleqe.

 6. T.T says:

  Po si skemi degjuar ndonje gje ne qe jetom ketu ne Texas,mos genjeni ketu ne Texas nuk ka shoqate,ketu ata shqiptar qe jane, Jane shoqata e kumarxhive

 7. Luli says:

  Po PS i ka pasur me letra me vertetim per trafikante e perdhunues o TEMA,edhe mos i bej furce vec PS.Po sma postove komentin thuaj qe jeni legena

 8. Rokopeqi says:

  Lereni Gasperin por shikoni pantallonat e Lulit, si rrote palloshi ka dale.

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Vdeksha une kur malokeria ka libra ne bibloteke.. Ky fytyre e deformuar katunari pa shkolle te mesme ka vesh kostumin e pare atllazi..

  1. T.T says:

   Ky katunari o mbeshtetsi i flakt i Hillary Clinton,une jetoj ketu per 20 vjet dhe e di ket moster qe brithte me Kaubijsin e PD neper bare me femra lakuriq,Aman mos genjeni.

 10. Prostituta Kombetare Sali says:

  Thjesht: e pabesueshme!
  Vetem Lek Plepi mungon!
  Nuk po zgjatem me shume se nuk ka rendesi, vetem se cdo dite qe kalon vertetojme se nuk jemi te barabarte me majmunin!

 11. frank says:

  E njoh personalisht zoterin ne fjale. Eshte nje businessman i ndershem dhe gjithcka e ka arrirur me pune. Mero Baze, pse lejon qe te shkruhen genjeshtra ne GazetaTema? Fjala Kazan nga Edi Rama eshte shume pak.

 12. Alboz934 says:

  I zoti shume ky djal filloj me caktu edhe neper bote kryetare te P .D se pra ka ne plan te behet kryetare teP .D ve te te gjithe botes dhe si filozof qe po behet parashikon te bahet kryeminister i gjithe botes se me keto kryetare partishe demokratike qe ka ne Shqiperi po shkelqen fare . Lul shko ne afrike se me duket se ke nje kerkes edhe atje per ta caktuar kryetar .

Lini një Përgjigje te Luli Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *