Kampioni i Botës me Francën dhuron një xhami për vendin e origjinës…

Kampion i botës me Francën, por shumë i lidhur me vendin e origjinës.

Në këtë rast ka më shumë se një vend: Mali, nga ana e babait, Senegali dhe Mauritania nga ana e nënës.

Ousmane Dembele, sulmuesi i i Barcelonës dhe kombëtares së Deschamps, refuzoi ftesën e kombëtares së Mauritania, kohë më parë, duke zgjedhur të luajë për Francën, por në një lloj mënyre e ka shlyer borxhin me vendin ku ka lindur e ëma e tij.

Në fakt, në krahinën e Diaguily, që ndodhet pikërisht në kufirin mes Mauritania dhe Senegal, Dembele ka financuar ndërtimin e një xhamie.

Një dhuratë e bërë nga zemra për një vend që është 100% islamik dhe e ka emërtimin zyrtar Republika Islamike e Mauritania.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Kampioni i Botës me Francën dhuron një xhami për vendin e origjinës…”

 1. muhamet qeflliu says:

  francez demek ky

 2. hajduti says:

  Bamiresia nuk behet me ndertesa fetare qe nuk i hyne ne pune askujt sidomos ne vende te varfera por duke ndertuar ndonje spital,shkolle profesjonale,shtepi femije, infrastruktura te nevojshme per permisimin e jeteses.

 3. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  nje BRAVO per Asmon Dembelin per dhuraten e origjines[cilado qofte ajo nuk perben mekat,pasi eshte dhurate e Zotit].
  Mekat eshte per te pafytyret turkoshqipfoles qe mohojne kete origjine duke luajtur ”albanosin autocthonus”!!!!madje nen symbolin bizant te krishterimit ,shqiponjen!
  e shikoni o plehraaaaaaaaa turkoshake se nuk krahasoheni me birazeret tuaj sunite qe edhe pse te lindur ne Paris a me gjere,nuk e mohojne kurre origjinen e tyre arabe[cilado qofte]………ptuuuuuuuu kolofara!

 4. Demek Osmanlliu says:

  Osman Dembeli, me demek frances? Hapu dhe te futemi brenda, u mortja qe sju ha o franceze. Hajd ta gezoje xhamine, ai komuniteti.

 5. ... says:

  O dembel francezi po nje spital a nje shkoll nuk financoje dot o jevg

 6. Nabukodonosor1 says:

  Deri tek xhamia shkon Osmani.Shkollat dhe spitalet nuk kane cfare i duhen popullit.

 7. Coli says:

  Mos e shani. Muslimanve e para qe u vjen ne mendje eshte xhamia, pastaj shkolla, kopshtet e spitali.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *